שתף קטע נבחר

בעקבות שינוי המין בכלא: תועבר לאגף נשים?

מישל קוסילק, טרנסג'נדרית אמריקנית שנולדה תחת השם רוברט, מרצה עונש מאסר עולם בגין רצח רעייתו ב-1990. היא תוכל לעבור ניתוח לשינוי מין בעקבות פסיקה תקדימית של שופט פדרלי בבוסטון, והשאלה הגדולה היא אם תישאר באגף הגברים

שופט פדרלי בבוסטון הורה אתמול (יום ג') לרשויות הכליאה במסצ'וסטס להתיר לאסירה טרנסג'נדרית שמרצה מאסר עולם בגין רצח לעבור ניתוח לשינוי מין. בפסיקת השופט מארק וולף נאמר כי אי כיבוד בקשתה של האסירה פוגעת בתיקון השמיני לחוקת ארה"ב לטיפול הולם.

 

 

עוד חדשות בעולם :

 

פסיקת השופט התקבלה בתיק של מישל קוסילק שנולדה תחת השם רוברט קוסילק, והמרצה מאסר עולם מבלי אפשרות לקבל חנינה בגין רצח רעייתו ב-1990. קוסילק, שמזדהה כאשה, נטלה הורמונים וחיה בבית הסוהר כאשה בתוך אגף לגברים.

 

עלולה להפוך לקורבן לתקיפה מינית אם תושאר באגף הגברים? קוסילק (צילום: AP) (צילום: AP)
עלולה להפוך לקורבן לתקיפה מינית אם תושאר באגף הגברים? קוסילק(צילום: AP)

 

קוסילק רצח את אשתו ב-1990 (צילום: AP) (צילום: AP)
קוסילק רצח את אשתו ב-1990(צילום: AP)

  

השופט וולף כתב בפסק הדין שמשתרע על פני 126 עמודים כי ניתוח לשינוי מין הוא "הטיפול המתאים היחיד" ל"צורך הרפואי החמור של קוסילק". וולף הוא השופט הפדרלי הראשון שמורה לרשויות הכליאה בארה"ב לאפשר לאסיר טרנסג'נדר לעבור ניתוח לשינוי מין.

 

"מדובר בניצחון גדול", אמרה עורכת דינה של קוסילק, פרנסס ס' כהן לרשת החדשות NBC. אף על פי שפסיקת השופט לא מחייבת מדינות אחרות, הפרקליטה אמרה: "אני חושבת שלפסיקה תהיה השפעה גדולה מעבר למסצ'וסטס".

 

לפי שעה, לא ברור אם רשויות הכליאה במסצ'וסטס יערערו על הפסיקה וגם לא ברור היכן תמשיך קוסילק לרצות את עונשה - באגף גברים או באגף נשים, זאת בשל העובדה שהשופט לא ציין זאת בפסק הדין שלו.

 

לפי השופט הפדרלי, משבר הזהות המינית של קוסילק גרם לה "לנסות לסרס את עצמה ולנסות פעמיים להרוג את עצמה בזמן מאסרה". רשויות הכליאה הסבירו בכמה הזדמנויות את התנגדותם לניתוח לשינוי מין בכך שקוסילק תהפוך למטרה לתקיפה מינית באגף הגברים שבו היא כלואה. עם זאת, השופט וולף דחה את טענותיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נולדה תחת השם רוברט. מישל קוסילק
צילום: AP
מומלצים