שתף קטע נבחר

אבי המשפחה שהורעלה: "כמו הפיגוע בסבארו"

אייל לרנר שנפגע עם שניים מבני משפחתו מהרעלה מכוונת בביתם, הביע סיפוק ממעצרם של פלסטיני ושני תושבי המשולש. הם חשודים בניסיון רצח על רקע לאומני. "פריצה לבית זו הרגשה נוראית, אבל הפעם זה יותר גרוע כי רצו לפגוע בילדים"

"המקרה שלנו לא שונה מהפיגועים בסבארו ובדולפינריום או כל פיגוע טרור אחר", כך אמר בצהריים (יום א') אייל לרנר (39) מרעננה, בעקבות מעצרם של פלסטיני ושני תושבי המשולש שחשודים בהרעלת שלושה מבני משפחתו ושוטר מתנדב.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הטרקטורון פגע וברח: 'המשטרה לא עושה מספיק'

נתניהו נגד אובמה: לא עוצרים פצצה איראנית

בדרך הביתה: 'אלפי פליטים סורים עזבו את ירדן'

 

מוקדם יותר הותר לפרסום כי המשטרה עצרה את עדנאן עותמן נסערה (46) מהכפר הפלסטיני בית פוריק ושני תושבי טירה בחשד שלפני כשנה פרצו לבית משפחת לרנר והחדירו חומר הדברה לשתייה ולמזון בבית. לטענת המשטרה, החשוד הפלסטיני ביצע את המיוחס לו על רקע לאומני מפני שהוא "שונא יהודים". המשטרה מייחסת לשלושה ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע ופריצה לדירה. מעצרם של שניים מהחשודים הוארך היום בארבעה ימים.

 

אייל לרנר אושפז לאחר ההרעלה בבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה. כמעט שנה אחרי, הוא מתקשה להתאושש. "אני מרגיש יותר טוב, אבל לא אשכח עוד הרבה זמן את היום הזה", אמר לרנר. בבואו לשחזר את הערב שבו גילה שפרצו לביתו, הוא מספר: "התקשרתי לאשתי, סיפרתי לה על הפריצה והיא הגיעה הביתה והזעיקה את המשטרה. בשלב מסוים שתיתי משקה כלשהו ואחרי שהגיעו השוטרים התחלתי להרגיש בחילות ושאני עומד להתעלף".

 

"המקרה שלנו כמו כל פיגוע טרור אחר". אייל לרנר, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"המקרה שלנו כמו כל פיגוע טרור אחר". אייל לרנר, היום(צילום: עידו ארז)

 

לרנר סיפר עוד כי "אחרי שהתמוטטתי, צוות של מגן דוד אדום פינה אותי לבית החולים. במשך שלושה ימים שכבתי מורדם ומונשם ורק כשהתעוררתי הבנתי שהרעילו אותי, את אשתי והילד וגם ששוטר מתנדב נפגע מההרעלה".

 

במהלך החקירה שהתנהלה במשטרת כפר סבא, נקרא לרנר כמה פעמים לחקירה. "כל הזמן שאלו אותנו אם יש לנו אויבים ומי יכול היה להרעיל אותנו", משחזר לרנר, "חזרנו ואמרנו שאין לנו שום אויבים. אנחנו משפחה נורמטיבית, אין לנו חובות ואין לנו סכסוכים".

 

"אחרי שהתעוררתי הבנתי שהרעילו אותי, את אשתי והילד". אם המשפחה יפעת ובנם (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"אחרי שהתעוררתי הבנתי שהרעילו אותי, את אשתי והילד". אם המשפחה יפעת ובנם (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)

 

לרנר מבקש להבהיר ששלושת החשודים לא הועסקו על ידי המשפחה בצורה ישירה, אלא על ידי קבלן שנתן שירותים לבניין המגורים החדש. "לצערי, זו לא הפעם הראשונה שפורצים לנו לבית ופריצה לבית זו הרגשה נוראית, אך הפעם ההרגשה הייתה גרועה יותר מכיוון שרצו לפגוע בנו ובילדים. אני לא רוצה להטיל דופי באומה שלמה, אך היום אנחנו חוששים יותר ונועלים את הבית יותר טוב, אבל אין לנו חשש מערבים שאנחנו רואים".

 

"לא מאשים את כל הערבים" 

אבי המשפחה הוסיף כי "היום אני מתראיין רק מפני שאני רוצה להעביר מסר למי שמתכוון לבצע מעשים דומים, שבסוף הוא ייתפס. אני מתראיין על-מנת להרתיע וגם להגיד תודה למשטרת כפר סבא שפענחה את המקרה שלנו. אנחנו מודעים לכך שהיינו בסכנה גדולה, אנחנו חיים במדינה שהמציאות בה לא פשוטה, אבל אני לא רוצה להאשים את כל הערבים".

 

במשטרה מציינים כי הרקע הלאומני שמיוחס לחשוד המרכזי מתבסס על הודאתו בחקירה. עם זאת, חוקרת ביחידה ללוחמה בפשיעה, רס"ב אילנה קוסינובסקי, אמרה כי הנושא הלאומני עדיין נמצא בבדיקה. מפקד משטרת מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, שיבח את החוקרים על פענוח הפרשה ואמר כי מתחילתה הוא הורה לתת עדיפות בחקירת המקרה.

 

החשוד הפלסטיני נעצר בשיתוף פעולה של המשטרה עם צה"ל. כוח צבאי שהגיע לבית בכפר נרגם באבנים ובמהלך החיפוש בבית החשוד נמצאו חומרי הדברה מסוכנים נוספים. כמה ימים לאחר המקרה נסערה הודה במיוחס לו ואף שחזר את החדרת הרעל למזון ולשתייה של בני המשפחה וגניבת רכוש מביתם.

 

אחי החשוד: "הוא מתנדב בשיטור הקהילתי" 

במהלך החקירה עצרו השוטרים גם את תושב טירה חוסאן עבד אל-רחים (27). בחיפוש בביתו נמצא רכוש שלפי החשד נגנב מבית המשפחה. בהמשך החקירה הוביל עבד אל-רחים את החוקרים לרכוש נוסף שנגנב מבית המשפחה. עם זאת, עבד אל-רחים מכחיש כל קשר למעורבות בהרעלה.

 

בהמשך נעצר חשוד נוסף מטירה ששמו לא הותר לפרסום.

 מהחקירה עלה כי השלושה עבדו בשיפוצים בבניין ובדירה של בני המשפחה מרעננה. החוקרים בדקו אם להרעלה קדם סכסוך בין בני המשפחה לחשודים, אולם לאחר מכן התברר כי לאירוע לא קדם סכסוך כזה.

 

בתום הדיון שהתקיים היום בבית המשפט בכפר סבא בעניינם של שניים מהחשודים אמר אחיו של חוסאן עבד אל-רחים כי "אחי לא עשה כלום, תנו לבית המשפט להחליט. הוא אב לשלושה ילדים, מסודר בחיים, עובד קבלן ואני לא מאמין שהוא ניסה לעשות משהו לאומני. הוא מתנדב בשיטור הקהילתי ועבד עם המשטרה". סנגורו של עבד אל-רחים מהסנגוריה הציבורית, עו"ד ניר אלפסה, אמר כי למרשו היה מידע על כך שהוא ושותפיו הולכים לפרוץ לבית, אך הוא לא ידע דבר על עניין ההרעלה. "נושא ההרעלה נפל עליו כרעם ביום בהיר, הוא מופתע מהחשדות נגדו וחשב שמדובר בפריצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפלסטיני החשוד מובא לבית המשפט, היום
צילום: עידו ארז
מומלצים