שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יצאנו כמה פעמים ואז הוא נעלם. הפסיק להתקשר
  אחרי שהרעיפו עלייך הררים של חום ואהבה, הם פתאום ייעלמו מן האדמה. מי הם הגברים הנעלמים הללו וכיצד ניתן לזהות אותם מראש ולמנוע בתקווה, את כאב הלב הבא?

  שישי בערב: אני מקבלת טלפון מחברתי הטובה ג'. לא הבנתי למה היא בכלל מתקשרת אליי כי היא אמורה להיות עם החבר החדש שלה היום. היא התחילה לצאת איתו לפני חודשיים ונראה היה שהכול הולך מצוין. היה להם חיבור מעולה, שיחות ארוכות בלילות, משיכה טובה והמון כיף. היא הכירה חברים שלו והוא הכיר את המשפחה שלה, והם בישלו ארוחות ובילו סופי שבוע שלמים יחד, ותכננו עוד רבות לעתיד - מרתונים של סדרות וחופשות וטיולים והשתכרויות, ומה לא?

   

  עוד בנושא:

  דפוק וזרוק - גם בפס הרחב

  לשנות סטטוס לסינגל: פרידה נוסח פייסבוק

  פשוט מאד: אם נעלמים סימן שאין מספיק משיכה

   

  אני עונה לטלפון וג' נשמעת עצובה. "היינו אמורים להיפגש היום, והוא פשוט לא יצר קשר וגם לא ענה לי לטלפון". איך ששמעתי את זה, הנורה האדומה נדלקה. גבר מעוניין שאכפת לו, לא מתנהג ככה לחברה שלו. מהצד, כבר התחלתי לחזות את סוף הסיפור, אבל עוד לא רציתי להאמין בזה.

   

   

  יום שבת בערב ו-ג' מתקשרת אליי בדמעות: "עדיין לא נשמע קולו!" היא מכריזה בעצב, לא מבינה איך זה יכול להיות. הרי רק לפני שלושה ימים הם בילו יממה שלמה ביחד. נביא הזעם שבי כבר רואה איך הוא לא מתקשר אליה יותר אף פעם, ופשוט הולך להיעלם לה. לצערי זה מה שהם עושים בימינו, פשוט נעלמים.

   

  עוברים עוד שלושה ימים ארוכים ועוד שני ניסיונות מצדה ליצור עימו קשר, ואין קול ואין עונה. נביא הזעם שבי כבר ממש זועם. זאת לא הפעם הראשונה שאני שומעת על סיפור כזה, והאמת היא שבשנה האחרונה אני עדה ליותר מדי סיפורים כאלו. זו תופעה או יותר נכון מחלה חדשה שפוקדת את גברי ישראל - תופעת הגברים הנעלמים.

   

  קווים לדמותו של הנעלם הפוטנציאלי

  יש סיבה שבגללה אני משליכה את התופעה על גברים. בכל הסיפורים ששמעתי, הגבר היה הנעלם. נשים אינן חפות מכל חטא כמובן, ומעולם לא טענתי להיותן כאלו, ואם אשה התנהגה כך זה חמור מבחינתי באותה המידה, אבל לפי מה שראיתי זוהי תופעה המאפיינת גברים בעיקר.

   

  ברור לי שלא כולם כאלו, אבל לאילו שכן ולחבר לשעבר של חברתי הבוכייה, אני רוצה לנצל את הבמה ולומר לכם כמה מילים: היעלמות מסוג זה היא התנהגות ילדותית, מזעזעת ומזלזלת שאין כמותה, וזה מכעיס בצורה שלא ניתן לתאר. אם הייתם מספיק גברים בשביל לקחת את הבחורה לדייטים, לדבר איתה שעות בטלפון, לבלות איתה ימים כלילות, לשכב איתה, לקרוא לה חברה שלכם ולנהל איתה קשר זוגי לכל דבר - תהיו גברים מספיק בשביל להתמודד איתה ולספר לה שאתם רוצים לסיים את הקשר.

   

  אתם אפילו לא צריכים לעשות שיחה רצינית עם דרמה, אבל תעשו את המינימום. אי אפשר פשוט להיעלם ככה לבחורה שביליתם איתה כל כך הרבה זמן.! מה גם שעם כל הכבוד לאינטואיציה נשית ויש כבוד, היא לא יודעת מה עובר לכם בראש. מבחינתה הכול כרגיל, ובהתחלה היא לא מבינה לאן פתאום נעלמתם ואפילו מתחילה לדאוג.

