שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  יוצאים מהבית: טיולים ובילויים לסוף השבוע

  חגיגות "פסטיבל הדבש" ברחבי הארץ, פסטיבל בירה כפרית במטה יהודה, פסטיבל בינ"ל למוסיקה קאמרית בי-ם, ועוד מגוון אטרקציות לכבוד הסופ"ש האחרון של אוגוסט. צאו לחגוג!

  כלל ארצי

   

  מכוורות דבש מארחות בכל הארץ

  "מועצת הדבש" מקיימת את "פסטיבל הדבש" בכל רחבי הארץ. בימי הפסטיבל יפתחו בפני הציבור הרחב מכוורות, מרכזי מבקרים, מכוורות בוטיק ומשקים חקלאיים. כל מכוורת תקיים פעילות מיוחדת שמציגה את חיי הדבורים באמצעות תקיימו סיורים מודרכים, סרטים על חיי הדבורה, הסברים על תפקיד הדבוראי, תצפיות בכוורות שקופות, רדייה עצמית של דבש, ביקור בבית אריזת הדבש והדגמת תהליך הפקת הדבש מאיסוף הצוף ועד הגעת הדבש לצנצנת. בנוסף יתקיימו פינות יצירה בדבש והכנת נרות מדונג. הפסטיבל ימשך עד 15 בספטמבר

  מתי: שישי-שבת, 31 באוגוסט-1 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  צפון

   

  חצר כנרת והחלוצים

  חוות "חצר כנרת" שהוקמה בשנת 1908 נמצאת בכניסה למושבה כנרת. היא מספרת את סיפורם של חלוצי העלייה השנייה שהתיישבו במקום. מבני החווה שומרו ושוקמו והמקום הוכר כאתר שימור לאומי. "נהיה כולנו חלוצים" הוא סיור עם מדריך-שחקן-חלוץ, שמספר על חיי אנשי העלייה השנייה. הסיור כולל הפעלות סביב דילמות מעולם החלוצים, סיור בתצוגה החדשה ואת הסרט "מחלונה של רחל". משך הסיור כשעה וחצי.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 17:00-09:00, שישי, 31 באוגוסט, עד 14:00, שבת בתיאום מראש (כניסה אחרונה שעה לפני סגירה).

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  עוד טיולי קיץ  שכדאי להכיר בערוץ התיירות:

   

  מהאדם הקדמון עד חומה ומגדל

  מוזיאון "חומה ומגדל" בקיבוץ חניתה מציג את סיפור העלייה לקרקע של חניתה במסגרת יישובי חומה ומגדל. התצוגה כוללת צילומים מקוריים, מסמכים, דגמים, כלי נשק, כלי עבודה וסרט על שנותיו הראשונות של הקיבוץ. בנוסף, אגף של ממצאים ארכיאולוגיים, שרידי בזיליקה ביזנטית, פסיפסים נדירים, כלי זכוכית, חרס, קרמיקה, אוסף מטבעות ממטבעה שהייתה בעיר צור וכלי אבן מתקופת האדם הקדמון. ניתן לתאם גם סיורים באזור. מתי: חמישי-שישי, 31-30 באוגוסט, בתיאום מראש מחיר: בתשלום לפרטים: 04-9859677


  להכיר את סיפור העלייה לקרקע. קיבוץ חניתה (צילום: רונית סבירסקי)

   

  התעלות מוסיקלית בלב הגליל

  מלון קיבוץ לביא מזמין את אורחיו לארבעה ימים של התעלות מוסיקלית בלב הגליל עם סדנאות חזנות סביב השעון, ומפגש ישיר עם גדולי החזנים והמרצים. בתוכנית: מופע "הכליזמר הישראלי" עם יצחק מאיר, יהודה סעדו ומוסה ברלין, קונצרט "מפגש עולמות" עם תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של יעקב רוטנר, החזנים-משה שולהוף וצבי וייס, זמר האופרה יותם כהן, וילד הפלא דוד שניצר. תפילות חגיגיות עם החזנים משה שולהוף וצבי וייס בלווי מקהלת "קולות מן השמיים" בניצוחו של רפאל ביטון.

  מתי: חמישי-שבת, 30 באוגוסט – 1 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6799450

   

  הפנינג של תפוחים וחקלאות

  הפנינג של תפוחים וחקלאות, "חג התפוח", יתקיים בבוסתן בראשית בגולן שבעין זיוון, עם פתיחת עונת קטיף התפוחים ויקבץ סביבו שלל אירועים, מופעים והפעלות הקשורים כולם לתפוח. בין הפעילויות: יצירה בטבע, עץ המשאלות, רכיבה על סוסי פוני, טיול בכרכרה, הצגת רחוב, הולכי קביים, צלמניה, ג'אגלינג ומגה בועות סבון. בנוסף ייהנו הבאים מ"טעם התפוח", מתחם אוכל הכולל מנות גורמה, חלקם מבוססים על תפוחים. תחרות אליפות עוגות התפוח, והמופע המרכזי בו יופיעו מישל כהן (בית ספר למוזיקה) וקובי אפללו.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  שעת סיפור וסדנת יצירה

  שבת סיפור במוזיאון הפתוח בתפן עם הסיפור "שתי ג'ירפות בליל ירח מלא", מאת: נורית זרחי. מפגש להורים וילדים, מלא הומור הכולל סדנה יצירה של צל וצלליות. מתאים לילדים בגילאי 6-2.

  מתי: שבת, 1 בספטמבר, 12:00

  מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

  לפרטים: 04-9109609

   

  הסודות של מכוורת גליל

  במסגרת "פסטיבל הדבש", במרכז המבקרים של "מכוורת גליל" קיבוץ שמיר יהיה ניתן לראות את סודות המכוורת, הדבורים העמלות ומלכת הדבורים בכוורת זכוכית ענקית. לצפות בריקוד הדבורה, בפועלות החוזרות עם אבקת הפרחים והצוף, במלכה המטילה ביצים ובדבורים הבוקעות מתאי החלות. במקום ניתן לשמוע הסברים מדבוראים מקצועיים ולצפות בסרט המציג את חיי הדבורים ואת אופן הפקת מוצרי הכוורת. הילדים יקבלו צנצנת דבש מתנה ויטעמו דבש מתוק בפינת הטעימות.

  מתי: שישי, 31 באוגוסט, 14:00-8:00 ושבת, 1 בספטמבר, 16:00-9:00

  מחיר: 6 שקל לילד (בגילי 15-3), מבוגר ללא תשלום

  לפרטים: 04-6947826


  בואו ללקק דבש. קיבוץ שמיר (צילום: סרגי מרקולוב)

   

  עמקים

   

  מסלול טיול עצמאי לאורך נחל חרוד

  מסלול טיול רגלי לאורך אפיק נחל חרוד עובר בחורש מוצל לצד עתיקות מתקופות שונות ביניהן: הגשר הטורקי-רומי העליון, הגשר הרומי התחתון, הגשר הקטוע, טחנות קמח ושער העיר העתיקה בית שאן. אורך המסלול כ-9 קילומטרים וניתן לרכב לאורכו גם על גבי אופניים. המסלול מתחיל מפארק בית שאן בכניסה הצפונית לבית שאן וניתן לשלב בו את פארק קניון הבזלת עם מפל המים וחניון לפיקניק.

  מתי: חמישי-שבת, 30 באוגוסט-1 בספטמבר,

  מחיר: כניסה חופשית

  פרטים: באתר האינטרנט

   

  ללא תשלום ברמת מנשה

  טיול מודרך של קק"ל שישי-חופשי, שמתאים לאוהבי לכת, למאגר פרחה בפארק רמת מנשה. הטיול ימשך כשעתיים עד שלוש וישלב נסיעה ברכבים פרטיים והליכה קצרה בשבילי היער.

  מתי: שישי, 31 באוגוסט, 9:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

   

  רודים דבש וצופים בדבורים

  מרכז מבקרים "דבורת התבור" במושב שדמות דבורה יחגוג בימי "פסטיבל הדבש" 20 שנה להיווסדו. לכבוד כך יערכו במקום אירועים מיוחדים למשפחות: ביקור במכון רדיית דבש, מצפה דבורים ייחודי, פעילויות יצירה לילדים, הכנת שוקולד דבש אינדיאני, נרות דונג ריחניים והכנת שכמיית דבורה. פעמיים ביום תתקיים תצוגת אופנה של בגדי הדבוראי, דבורת ענק תסתובב בין האורחים, תיערך תחרות אכילת תפוח בדבש, יוגשו פיתות בטבון עם דבש (בתשלום) ודוכני אומנים.

  מתי: שישי ושבת, 31 באוגוסט ו-1 בספטמבר, 15:00-9:00

  מחיר: 45 שקל לילד, 22 שקל למבוגר

  לפרטים: 04-6769598

   

  מרכז

   

  העונה הישראלית לעיצוב

  בחולון תפתח העונה הישראלית לעיצוב בגלריות העירוניות זו השנה הרביעית. גם השנה יוצגו תערוכות בתחום העיצוב על כל גווניו, זאת לצד התערוכות הבינלאומיות המוצגות במוזיאון העיצוב חולון. אירוע פתיחה חגיגי במעמד ראש העיר יתקיים ברחבת גלריית החווה ובו יושק הפרויקט המשותף לערוץ MTV יחד עם מוזיאון האמנות הניו-יורקי MOMA. הפרויקט כולל סדרת קטעי וידאו-ארט בני כחצי דקה, שיצרו מספר אמנים צעירים ומבטיחים מרחבי העולם. מהשעה 19:00 יפתחו הגלריות ברחבי העיר לקהל הרחב.

  מתי: שבת, 1 בספטמבר, 21:00

  מחיר: הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום

   

  מוזיקה חיה, סיורים מודרכים ובירה

  פסטיבל בירה כפרית - מטה יהודה, יריד הבירה המסורתי ייפתח בצומת שריגים-גבעת ישעיהו. במהלך שלושה סופי שבוע יתארחו מבשלות הבוטיק של מטה יהודה עם בירות וטעמים מיוחדים, הרכבי מוזיקה חיה ואווירה טובה, זאת לצד סיורים מודרכים למבשלות הבירה, בתים פתוחים של אמנים מקומיים, יקבים, בשלניות ביתיות ולינה כפרית.

  מתי: חמישי-שבת, 30 באוגוסט – 1 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-9900903


  תבואו צמאים. פסטיבל בירה מחכה לכם במטה יהודה (צילום: ענבל רוז)

   

  קבלת שבת בין מעיינות

  טיול משולב ברכב וברגל במרחבי פארק איילון קנדה. עצירה לתצפיות על עמק איילון וביקור במעיין ליד בית הקשתות ובאגם שהוקם בתחתית עמק המעיינות. התכנסות בפינה נסתרת לקבלת שבת. משך הטיול כשעתיים וחצי.

  מתי: שישי, 31 באוגוסט, 16:00

  מחיר: 30 שקל למשתתף

  לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  חוגגים ברובע

  במתחם "הרובע", אזור התעשייה הישן של ראשון לציון, יתקיים ביום חמישי ערב אוזניות Wi Party: מסיבת דאנס עם אוזניות, מתחם הקרנת סרטים עם אוזניות כולל שני סרטים לבחירת הקהל בעמוד הפייסבוק של הרובע. ביום שבת יתקיים אירוע משפחתי עם "קירקסום " דמויות תיאטרליות מתחום הקרקס והליצנות בשיתוף הקהל.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 23:00-19:00 ושבת, 1 בספטמבר, 21:30-17:30

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  יום של דבש בכפר

  במסגרת "פסטיבל הדבש" ייהנו המבקרים במרכז "יום בכפר" שבמושב משמרת, ממסלול תחנות ופעילויות בנושא הדבורים והדבש: סיפור הדבורה, התפקידים ויחסי הגומלין בין הדבורים, הפרחים והאדם, ביקור במכון הרדייה וליווי תהליך יצירת הדבש מהחלה עד לצנצנת כולל טעימות, "ספארי דבורים" בו צופים בדבורים בכוורות שונות כולל כוורת זכוכית ומזהים את המלכה והפועלות, פינת תחפושות בה הילדים מתחפשים לדבורים ולדבוראים ועפים לשדה פרחים, אוספים צוף, ממלאים את החלות, בונים משושים ומיישמים את עיקרון שיתוף הפעולה שקיים בכוורת.במקום פינת חי גדולה בה ניתן ללטף ולהאכיל את בעלי החיים.

  מתי: חמישי-שישי, 31-30 באוגוסט, בתאום מראש

  מחיר: 34 שקל לילד מגיל 3, 17 שקל למבוגר

  לפרטים: 09-7961260

   

  מפגש לאוהבי זמר

  מפגש אוהבי זמר עברי לערב שירה בגבעת תום ותומר, הסמוכה לקיבוץ נגבה. שרים ממיטב הזמר העברי עם חן בניאן וחברים. בהשתתפות יורם סימן-טוב שיספר על שירים "שבינו לבינה" בזמר העברי.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 20:30

  מחיר: 35 שקל

  לפרטים: 050-5966287


  לשיר וגם לזכור. הכניסה לגבעת תום ותומר (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  בלוז יווני

  במסגרת סדרת המופעים המוסיקליים למרגלות המצודה ומול האגם בתל אפק-אנטיפטריס (גן לאומי ירקון), תופיע להקת ה"פרח האדום" במופע של מוסיקת בלוז יוונית. המופע יתקיים בישיבה על הדשא (ניתן להביא מחצלות וכיסאות).

