שתף קטע נבחר

יש הסכם: הופסקו השיבושים בנתב"ג

העובדים מחו על מחסור בכוח אדם ועל פיטורי עובדים זמניים. חלק מההמראות התעכבו בשלוש שעות לפחות ונוסעים שנחתו בנתב"ג הלינו על עיכוב במסירת המזוודות

ועד עובדי רשות שדות התעופה שיבש היום (ה') את העבודה בנמל התעופה בן גוריון עקב טענות למחסור בכוח אדם ולפיטורי עובדים זמניים. בעקבות זאת חלו עיכובים למשך כמה שעות בהמראות רבות. כך למשל, טיסת אל על לפריז שהייתה אמורה להמריא בשעה 17:00 התעכבה שלוש שעות לפחות.

 

העיצומים הופסקו סמוך לשעה 22:00 בעקבות הסכם שהושג בין ההנהלה לוועד העובדים על עדכון הסכמי העבודה. מרשות שדות התעופה נמסר: "בהסכם העבודה התעוררו פערים בשכרם של קבוצות עובדים ותיקים ברמות שכר נמוכות. על בסיס ההסכמה לתיקון הפערים הוערך הסכם העבודה הקיבוצי בשנה". ההסכם אושר על ידי משרד האוצר.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

"אף אחד לא מיידע אותנו". נתב"ג  (צילום:  גיל יוחנן ) (צילום:  גיל יוחנן )
"אף אחד לא מיידע אותנו". נתב"ג (צילום: גיל יוחנן )
 

בנוסף לעיכובים בהמראות, נוסעים שנחתו בישראל הלינו על המתנה של יותר משעה לאיסוף המזוודות. "נחתתי בישראל מחופשה בברצלונה ואני ממתין כבר כמעט שעתיים למזוודה שלי", סיפר דורון רז. "אמרו לנו שיש עיצומים, אבל מעבר לזה אף אחד לא מיידע אותנו בכלום. אנשים פה עצבניים וחסרי סבלנות. בזמן שאני כאן לא יצאה מזוודה אחת. זה פשוט ביזיון".

 

טניה ששבה מאוקראינה המתינה למזוודה שלה שעתיים וחצי לפחות. "אני עם תינוק שיש לו חום, הוא רוצה לאכול ולישון ואני תקועה פה. מה זה הדבר הזה? אני פשוט לא מבינה", אמרה טניה בכעס. ברשות שדות התעופה אמרו כי "מדובר בתולדה של לחץ טבעי שהצטבר בשל השיבושים והעיכובים שהחלו בשעה 14:00. עם זאת, המזוודות יוצאות".

 

מחכים למטוס (צילום:  גיל יוחנן ) (צילום:  גיל יוחנן )
מחכים למטוס(צילום: גיל יוחנן )

 

לאורך השנים ניהלו עובדי רשות שדות התעופה בנתב"ג מאבקים רבים על תנאי העסקתם. לפני שלושה שבועות, בעקבות מחלוקת בין עובדי מגדל הפיקוח לבין הנהלת השדה, נרשמו עיכובים בהמראות המטוסים, אבל לאחר משא ומתן הגיעו הצדדים להבנות על תוספת כוח אדם ועדכון של קרן הפנסיה.  

 

המחלוקת סביב סוגיית הפנסיה מלווה את שדה התעופה ואת העובדים כבר שנים ארוכות, וגם בספטמבר 2010 הושבת נתב"ג למשך שעות ארוכות על רקע זה. 

 

עיצומים של עובדי נתב"ג מתרחשים לרוב בתיאום עם שביתות משק גדולות שמארגנת ההסתדרות. גם בפברואר האחרון נרשמה שביתה קצרה בשדה התעופה, לאות הזדהות העובדים עם שביתה כללית שאורגנה במשק.


פורסם לראשונה 30/08/2012 13:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתב"ג, הערב
צילום: דורון רז
מומלצים