   

  נכון שהיא תבין בסוף שאתם לא מעוניינים אם יעברו כמה ימים והיא לא תשמע מכם, אבל למה לתת לה לעבור את הכמה ימים האלו מלכתחילה? תנו לה את הכבוד המגיע לה, תגדלו זוג ביצים, תחסכו ממנה כמה ימים של אכילת סרטים, ותודיעו לה. מה היא עשתה לכם רע שגרם לכם לפגוע בה ככה, רצתה להיות איתכם? חיבבה אתכם יותר מדי? אין לי אפשרות להוציא התנהגות כזאת מהחוק, אך אם דבריי יגרמו אפילו לגבר אחד לחשוב פעמיים לפני שהוא עושה זאת בפעם הבאה, דיינו.

   

  ועכשיו לחברותיי הנשים - תמיד אנחנו שואלות איך לא ידענו או צפינו את הסוף. אמנם ברוב המקרים לא ניתן לדעת מראש, כי אם היה ניתן, זה לא היה מפתיע או פוגע כל כך. אבל בכל זאת, מצאתי כמה דברים משותפים בין הסיפורים ששמעתי. אולי זה ידליק נורות לכמה מאיתנו ויכין אותנו לכך מראש בפעם הבאה.

   

  אתה חתיך והורס. האם תשבור לי את הלב? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אתה חתיך והורס. האם תשבור לי את הלב?(צילום: shutterstock)

   

   

  1. התלהבות יתר על ההתחלה

  יש משהו תמוה בזה שמישהו עף עלייך כל כך מהר מבלי להכיר אותך בכלל, ונכנס איתך ישר לאיזו זוגיות סוחפת. אני לא אומרת שזה בהכרח ככה, אבל תקשיבי לאינטואיציות שלך ואם זה נראה לך טוב מכדי להיות אמיתי, ייתכן שזה באמת המצב. אם הבחור אימפולסיבי ומתנהג בצורה קיצונית כשהוא מתלהב, כך צפוי שיתנהג בצורה קיצונית כשתרד לו ההתלהבות. מה שנקרא: "סופה של אש - בכוויה", ראי הוזהרת.

   

  2. חוסר מחוייבות בחיים

  הגברים הללו שיצא לי לשמוע עליהם, לרוב לא היו בעלי משרה מלאה או עבודה מסודרת. שוב, אני לא מכלילה, אבל לפני שהטוקבקיסטים יורים עליי האשמות שווא של רודפת בצע, לא מדובר פה בפן הכלכלי של העניין. יש משהו באופי של בן אדם שמחויב למשרה מלאה, שקם כל בוקר, שצריך לתת דין וחשבון למישהו על מעשיו ולא רק מתעסק בתחת של עצמו כל היום. לא שכל עובדי המשרה המלאה הם מלאכים, אבל יש בזה משהו שמעיד על יציבות ועל עמידה במסגרת. אם הוא לא רגיל לתת דין וחשבון לאף אחד, הוא גם לא ימהר לתת אותו לך. ולא, ברמן לא נחשב.

   

  3. החתיך הכריזמטי

  אני לא מחדשת פה כלום לאף אחד, אך בכל זאת אקח שנייה להסביר: בחורים מסוג זה הינם בדרך כלל בחורים שניתן להסכים באופן גורף כי הם נראים יותר טוב מהממוצע. לגבר שלא נראה טוב או נטול כריזמה יהיה הרבה יותר קשה למצוא בחורה, כך שהוא לא ימהר להשליך אותה ברגע שמצא.

   

  מעבר לכך, גבר כזה וודאי כבר חש על בשרו את כאב הדחייה כך שסביר יותר שיתחשב בצד השני. לעומתו, לחתיך הכריזמטי אין בעיה לזרוק כל בחורה, משום שהוא רגיל למצוא אחרת בקלות, והוא יודע שגם אם יעיף את הנוכחית, תגיע אחת אחרת במקומה, ואולי הוא אפילו לא יצטרך להיות זה שמתחיל איתה.

   

   

  4. בעיות מחוייבות

  בצורה לא מפתיעה, לגברים מסוג זה בדרך כלל גם תהיה בעיית מחויבות מסוימות. בין אם יכריזו כי הם לא מאמינים במונוגמיה, במוסד הנישואין או שאינם מעוניינים בילדים, איכשהו חוסר הרצון שלהם במחויבות יבוא לידי ביטוי.

   

  אילו הדברים המשותפים שאני הצלחתי לדלות מכל המקרים שקרו לחברותיי ולי במהלך השנים. ברור שזה לא חד משמעי, אבל ללא ספק שילוב של כל הסממנים הנ"ל אמור בהחלט להדליק אצלכן נורה אדומה. או לנשים שמתנהגים כך - אני מבקשת מכם להפסיק עם ההתנהגות הזאת, זה מתחת לכל ביקורת.

   

  מסכימות עם עדי? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים  

   

  לדף הפייסבוק של עדי רם

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  די. אני רוצה לצרוח מרוב כעס. איך הוא מעז?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים