שתף קטע נבחר

פלסטיני הודה: הרעלתי משפחה "משנאת יהודים"

עדנאן עותמן נסערה מבית פוריק ושני פועלים מהמשולש נעצרו בחשד שהרעילו לפני כשנה על רקע לאומני את בני משפחת לרנר מרעננה ושוטר שבא לביתם שנפרץ. אבי המשפחה נפגע אז קשה. המשטרה מייחסת לשלושת החשודים ניסיון רצח

פלסטיני מהכפר בית פוריק שסמוך לשכם נעצר בחשד שהרעיל בני משפחה מרעננה ושוטר מתנדב על רקע לאומני, כך הותר הבוקר (יום א') לפרסום. לטענת המשטרה, החשוד, עדנאן עותמן נסערה (46) הודה במיוחס לו וטען כי הרעיל את המזון והשתייה בבית המשפחה מכיוון שהוא "שונא יהודים". ההרעלה בוצעה באמצעות החדרת חומר הדברה למזיקים. במקביל נעצרו שני תושבי טירה בחשד למעורבות באירוע. המשטרה מייחסת לשלושה ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע ופריצה לדירה.

 

הודה בהרעלה ושחזר. נסערה מובא לבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הודה בהרעלה ושחזר. נסערה מובא לבית המשפט(צילום: עידו ארז)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

וינוגרד: תקיפה באיראן - סכנה לעתיד ישראל

הולילנד: לקראת תחקיר, הפרקליטות רוצה להסתיר

בוקר טוב איסלאם: מגישות מצריות עוטות רעלה

 

המקרה אירע באוקטובר בשנה שעברה. בני משפחת לרנר מרעננה שבו לביתם ואז גילו שהוא נפרץ. אבי המשפחה אייל אושפז אז במצב קשה בבית החולים מאיר בכפר סבא לאחר שלגם מבקבוק מיץ ואילו רעייתו ובנם בן השנתיים וחצי אושפזו במצב קל. גם שוטר מתנדב שלגם ממשקה שהורעל נפגע אז באורח קל.

 

החשוד הפלסטיני נעצר בשיתוף פעולה של המשטרה עם צה"ל. כוח צבאי שהגיע לבית בכפר נרגם באבנים ובמהלך החיפוש בבית החשוד נמצאו חומרי הדברה מסוכנים נוספים. כמה ימים לאחר המקרה נסערה הודה במיוחס לו ואף שחזר את החדרת הרעל למזון ולשתייה של בני המשפחה וגניבת רכוש מביתם.

 

"בעלי התקשר אליי יחסית רגוע". אם המשפחה יפעת ובנה למחרת האירוע (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"בעלי התקשר אליי יחסית רגוע". אם המשפחה יפעת ובנה למחרת האירוע (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)

 

במהלך החקירה עצרו השוטרים גם את תושב טירה חוסאן עבד אל-רחים (27). במהלך חיפוש בביתו נמצא רכוש שלפי החשד נגנב מבית המשפחה. בהמשך החקירה הוביל עבד אל-רחים את החוקרים לרכוש נוסף שנגנב מבית המשפחה. עם זאת, עבד אל-רחים מכחיש כל קשר למעורבות בהרעלה.

 

בהמשך נעצר חשוד נוסף מטירה ששמו לא הותר לפרסום. מהחקירה עלה כי השלושה עבדו בשיפוצים בבניין ובדירה של בני המשפחה מרעננה. החוקרים בדקו אם להרעלה קדם סכסוך בין בני המשפחה לחשודים, אולם לאחר מכן התברר כי לאירוע לא קדם סכסוך כזה.

 

"לא לתת מפתח של בית לאנשים שלא סומכים עליהם". סמוך לדירת בני המשפחה ברעננה (ארכיון) (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"לא לתת מפתח של בית לאנשים שלא סומכים עליהם". סמוך לדירת בני המשפחה ברעננה (ארכיון)(צילום: עידו ארז)

 

ממלא מקום מפקד משטרת מרחב השרון, ניצב משנה אילן מור, אמר כי עדיין לא ברור אם החשוד הפלסטיני תכנן לבצע מעשים דומים על רקע לאומני. בהתייחסו לאירוע אמר נצ"מ מור כי "אנחנו לא ממליצים לתת מפתחות של בית לאנשים שעושים שיפוצים או לאנשים שלא סומכים עליהם, כי באירוע הזה הפריצה לבית נעשתה באמצעות מפתח תואם".

 

נסערה ועבד אל-רחים מובאים היום לבית משפט השלום בכפר סבא, שם מוגשת בעניינם הצהרת תובע, לקראת הגשת כתבי אישום נגדם ובקשה לעצור אותם עד תום ההליכים הפליליים נגדם.

 

כבר בחקירה הראשונית של תחנת כפר סבא בפיקודו של סגן-ניצב בני הרנס, בדקה המשטרה אפשרות שבני משפחת לרנר והשוטר לגמו מים מסוננים מבקבוק שהושאר בו חומר ניקוי. בני המשפחה החלו לחוש ברע בזמן שמסרו עדות לשוטרים שהגיעו לביתם בעקבות הפריצה.

 

אם המשפחה, יפעת, סיפרה למחרת האירוע כי "לא היה קשה לפספס את הפריצה,

 כי הטלוויזיה לא הייתה בבית וגם המצלמה נעלמה. בעלי התקשר אליי יחסית רגוע ואמר לי שפרצו הביתה ושלא היה יותר מדי בלגן בבית. כשבאתי הביתה הילד אכל מעדן ובעלי שתה ממיץ האשכוליות שהיה על השולחן".

 

תוך כדי שיחה עם השוטרים בנוגע לפריצה, חש אבי המשפחה ברע והתמוטט. רעייתו סיפרה אז כי "הוא אמר שהוא חושב שזה מהמיץ אשכוליות שהוא שתה, כי היה לו טעם מוזר. גם אני התחלתי להרגיש לא טוב, אבל לא שתיתי מהמיץ, אולי זה היה מתוך התקף חרדה. במיון שמעתי שגם אחד השוטרים שהיה אצלנו בבית ושתה מים החל לפתע להקיא וגם אותו הביאו למיון".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבניין שבו מתגוררת משפחת לרנר ברעננה
צילום: עידו ארז
מומלצים