שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוצאים מהבית: טיולים ובילויים לסוף השבוע

  סיורי סליחות בבני ברק וירושלים, מפגש עם עטלפים בגליל, ביקור בפארק אשכול ופעילות עם ציפורים, חגיגת אופניים בפארק הירקון ושאר אטרקציות משפחתיות לסוף השבוע שלכם

  צפון

   

  סיור עם חוקר עטלפים במערת "עלמה" שבגליל העליון תתקיים תצפית בהגחת עטלפים מהמערה הגדולה והעמוקה בארץ. המשתתפים מוזמנים לצאת יחד עם חוקר עטלפים, לפני השקיעה, לצפות ביציאת העטלפים לשחר אחר מזון, לראות כיצד הם נראים מקרוב ולשחרר אותם לחופשי. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה. יש להצטייד בנעליים סגורות, מכנס ארוך, לבוש חם ופנס ראש.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 21:00-17:30

  מחיר: בתשלום לפרטים: באתר האינטרנט  

   

  עששיות ומעשיות במבצר סיור עששיות וסיפורי מעשיות במבצר נמרוד. בין נופים עוצרי נשימה, מעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים מימי הביניים.

  מתי: שישי, 7 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

   

  חיות בר נכחדות

  חי בר כרמל איננו גן חיות ולא ספארי, אלא מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. רשות הטבע והגנים מזמינה לסיור מודרך בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר אשר שוטטו בו בחופשיות עוד בתקופת המקרא.

  מתי: שבת, 8 בספטמבר, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: *3639

   

  יצירת אמנות פרהיסטורית

  סיור מודרך במערות האדם הקדמון בשמורת הטבע נחל מערות. הפעילות כוללת יצירה של בגדים קדמוניים והתנסות באומנות פרהיסטורית. המשתתפים מוזמנים ללמוד כיצד חיו הקדמונים הפרהיסטוריים במערה, אלו חיות הם צדו ומה בישלו על המדורה בכל ערב.

  מתי: שבת, 8 בספטמבר, 11:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: *3639


  נחל מערות (צילום: יואב גלזנר)

   

  צילום ומדיה דיגיטלית

  בתערוכת הגמר של בוגרי המחזור הראשון במגמה לצילום ומדיה דיגיטלית של המכללה הטכנולוגית תל-חי והמוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מוצגות עבודותיהם של בוגרי המסלול לאחר שתי שנות לימוד בהן התנסו הסטודנטים בתיאוריית הצילום, בז'אנרים שונים ובצילום מעשי.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 16:00-8:00 ושבת, 8 בספטמבר, 17:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית  

  לפרטים: 04-6816702

   

  עמקים

   

  יבש ורטוב בעמק בית שאן טיול מודרך למשפחות בעמק בית שאן. הטיול יתחיל במסלול יבש בנחל יצפור, הליכה נינוחה בין עצי אורן, וימשיך בירידות מעט מאתגרות עם יתדות וסולמות. סיום בהליכה רטובה בנחל הקיבוצים.

  מתי: שבת, 8 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט  

   

  יריד אומנות, אוכל ויין

  במתחם הסראיה בבית שאן מתקיים יריד ה"סקיטומרקט" שכולל שדרת אמנים בתחומי קדרות, תכשיטים, בגדים, מוצרי יודאיקה, ציור, פיסול, תיקים, כלים ומארזי חג. במקום גם מתחם אוכל מסורתי שניתן לאכול במקום או לקחת הביתה. החל מהשעה 22:00 נערך מופע של שירה בציבור עם אמן ידוע.  

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 22:00-18:30

  מחיר: כניסה חופשית

  לפרטים: 050-6866444

   

  מרכז

   

  טועמים דבש ומתחפשים לדבורה

  במסגרת "פסטיבל הדבש" יערך במרכז המבקרים "יום בכפר" במושב משמרת, ממסלול תחנות ופעילויות בנושא הדבורים והדבש: סיפור הדבורה, התפקידים ויחסי הגומלין בין הדבורים, הפרחים והאדם, ביקור במכון הרדייה וליווי תהליך היווצרות הדבש כולל טעימות. "ספארי דבורים" בו צופים בדבורים בכוורות שונות כולל כוורת זכוכית ומזהים את המלכה והפועלות, פינת תחפושות בה הילדים מתחפשים לדבורים ולדבוראים ועפים לשדה פרחים, אוספים צוף, ממלאים את החלות, בונים משושים ומיישמים את עיקרון שיתוף הפעולה שקיים בכוורת.במקום פינת חי גדולה בה ניתן ללטף ולהאכיל את בעלי החיים.

  מתי: חמישי-שישי, 7-6 בספטמבר, בתאום מראש.

  מחיר: 34 שקל לילד מגיל 3, 17 שקל למבוגר  

  לפרטים: באתר האינטרנט  

   

  יוצרים בכפר נטר

  100 אמנים ויוצרים עצמאיים מכפר נטר וסביבתו יציגו וימכרו ממעשה ידיהם בתערוכת ענק שתתפרס ברחבי הכפר בינות ל- 40 בתים פתוחים ושטחי ציבור. הארוע יתחיל בעשר בבוקר ויכלול סדנאות יצירה לילדים, אוכל תוצרת בית, הסעות ללא תשלום ברחבי הכפר, מתחמי חניה מוסדרים, נקודת אימוץ כלבים ועוד.

  בין תחומי האמנות והיצירה: פיסול בברונזה, קרמיקה שימושית, קרמיקה דקורטיבית, ציור, קולאז', ויטראז'ים, צילום, הדפסים, עבודות בזכוכית ובברזל, בגדי מעצבים לנשים וילדים, סריגת יד ועוד.

  מתי: 8 בספטמבר, שבת

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים נוספים: http://www.kfarnetter.co.il/

   

  חגיגת אופניים בטבע

  רשות הטבע והגנים מקיימת חגיגת אופניים בטבע בגן הלאומי ירקון (מתחם אפק - אנטיפטריס). מסלולי אופניים בדרגות שונות לאורך הירקון כולל נקודות הדרכה, מתחם הפעלה ומיומנות רכיבה, מופע ראווה לולייני של רוכבים מקצועיים, דוכני הסבר והדרכה, מכונאי אופניים שיבצע בדיקות בטיחות לאופניים ולציוד הרכיבה כולל תצוגת דגמי אופניים ואביזרי בטיחות לילדים, סיורים מודרכים בתל אפק ופעילות "פקחים צעירים". רצוי להגיע עם אופניים במידה ולא מתאפשר ישנה אפשרות לשכור אופניים בתשלום של 50 שקל (מלאי מוגבל). במתחם הפעילות יתקיימו תחרויות נושאות פרסים. מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה.

  מתי: שבת, 8 בספטמבר, 13:00-9:00  

  מחיר: 27 שקל למבוגר, 12 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

   תחרות שיט עם ספורטאי האולימפיאדה

  רשות הטבע והגנים ומועצה אזורית עמק חפר מקיימים את משחה עמק חפר. האירוע יתקיים במקצה עממי ובתחרותי, בו ייקחו חלק מיטב שחייני המים הפתוחים מכל רחבי הארץ. בתחרות השיט "ארומה ישראל סאפ קאפ" ישתתפו טובי הגולשים וביניהם לי קורזיץ והגולשים והחותרים האולימפיים במשחקי לונדון 2012.

  מתי: שבת, 8 בספטמבר, 7:30  

  מחיר: 100 שקל למשתתף

  לפרטים: להרשמה: 09-8666991

    

  בירות בוטיק

  פסטיבל בירה כפרית - מטה יהודה, יריד הבירה המסורתי ייפתח בצומת שריגים-גבעת ישעיהו. במהלך שלושה סופי שבוע יתארחו מבשלות הבוטיק של מטה יהודה עם בירות וטעמים מיוחדים, הרכבי מוזיקה חיה ואווירה טובה, זאת לצד סיורים מודרכים למבשלות הבירה, בתים פתוחים של אמנים מקומיים, יקבים, בשלניות ביתיות ולינה כפרית.

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-9900903

   

  ציפורים ודגים במעגן

  טיול צפרות למשפחות בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל בשעות הערב. המשתתפים יוכלו להתרשם ממחזה של ציפורים המתכנסות לקראת הלילה ויקבלו את השבת בהדלקת נרות חגיגית.

  מתי: שישי, 7 בספטמבר  

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688


  מעגן מיכאל (צילום: רונית סבירסקי)

    

  הרגיל הוא התרגיל

  מאיירים ואמנים מציגים חיבור ייחודי של יצירות המעניקות פרשנות למונח "רגיל", ORDINARY, בתערוכה חדשה של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. בתערוכה משתתפים 39 אמנים מובילים בתחומים כמו קומיקס, כרזות, פיסול, צילום, ציור ואנימציה. גלריה לורבר, רחוב ידע העם 8, רמת גן.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 20:00-10:00 ושישי, 7 בספטמבר, 13:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום  

   

  יצירות מהארכיון

  המכון לאמנות בת ים חוגג 53 שנים להיווסדותו. לרגל החגיגות ופתיחת שנת הלימודים במכון, יוצגו יצירותיהם של אמני ישראל אשר היו חלק מהקמת המכון ומערך ההוראה, משנת 61 ועד שנות ה- 90. חלק קטן מהגלריה יוקצה לתצוגת יצירות מתוך ארכיון המכון לאמנות, יצירות של אמנים ללא שם, צילומים נדירים והדפסים. במקביל לתערוכה, סדנאות המכון יהיו פתוחות לקהל מהשעה 20:00 ועד 23:00 ויאפשרו לקהל להתנסות ולשמוע מהמרצים על פעילות המכון.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 19:00-13:00  

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 03-6598598

    

  מעטה שקוף

  התערוכה "אַמַנִיטָה מוּסְכַּרִיָה" (AMANITA MUSCARIA), של אמן הזכוכית סרגיי בונקוב, או בשמה הישראלי אמנית הזבובים, תוצג בגלריית תיאטרון חולון. בעבודותיו מציג בונקוב עולם צבעוני, הזוי ומגוון כמו תוכנית ריאליטי פופולארית, שיכול להישבר בכל רגע. נפח הזכוכית מזמין את הצופה לראות את כל הפרטים הנסתרים של חייו הפרטיים של דמות מיוחדת.

  מתי: פתיחה: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: הכניסה חופשית  

  לפרטים: 03-5023001

   

  ימי סליחות בבני ברק

  בימי אלול, חודש הרחמים והסליחות, יצא סיור מודרך לגילי 18 ומעלה בבני ברק. הסיור ישלב הסברים בין סיפורי ההיסטוריה היהודית דאז, למציאות יהודית עכשווית. המשתתפים יטיילו ב"מעגל השנה היהודי" ויכירו את גלגולה של החברה המקומית.  

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: בתשלום  

  לפרטים: 03-6388688


  שעת הרחמים. תשליך בבני ברק (צילום: AP)

   

  תל אביב

   

  שלושה ימים של חגיגת אמנות

  במסגרת שנת האמנות של תל אביב יתקיים האירוע "אוהבים אמנות. עושים אמנות" שיציין את פתיחת עונת האמנות החזותית בעיר בשלושה ימים של פעילות. מוזיאונים, גלריות וחללי תצוגה יהיו פתוחים עד השעה 23:00. בנוסף, סדנאות אמנים, אירועי חוצות, סטודיו של אמנים פתוחים לקהל הרחב. בין האירועים: התערוכה "עיר שדה" בגג גן העיר ובמתחם הסראיה ביפו. סיורים מודרכים בחללי עבודה, אמנות חוצות, גלריות והתארגנויות של אמנים. הופעות של עמותת הכוריאוגרפים. אירועי מוסיקה ברחבת המוזיאון.

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בספטמבר  

  מחיר: חלק מהאירועים בתשלום

   

  ביעור חמץ

   החממה למחול של המרכז לתיאטרון עכו תציג את היצירה "ביעור" במופע בכורה שיתקיים בתיאטרון "תמונע" תל אביב. נקודת המוצא לעבודה הייתה המונח "ביעור חמץ" כפי שהוא מופיע בהגדה של פסח ובמשניות שונות. העבודה נוצרה בהשראת טקסטים, פרשנויות, הנחיות לטקסים, הלכות מעשיות, ובמפגש של כל אלה עם עולמן של היוצרות ועם טכניקות העבודה של המרכז לתיאטרון.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 21:15

  מחיר: 70 שקל  

   

  מגיבים למציאות

  יזמיות האמנות שירי בן ארצי ואיה שהם פותחות בגלריית ARTSTATION במתחם התחנה את התערוכה "ישנים במיטות שלנו". התערוכה הקבוצתית מציגה את יצירותיהם של אמנים ישראליים צעירים המגיבים בשנינות ובמבט חד למציאות הכאוטית המקיפה אותנו בתקופה האחרונה. בין האמנים: הצלמת שרון דרעי בחרה לצלם את בתה, בת השלוש בסצנה מהרוטינה היומיומית שלהן. אורי לוין מעלימה את כיפת הסלע באשליה אופטית על ידי מראה בעבודת וידאו ויעל פרנק יצרה מיצב בו המשפט 'ישנים במיטות שלנו' חבוי תחת שכבות גזרי נייר מוכסף, המשמש לחגיגות קרנבל, נחשף ברוח מאוורר תעשייתי המעיף את הניירות לכל עבר כרוח פרצים.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 20:00-11:00 שישי, 7 בספטמבר, 14:00-10:00 ושבת, 8 בספטמבר, 22:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 03-6201515

   

  שיט בשלט רחוק

  'סקיפר בפארק' משיק את פעילותו בפארק הירקון בתל אביב, ומציע לקהל הרחב, להשיט סירות מפרש בעזרת שלט רחוק. הסירות נעות באמצעות הרוח ואינן ממונעות. בעזרת שלט רחוק יוכלו המבקרים להשיט אותן, 'לתפוס' את הרוח ולהיות 'סקיפרים' בעצמם. הסירות פשוטות להפעלה, ידידותיות לסביבה ומתאימות גם לילדים.  

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בספטמבר, 20:00-16:00 

   מחיר: בתשלום

  לפרטים: 050-3993401


  פארק הירקון (צילום: שירי הדר)

   

  הלב של האמן 'פעימות הלב', תערוכתו של האמן הצרפתי כריסטיאן בולטנסקי, מוצגת במוזיאון נחום גוטמן לאמנות תל אביב. התערוכה מציגה מיצב של פעימות לב האמן ותכלול מראות שיפוזרו בחלל חשוך לחלוטין, סרט וידיאו שיוקרן במהלך התערוכה יציג דיוקן עצמי של האמן ב-6 תקופות שונות בחייו ונורה מיוחדת המסונכרנת עם הקלטת פעימות הלב של האמן שהוקלטו בשנת 2005 תדלק ותכבה ותטיל את המשתתפים אל תוך מעבר בין אור לחושך, בין החיים למוות.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 16:00-10:00 שישי, 7 בספטמבר, 14:00-10:00 ושבת, 8 בספטמבר, 15:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-5161970

   

  בין אמנות לאדמה

  במוזיאון אילנה גור שביפו מזמינים אתכם לסיור מיוחד בעקבות הקשר שבין אמנות לאדמה. סיור בעקבות יצירות אמנות עם זיקה לאדמה ולעבודה בה, החל מכלים חקלאיים שהפכו לפסלים ועד ליצירות מיוחדות שמשלבות בין חי, צומח ודומם. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה.

  מתי: שבת, 8 בספטמבר, 12:00

  מחיר: 38 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

  לפרטים: בהרשמה מראש: 03-6837676

   

  נשמות ישנות

  תערוכת צילום חדשה תפתח במוזיאון תל אביב לאמנות "אסף שחם: דרכים חדשות לגנוב נשמות ישנות".

