שתף קטע נבחר

הליכת החלל: המשימה לא הושלמה

האסטרונאוטים סוניטה וויליאמס מנאס"א, ומהנדס הטיסה היפני אקיהיקו הושייד ביצעו "הליכת חלל" של יותר משמונה שעות, וניסו לתקן חלקים בחלקה החיצוני של תחנת החלל הבינלאומית

האסטרונאוטים סוניטה וויליאמס מנאס"א, ומהנדס הטיסה היפני אקיהיקו הושייד ביצעו היום (ה') "הליכת חלל" החל משעות אחר הצהריים (שעון ישראל) ולמשך כשמונה שעות. השניים ביצעו תיקונים בחלקה החיצוני של תחנת החלל הבינלאומית, כשהם מרחפים בחליפות חלל. על פי הדיווח של נאס"א, הם לא הצליחו בתיקונים שלהם.

 

 

 

במסגרת התיקונים, הם היו צריכים להחליף ממסר כוח, ולהתקין כבלי חשמל, אשר ישמשו לחיבור מעבדת חלל רוסית שתתחבר לתחנת החלל בהמשך השנה. עוד הם היו אמורים להחליף זרוע רובוטית שמיועדת להחזיק מצלמה, ולתקן בידוד תרמי בעגינה של התחנה. עם זאת, השניים לא הצליחו להבריג לוח מפסקים שהיו אמרים להבריג וקשרו אותו באופן זמני עד להליכת החלל הבאה, וכן הם לא הצליחו לתקן את זרוע המצלמה. האסטרונאוטים הצליחו לחבר רק כבל אחד מתוך השניים שהיו אמורים לחבר.

 

 

לפי נאס”א, וויליאמס ביצעה כבר ארבע הליכות חלל, והיא זו שלובשת חליפת חלל עם פסים אדומים - והליכת החלל הראשונה של ארצות הברית מאז יולי 2011. עבור הושייד שלבש חליפה ללא פסים, זו הייתה הליכת החלל הראשונה. הוא האסטרונאוט השלישי מיפן שביצע הליכת חלל. השניים התכוננו להליכה בשבועות האחרונים, ביצעו בדיקות טכניות לחליפות, וקיימו חזרות "על יבש" להליכת החלל, בטרם יצאו מהתחנה.

 

הליכת החלל האחרונה שבוצעה בתחנה הייתה ב-20 באוגוסט, אז אסטרונאוטים אחרים הזיזו זרוע לנשיאת מטען למיקום אחר בתחנה.


פורסם לראשונה 30/08/2012 15:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים