שתף קטע נבחר

מסתמן: אישום נגד שוטר שהיכה מפגין במחאה

בעקבות ההפגנה האלימה בקיץ, שוקלת מח"ש להגיש כתב אישום נגד רס"מ רונן ערוב, בכפוף לשימוע. זאת להבדיל מסנ"צ שפרלינג, שתועד חונק מפגינה, אבל יועמד רק לדין משמעתי

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) צפויה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד רס"מ רונן ערוב, שוטר שחשוד בהכאת מפגין של המחאה החברתית. מדובר בהפגנה שהתקיימה מול בניין עיריית תל אביב ב-23 ביוני, ובמסגרתה נעצרו 85 בני אדם. ההחלטה להגיש כתב אישום נגד השוטר מגיעה יממה אחרי ההודעה שלפיה סגן ניצב יוסי שפרלינג, שתועד חונק מפגינה באותו יום, יועמד רק לדין משמעתי.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

סנגוריו של רס"מ ערוב, עורכי הדין עופר ברטל ודב גלעד כהן, מסרו בתגובה: "אנו סמוכים ובטוחים שלמרות החלטתם, אנשי מח"ש יקשיבו לטיעונינו המפורטים בשימוע שייערך בעתיד וישנו את החלטתם להעמיד את רונן לדין".

 

יותר מחודשיים אחרי העימותים האלימים באותו ערב, נרשמה בימים האחרונים התקדמות בטיפול של מח"ש בשוטרים שתפקדו בה. באותה הפגנה תועדה אלימות שוטרים מחד, ומאידך התפרעויות מפגינים, שהשחיתו חלונות בנקים ברחוב אבן גבירול.    

 

באותו ערב חסמו המפגינים רחובות ראשיים, כולל את נתיבי איילון בסמוך למחלף השלום. ברחובות התפתחו אירועים אלימים והמשטרה עצרה עשרות מפגינים. למחרת פורסמה בתקשורת תמונה של סגן ניצב שפרלינג חונק את המפגינה מאיה גורקין, תמונה שזכתה לתהודה ושהביאה לפתיחת החקירה.

 

מח"ש פרסמה הודעה חריפה באשר להתנהגותו של שפרלינג, אבל כאמור, בניגוד לשוטר, הוא יועמד רק לדין משמעתי. "התנהגות שוטר בנסיבות מעין אלה מבטאת חוסר מקצועיות ומגבשת לכאורה עבירת משמעת של שימוש בכוח שלא כדין, אך אין בה כדי לתייג את מעשה הקצין כ'עבירה פלילית' דווקא", נכתב בהודעת מח"ש. "בהתאם לחומר הראיות שנאסף בחקירה, נמצא כי השימוש בכוח שנקט הקצין נגד המפגינה, חרג מן הסביר ולא היה מוצדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימותים בהפגנה מול עיריית תל אביב בקיץ
צילום: AFP
מומלצים