   מתי: פתיחה: שישי, 7 בספטמבר, 12:00

  מחיר: בתשלום

   

  רגעים אורבניים

  גלריית הסנטר תציג במהלך חודש ספטמבר את פרויקט התמונות האורבניות "אורבניקה". התערוכה מבקשת ללכוד רגעים אורבאניים ויוצרת קולאז' צבעוני המשמש כעדות לרוח התקופה, לדוגמת שימוש רחב בפילטרים, צילומי מחאה חברתית ופליטים בדרום תל אביב. התערוכה תוצג בגלריית הסנטר, קומה 1-.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 22:00-10:00 ושישי, 7 בספטמבר, 17:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 03-6212400

   

  ירושלים

   

  24 שעות של מוסיקה מקודשת

  מוסיקאים ויוצרים מאיראן, עירק, מרוקו, זימבבואה, ברזיל, אזרבייג'ן וישראל יופיעו, ינגנו וישירו בפסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת שיתפרש על פני 24 שעות ברציפות. מוקד הפסטיבל הוא מגדל דוד, שיהפוך לבמה אחת גדולה בו יופיעו עשרות מוסיקאים ויוצרים במשך הלילה וביום למחרת. בנוסף, ייערכו מופעים מיוחדים במערת צדקיהו ובמרכז נוטרדאם. סיורים מודרכים ברחבי ירושלים, החושפת טקסים-תפילות-צורות אמונה רבות. בין המשתתפים: חאסן חכמון (מלך הגנוואה ממרוקו), יוסי פיין, סבדה (הדיווה הצעירה מאזרבייג'ן), ברי סחרוף במופע זריחה מיוחד, זוהר פרסקו, מארק ופרץ אליהו ודיוואן הלב באירוח מיוחד.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6226*

   

  על כפרות, סליחות ויין

  באזור חבל בנימין שנקרא גם ארץ התנ"ך יערכו סיורי סליחות במהלך חודש ספטמבר. הסיורים יתמקדו בדמויות ואירועים היסטוריים העוסקים בכפרה ובסליחה. הסיור יחל במרכז המבקרים נחלת בנימין-יקב פסגות. המבקרים יצפו במיצגים המספרים את סיפורו ההיסטורי של האזור ויהיו טעימות יין. לאחר מכן יצא הסיור לשילה המקראית והחפירות הארכיאולוגיות. תתקיים תפילה ויאמרו סליחות במקום בו התפללה חנה אשת אלקנה. משך הסיור כשעתיים וחצי עד שלוש שעות.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, בשעות אחר הצהרים והערב

  מחיר: 75 שקל לאדם כולל טעימות יין

  לפרטים: 02-9979333


  יקב פסגות (צילום: באדיבות תיירות בנימין)

   

  טקס גירוש שדים

  במסגרת אירועי פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת מגדל דוד יתקיים מפגש בין אמנים, יוצרים, מוסיקאים, נגנים, רקדנים לקהל הרחב במהלך הלילה עד הזריחה. הקהל יוכל להיכנס למופעים ולסדנאות השונות, לקחת חלק בטקסים או להתכבד בכוס תה. בין האירועים: טקס ריפוי וגירוש שדים, טקס שירה מקודשת, טקס לריפוי והתעוררות האדמה והטבע בעזרת שירים וקערות טיבטיות, סדנת מחול סופי, מוסיקה ההודית קלאסית, סדנת צ'י קונג בזריחה והקרנת הסרט מחכים לצונאמי. הכרטיס לשוטטות לבנה מאפשר כניסה חופשית לכל הפעילויות. מספר המקומות מוגבל.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: 90 שקל

  לפרטים: 6226*

   

  סליחות בין הסמטאות סיור מודרך למשפחות בירושלים, באווירה של תקופת הסליחות. בסמטאות הציוריות של הרובע היהודי יכירו המשתתפים את המנהגים המיוחדים, ישמעו סיפורים מרתקים ויעלו לרגל אל הכותל המערבי.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

    

  סליחות בנגינה ופיוט

  חוויה מרגשת בימי הסליחות, ערב הימים הנוראים, בירושלים. החוויה משלבת היכרות לילית עם יושביה הקדומים של העיר והדמויות שפעלו בה, בליווי קטעי נגינה ופיוטיים. משך הסיור כשעתיים והוא כולל הליכה במעבה האדמה בתוך מערכת המים המקראית הקדומה של עיר דוד (המסלול היבש בלבד, ללא כניסה לנקבת חזקיהו). עם תום הסיור ניתן להמשיך ולעלות לרחבת הכותל המערבי, שם מתקיימות תפילות הסליחות החל מסמוך לחצות הלילה.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר, 00:00-20:00

  מחיר: 65 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6268700

   

  ממגוון המוסיקה הרוסית

  הפסטיבל הבינלאומי ה-15 למוסיקה קאמרית ירושלים יתקיים השנה באווירה רוסית. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו 16 קונצרטים ממגוון המוסיקה הרוסית החל מיצירותיו של גלינקה הנחשב ל"אבי" המוסיקה הרוסית ועד למוסיקה של המלחין האזרבייג'ני בן זמננו פאראדג' קראייב, בנוסף יקיים הפסטיבל מחווה מיוחדת למוסיקה הקאמרית של שוברט ויצירות מאת המלחין הצרפתי קלוד דביסי, לציון יום הולדתו ה 150. הקונצרטים מתקיימים באולם הקונצרטים ימק"א.

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בספטמבר

  מחיר: 150 שקל לקונצרט

  לפרטים: 02-6250444

   

  סיור לילי בימי הסליחות

  סיור לילי סביב ימי הסליחות בירושלים. כניסה לעיר העתיקה לשיטוט בין סמטאות הרובע היהודי והיכרות עם מוטיב הסליחות ומקומן במסורת היהודית. המשך לכיוון עיר דוד, לביקור באתר בו הוקם בית הכנסת הקדום ביותר בירושלים, אל בריכת השילוח העתיקה וממנה ב"דרך עולי הרגל" הקדומה, במעבה האדמה דרך רחוב הרודיאני מפואר ותעלות ניקוז קדומות, אל מרגלות הר הבית מתחת לאדמה. הסיור מסתיים ברחבת הכותל המערבי, שם נאמרות סליחות החל מחצות הלילה.

  מתי: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: 55 שקל לאדם  

  לפרטים: 02-6268700

   

  שובו של התמר

  התערוכה "שובו של התמר" תפתח במוזיאון ארצות המקרא ירושלים. בתערוכה יוצג התמר של יהודה כפי שתועד לפני 2000 שנים, על גבי מטבעות עתיקות, חותמות, נרות ובקבוקונים בצורת תמר. לצד הפריטים העתיקים יוצגו צילומים המתעדים את תהליך צמיחתו של עץ התמר היהודאי.

  מתי: פתיחה: חמישי, 6 בספטמבר

  מחיר: בתשלום לפרטים: 02-5611066


  הכותל המערבי. כותל הסליחות (צילום: ערן גל-אור)

   

  דרום

   

  צפרים ליום אחד 

  מפגש משפחות עם חוקר וצפר מקצועי בפארק אשכול שבחבל הבשור. בתוכנית: התארגנות לארוחת ערב משפחתית בחניון הלילה המוסדר

   בפארק, התכנסות בשעה 19:30 להרצאה, למחרת השכמה עם שחר לפריסת רשתות ולטיבוע ציפורים.

  מתי: שישי-שבת, 8-7 בספטמבר

  מחיר: בתשלום (הפעילות ללא תשלום ללנים בפארק)  

  לפרטים: 3639*

   

  מלטפים תנינים בערבה

  חוות "קרוקולוקו" שבערבה, המתמחה בגידול תניני יאור, מקיימת סיורים מודרכים למשפחות. מסיירים בבריכות המים בהן טובלים כ-2,000 תנינים שאורכם של הבוגרים מגיע ל-5 מטרים, מבקרים בבריכת הבוגרים ולומדים כיצד שומרת התנינה על ביציה שהטילה בגומחה באדמה, כיצד נראית ביצת תנין ומלטפים תנין תינוק. הסיור כולל סיפורים אודות משפחת התנינים ואורח חייהם.

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בספטמבר

  מחיר: 25 שקל למשתתף מגיל שנתיים,  

  לפרטים: 052-8991088

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בואו לצפות בהם. עטלפים מתעוררים לחיים
  צילום: shutterstock
  מומלצים