  מתי: שישי, 31 באוגוסט, 18:45

  מחיר: 27 שקל

  לפרטים: 3639*

   

  תל אביב

   

  מחזור היצירה

  נמל יפו מציג את התערוכה Creation Cycle: אמנות-מחזור-יצירה. התערוכה מציגה דרכים מגוונות בהן ניתן להרחיב את מעגל החיים של החפצים שסביבנו באמצעות חשיבה מקורית ויצירתית. היא שואפת להציג את האומנות כחוויה אינטראקטיבית הבאה לחזק את רעיון אומנות המחזור ולעודדו בקרב הקהל.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 23:00-16:00 שישי-שבת, 31 באוגוסט-1 בספטמבר, 23:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  אמנות במדיה החדשה

  לרגל 25 שנה לבית ספר מוסררה יתקיים בבית העם, רוטשילד 69 תל אביב, ערב שכולו ניו מדיה. במסגרת ערב זה ינסו צוות מרצי המחלקה, אורחים ויוצרים מתחום הניו מדיה בארץ ובעולם לתת מענה לשאלות הרבות אשר עולות בנושא ה"ניו מדיה" כמו : מהי אמנות במדיה חדשה? האם קיים דבר כזה "ניו מדיה"?, האם זה סגנון? האם זו תקופה? כל אלה באמצעות מופעים, מיצגים ודיונים.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 20:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  הקשר שבין אמנות לאדמה

  במוזיאון אילנה גור שביפו מזמינים אתכם לסיור מיוחד בעקבות הקשר שבין אמנות לאדמה. סיור בעקבות יצירות אמנות עם זיקה לאדמה ולעבודה בה, החל מכלים חקלאיים שהפכו לפסלים ועד ליצירות מיוחדות שמשלבות בין חי, צומח ודומם. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה.

  מתי: שבת, 1 בספטמבר, 12:00

  מחיר: 38 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

  לפרטים: בהרשמה מראש: 03-6837676

   

  חינוך בעיר העברית

  סיור מודרך בתל אביב שיעסוק בתחילת החינוך העברי בעיר, דרך מוסדות החינוך: גימנסיה הרצליה, תחכמוני, לבתי מחנכים בנוה צדק עד "שערי תורה" בנוה שלום. הסיור יצא מרחוב אחד העם פינת אלנבי. במהלך הסיור יסוקרו תולדותיהם של בתי הספר, תלמודי התורה, המכון הפדגוגי- ביולוגי, הגימנסיה ואחרים.

  מתי: שישי, 31 באוגוסט, 10:00

  מחיר: 40 שקל למשתתף

  לפרטים: 03-5100337


  היום היא נמצאת ברח' רמז. הגימנסיה הרצליה (צילום: טל כהן)

   

  ירושלים

   

  סיור מוסיקלי בין הסמטאות

  סיור מוסיקלי בסמטאות העיר העתיקה ירושלים. סיור של סיפורים ומנגינות עם מדריכים שהם גם אמני מוסיקה, המלווים את הסיור בנגינה של נעימות ושירים המחברים את המשתתפים לסיפורים ולמקומות. מפגשים עם עברה של ירושלים, עם הווי החיים בתקופותיה השונות, עם הדמויות שבלטו בייחודן, על רקע סיפורים, צלילים ואווירת העיר היום. משיריו וניגוניו של דוד המלך, שירת הלוויים, צלילי תהלוכת חתונה צלבנית וסחרור ריקודם של הסופים. הסיור יצא ממוזיאון מגדל דוד ויסתיים בתצפית על הכותל המערבי.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 19:00

  מחיר: 60-50 שקל

  לפרטים: 6265333- 02

   

  סוד ההופעות של הקבוקי

  בתערוכה "זו לא אישה זה גבר: מראות מתיאטרון הקבוקי" המוצגת במוזיאון ישראל תתקיים הרצאה והדגמה עם שחקנים מיפן. שחקנים בתפקידי נשים, לבושים בתלבושות מפוארות ומקוריות ומאופרים כנשים, יחשפו על הבמה את סוד ההופעה המסוגננת של תיאטרון ייחודי זה, ויסבירו את משמעות התנועה והמוזיקה המלווה אותו. בסיום ההופעה סיור חופשי בתערוכה.

  מתי: חמישי, 30 באוגוסט, 20:00

  מחיר: בתשלום

   

  הפסטיבל למוסיקה קאמרית

  הפסטיבל הבינלאומי ה-15 למוסיקה קאמרית ירושלים יתקיים השנה באווירה רוסית. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו 16 קונצרטים ממגוון המוסיקה הרוסית החל מיצירותיו של גלינקה הנחשב ל"אבי" המוסיקה הרוסית ועד למוסיקה של המלחין האזרבייג'ני בן זמננו פאראדג' קראייב. בנוסף, יקיים הפסטיבל מחווה מיוחדת למוסיקה הקאמרית של שוברט ויצירות מאת המלחין הצרפתי קלוד דביסי, לציון יום הולדתו ה 150. הקונצרטים מתקיימים באולם הקונצרטים ימק"א.

  מתי: שבת, 1 בספטמבר

  מחיר: 150 שקל לקונצרט

  לפרטים: 02-6250444

   

  צלילי מסורת

  סדרת מוסיקת עולם חדשה שתוקדש כולה ליצירתם של אמנים ומשוררים ישראלים תתקיים במהלך שבועיים בבית הקונפדרציה בירושלים. בסדרה שישה מופעים ייחודיים שיביאו לקהל צלילי מסורות מגוונות מרחבי העולם והיא מציגה לקהל את היוצרים הישראלים בשירה, מוסיקה אתנית ומוסיקת עולם מהודו, ברזיל, בלוז אתיופי ומוסיקה בלקנית וצוענית. במופע הפתיחה: אלעד גבאי ואורה ברנס במופע יעלה ליבי, מפגש בין שני מוסיקאים יוצרים, בשירה ונגינה, על התפר הירושלמי שבין העוד לגיטרה.

  מתי: חמישי-שבת, 30 באוגוסט - 1 בספטמבר

  מחיר: 70 שקל למופע

   

  תקופה של סליחות

  סיור מודרך למשפחות בירושלים, באווירה של תקופת הסליחות. בסמטאות הציוריות של הרובע היהודי יכירו המשתתפים את המנהגים המיוחדים, ישמעו סיפורים מרתקים ויעלו לרגל אל הכותל המערבי.

  מתי: שבת, 1 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688


  לטייל וגם לבקש סליחה. מתפללים בכותל (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  דרום

   

  על שבילי נוודים וסוחרים

  טיול מודרך בהר הנגב-רמון, על שבילי נוודים וסוחרים, בין גבעות ומצוקים תוך הקשבה לרחשי הלילה ומראות המדבר לאורו של הירח.

  מתי: שישי, 31 באוגוסט, 21:00

  מחיר: 30 שקל למבוגר, 25 שקל לילד

  לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

   

  פארק האנטילופות בערבה

  טיול ספארי בחוות האנטילופות שנקראת "פארק הקודו" בסמוך למושב צופר שבערבה. האנטילופות שבפארק הובאו היישר מאפריקה, ואליהם מצטרפים

  גם מיני איילים, כבשים אקזוטיים, ערוד (חמור בר נדיר) וזברות. סיור הספארי מתבצע ברכב הפרטי ומאפשר צפייה מקרוב בבעלי החיים הפזורים בשטח הפתוח. בעזרת דפי הזיהוי שמקבלים, ניתן לזהות את מיני בעלי החיים השונים. במקום ממוקמת גם תיבת נח בה אפשר לפגוש סוריקטות, חוטמנים, צבי ענק, שפני סלע וחתול החולות. הקומה העליונה של תיבת נח מוקדשת למיני תוכים וציפורי שיר. במקום פינות ליטוף גדיים.

  מתי: חמישי-שבת, 30 באוגוסט- 1 בספטמבר, מהשעה 8:00

  מחיר: 25 שקל לאדם

  לפרטים: 052-3666041

   

  מלטפים תנינים בערבה

  חוות קרוקולוקו שבערבה, החווה הגדולה בארץ לגידול תניני יאור, מקיימת סיור מודרך למשפחות בכל יום בין השעות 19:00-10:00. המבקרים מוזמנים לבקר בבריכות המים בהן טובלים כ-2,000 תנינים שאורכם של הבוגרים מגיע לכ-5 מטרים, לבקר בבריכת הבוגרים ולראות כיצד שומרת התנינה על ביציה שהטילה בגומחה באדמה, כיצד נראית ביצת תנין וללטף תנין תינוק. הסיור כולל סיפורים אודות משפחת התנינים ואורח חייהם. בחודשי הקיץ יתקיים גם סיור לילי באמצעות תאורת פנסים (בתאום מראש בלבד).

  מתי: חמישי-שבת, 30 באוגוסט-1 בספטמבר

  מחיר: 25 שקל למשתתף מגיל שנתיים

  לפרטים: 052-8991088

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יגאל צור
  חגיגות הדבש כבר כאן. באים לטעום ולטייל?
  צילום: יגאל צור
  מומלצים