שתף קטע נבחר

ההרעלה ברעננה: במיץ, מים, קומקום ותה גרגרים

הפלסטיני עותמאן נסערה מואשם בפרשת הרעלת המשפחה, אך לא בניסיון רצח. לפי הפרקליטות, הוא פרץ לבית, פיזר רעל בשתייה ובקופסאות אוכל במקרר, גנב טלוויזיה ונמלט

בבקבוק מיץ, בבקבוק מים מינרליים, בקומקום החשמלי, במכל הבריטה, בתה גרגרים ובקופסאות המזון מפלסטיק שהיו במקרר. לפי כתב אישום חמור שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי מרכז, במקומות אלה, בין היתר, פיזר עותמאן נסערה מבית פוריק רעל בבית משפחת לרנר ברעננה שאליו פרץ באוקטובר 2011. לפי כתב האישום, לאחר שסיים לפזר את הרעל, גנב הנאשם מהדירה טלוויזיה, זוג טבעות נישואין וכסף מזומן. עם זאת, נסערה לא מואשם בניסיון רצח, כפי שיוחס לו בתחילה.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

העבירות שמיוחסות לנאשם הן שימוש ברעל מסוכן בכוונה לפגוע ולסכן חיי אדם, כניסה והתפרצות למקום מגורים וגניבה. מכתב האישום עולה כי נסערה ואדם נוסף בשם חוסאם אל-רחים תכננו לפרוץ לדירה ברעננה ולגנוב ממנה חפצים יקרי ערך. בהמשך הגיע הנאשם לדירה כאשר בידיו רעל מסוכן במטרה לפגוע ולהזיק לבני המשפחה בגלל היותם יהודים.

 

בני המשפחה ששתו מהרעל החלו לחוש ברע, להקיא, להקציף מפיהם, להזיע, תוך אובדן תחושה, סחרחורת וקשיי נשימה, וזאת לאחר ששתו מהמשקאות השונים בבית. לאחר מכן פונו לבית החולים לצורך טיפול ואשפוז.

 

עורך הדין עודד קלר, מפרקליטות מחוז מרכז, ביקש להאריך את מעצרו של עותמאן עד תום ההליכים. לטענתו, "נסיבות ביצוע העבירות החמורות והחריגות, התכנון המקדים וההצטיידות ברעל בכוונה לפגוע ולהזיק ליהודים והחדרת הרעל למגוון פריטי מזון ומשקה שהיו בדירה, יש בהם כדי ללמד אלפי מונים על מסוכנותו של המשיב, אשר במעשיו סיכן באופן מוחשי את בני המשפחה לרבות ילדיהם הקטנים".

 

הפרקליטות טוענת כי בידיה ראיות לכאורה להוכחת אשמתו. בין היתר הודאתו בביצוע המעשים המתוארים בכתב האישום, שחזור העבירה, אמירות מפלילות של הנאשם בפני מדובבים, והודאת חוסאם, המפליל את הנאשם בביצוע מעשה ההתפרצות לדירה.

 

הדיון בהארכת מעצרו של נסערה נדחה ל-14 באוקטובר ועד אז הוא יישאר במעצר. עורך דינו, חאסקיה וליד, אמר בתום הדיון: "רק היום הוגש כתב אישום ובקשת מעצר, לכן כרגע אין באפשרותי להתייחס מקצועית לחשדות וטרם למדתי וצילמתי את החומר. לכן ביקשנו דחייה. מרשי כופר בכל מה שמיוחס לו בכתב האישום. מדובר בעלילת שווא, רק בשם העובדה שמדובר בתושב שטחים, ולמשטרה היה נוח להפיל עליו את ההאשמות".

 

במקביל, הגישה הפרקליטות כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא נגד חוסאם אל-רחים, בן 37 מטירה, בגין קשירת קשר לביצוע פשע, כניסה והתפרצות למקום מגורים וגניבה ופריצה לרכב. בכתב האישום נטען כי נסערה וחוסאם קשרו קשר בכך שסיכמו שאל-רחים ישאיר לו סימן מוסכם שאין אף אחד בדירה. אל-רחים נכנס לדירה, גנב מצלמה ואת מפתחות הרכב. עוד נטען נגדו כי לאחר שהתברר שבני המשפחה הורעלו ומאושפזים, הוא פרץ שוב לביתם.

 

בהכנת הכתבה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם עותמאן נסערה
צילום: עידו ארז
עו"ד עודד קלר. "סיכן באופן מוחשי את בני המשפחה"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים