שתף קטע נבחר

חקירת הילד שנשכח ומת: "המורה הסיע בתשלום"

בית המשפט שלח למעצר בית את נחמן שטיצר ממודיעין עילית, שחשוד כי השאיר ברכב למשך כמה שעות את הילד בן ה-4 חיים בוימל. לפי החשד, המורה ביצע הסעות בלתי-חוקיות בשכר. סנגורו: "אין לו מילים מרוב צער. כולנו עושים טעויות"

נחמן שטיצר (22) ממודיעין עילית, הוא החשוד ששכח אתמול ברכבו את הילד בן ה-4 חיים בוימל, שנמצא כעבור כמה שעות ללא רוח חיים. המשטרה ביקשה בצהריים (יום ו') להשאיר את החשוד שמשמש כמורה בתלמוד תורה במעצר מלא למשך חמישה ימים, אולם בית משפט השלום בירושלים שחרר אותו למעצר בית למשך חמישה ימים. שטיצר, שחשוד בגרימת מוות ברשלנות, מירר בבכי לאורך כל הדיון.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

המע"מ עולה, הדלק מזנק: "ירדנו ברמת החיים"

התל-אופן יופעל בכיפור: "זלזול ביום הקדוש"

"חשש לניגוד עניינים מצד פרקליטי עד המדינה"

 

במהלך הדיון חשף נציג המשטרה, רס"ב שבתאי שמואלי, כי שטיצר אף חשוד שביצע הסעות בלתי-חוקיות בשכר, כולל באירוע הטרגי. רס"ב שמואלי ציין בדיון כי "כדי להשלים פרנסה, החשוד נוהג לעשות הסעות ילדים כחאפר בדרך לעבודה ולהחזירם בסיום יום הלימודים. האירוע כולו מתהווה ברשלנות. מדובר ברכב פרטי שהוכנסו לתוכו חמישה ילדים בגילאי 3-4 ויותר. חלק מהם היו קשורים, חלק עם מושבים וחלק בלי".

 

"האירוע כולו מתהווה ברשלנות". החשוד בבית המשפט, היום (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
"האירוע כולו מתהווה ברשלנות". החשוד בבית המשפט, היום(צילום: נועם (דבול) דביר)

 

"הנהג הבחין במראה בדמות ותיאר שזה המנוח" (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
"הנהג הבחין במראה בדמות ותיאר שזה המנוח"(צילום: גיל יוחנן )

 

רס"ב שמואלי המשיך ואמר כי "לטענת החשוד, כשהוא פתח את הדלת מאחור, מאחורי הנהג ממש, הוא הבחין במראה בדמות שחלפה ותיאר שזה המנוח. בחלונות האחוריים של רכבו יש וילונות ולכן לא ניתן לראות מה קורה מאחור. החשוד טוען שיצא מתוך הנחה שהילד כבר לא ברכב ונעל את הרכב עם שלט והלך לעיסוקו. החשוד גם טען שהוא יוצא במשך היום לקחת סיגריות מהאוטו ולצערנו זה לא קרה אתמול, קופסת הסיגריות הייתה עליו ולכן לא הגיע לרכב".

 

בחקירה התברר כי החשוד שטיצר חזר לרכבו כעבור כמה שעות עם מורה אחר ואז הבחינו השניים בילד כשהוא שכוב על צדו בכיסא האחורי של הרכב. שטיצר והמורה השני לקו בהלם ולא הצליחו ליצור קשר עם כוחות ההצלה ולכן הם רצו למורים אחרים שיזעיקו הצלה. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום, נאלץ לקבוע את מותו של הילד.

 

המשטרה ביקשה כאמור להשאיר את שטיצר במעצר מלא מחשש שהוא ישבש את החקירה, אולם השופטת אנה שניידר קבעה כי ניתן להסתפק בחלופת מעצר נאותה והורתה לשלוח את החשוד למעצר בית מלא בבית הוריו. נציג המשטרה ציין בדיון כי החשוד משתף פעולה בחקירה והודה במיוחס לו. עוד צוין כי החשוד "התפרק" כמה פעמים במהלך החקירה.

 

פרקליטו של החשוד, עו"ד עפר ברטל, אמר במהלך הדיון

כי "אין מחלוקת על כך שמדובר במקרה איום ונורא וכולנו מזועזעים מכך. כשהגעתי לחשוד אתמול, בניגוד לאחרים שחושבים על האסון שנגרם להם, הוא דיבר על האסון שנגרם למשפחה. הוא ביקש לשלוח את תנחומיו למשפחה. הטרגדיה מורכבת גם מהפעם שהוא לא הגיע לקחת את הסיגריות, הוא סיפר שהייתה מצלמה בבגאז' ולא לקח אותה".

 

הסנגור אמר עוד כי "מדובר באדם שקוראים לו 'לפלף' ולא בעבריין שרגיל להיאבק במשטרה ורואה במשטרה אויב. מדובר בבן 22, אב לשני ילדים, שמלמד כבר שלוש שנים. המנהל אמר שהוא מורה מבריק ומסור. אדם כזה במעצר סובל הרבה יותר מאחרים, מספיק להסתכל עליו". בתום הדיון אמר עו"ד ברטל כי "לחשוד אין מילים מרוב צער. כולנו בני אנוש ועושים טעויות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התפרק" במהלך החקירה. שטיצר
צילום: נועם (דבול) דביר
מומלצים