שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחקר: מורידים בביטורנט? אתם תחת מעקב

  חוקרים זיהו גורמים שאוספים מידע על משתמשי שירות שיתוף הקבצים. המידע כולל את החומר שהם מורידים וגם את כתובת ה-IP. מפחדים?

  כל מי שמשתמש בשיתוף קבצים באמצעות ביטורנט כדי להוריד סרטים ומוזיקה ללא תשלום נמצא במעקב. כך גורס מחקר שנערך באוניברסיטת ברמינגהם ומראה כי כל הורדת תוכן בלתי חוקית מנוטרת בתוך שלוש שעות, כולל כתובת ה-IP של המוריד. החוקרים אומרים כי הופתעו מהיקף המעקב.

   

  המחקר נערך במשך שלוש שנים על ידי קבוצה של מדעני מחשבים שפיתחו תוכנה שמתנהגת כמו לקוח ביטורנט ומתעדת את כל הקישורים אליו – כלומר החיבורים

  שנעשים בדרך קבע על ידי משתמשים אחרים. הניטור של המשתמשים לפי החוקרים לא הבחין בין מורידים "כבדים" למורידים שמתנסים בפעם הראשונה בתוכנה.

   

  "אתה לא חייב להיות מוריד כבד. מי שמוריד אפילו רק סרט אחד יתועד", אמר ד"ר טום קוטאיה שהוביל את המחקר. "אם התוכן נמצא ברשימת ההורדות הפופלריות מישהו ישים לב להורדה של המשתמש ויתעד אותה" גם תוכן לא פופולרי תועד אם כי לא בצורה תכופה.

   

  החוקרים זיהו 10 חברות שתיעדו את המידע. מהן כמה מזוהות כארגונים האוכפים זכויות יוצרים, חברות אבטחה וגם מעבדות מחקר. המידע שנאסף מראה חוץ מפרטים על המשתמש גם איזה תוכן פופולרי והיכן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים