שתף קטע נבחר

מופז על ההדלפה: נתניהו צריך להיחקר ראשון

יו"ר האופוזיציה אמר כי השב"כ צריך לחקור את ההדלפה מדיוני הקבינט על איראן: "זו הפקרות לשמה. צריך לשאול את העומד בראש האם תדרכת גורמים בתקשורת על מהלכים מסווגים". השר כץ: נתניהו נוהג נכון כשהוא שוקל להורות על פוליגרף

תיבת הפנדורה שפתח ראש הממשלה כשהודיע על הדלפה מישיבת הקבינט המדיני-הביטחוני עדיין לא נסגרה: יו"ר האופוזיציה שאול מופז אמר היום (ה') כי בנימין נתניהו צריך להיות ראשון הנחקרים בפרשה, ושר התחבורה ישראל כץ סבור כי נתניהו נוהג נכון כשהוא שוקל לחייב את משתתפי הישיבה לעבור בדיקת פוליגרף. 

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

"הדלפות מתוך דיוני ישיבות הקבינט שעוסקות בקודש הקודשים ובסודות הכמוסים של מדינת ישראל הן הפקרות לשמה", אמר מופז בהתייחס להודעת נתניהו, לפיה הוא מפזר את המשך הישיבה בעקבות הדלפה. לדעת מופז, השב"כ צריך לחקור את ההדלפה "וראשון הנחקרים צריך להיות ראש הממשלה. מי שעומד בראש הפורום צריך להיבדק ראשון. צריך לשאול - האם תדרכת גורמים באמצעי התקשורת על מהלכים מדיניים או צבאיים מסווגים בשבועות האחרונים?".

 

נתניהו. מי יעבור בדיקת פוליגרף? (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
נתניהו. מי יעבור בדיקת פוליגרף?(צילום: Gettyimages)
 

שר התחבורה התייחס אף הוא להדלפה מהקבינט, שדן בסוגיה האיראנית: "ראש הממשלה נוהג נכון כאשר הוא שוקל לחייב את משתתפי הישיבה לעבור בדיקת פוליגרף", אמר השר כץ בטקס חנוכת המחלף של רמת חובב. "לא ייתכן שמישיבות מסווגות ידלפו דברים, ומי שאחראי לכך צריך לתת את הדין".

 

אתמול פיזר נתניהו את ישיבת ההמשך של ועדת השרים לענייני ביטחון, והודיע: "זמן קצר אחרי סיום הישיבה הראשונה קרה דבר חמור - הדלפה מתוך דיוני הקבינט. ביטחון המדינה ואזרחיה תלוי ביכולת לקיים דיונים חסויים ומעמיקים בקבינט המדיני-ביטחוני. שם מוצגות כל העובדות, כל הדעות וכל ההשלכות. זהו כלי עבודה בסיסי לניהול ביטחון המדינה. מישהו אתמול פגע בצורה קשה באמון שנותנים אזרחי המדינה".

 

נתניהו אמר כי אחד משריו "הפר את הכללים הבסיסיים ביותר לניהול דיונים בקבינט הביטחוני. הוא גם פגע בשמם הטוב של הנוכחים בישיבה שלא הדליפו מתוכה. אין לי טענה נגד כלי התקשורת, הם עושים את מלאכתם. יש לי טענה נגד מי שהפר את האמון הבסיסי ביותר שדרוש לקיום דיוני הקבינט בענייני ביטחון ישראל, ופגע ביכולת לקיים דיונים חסויים. יש לי אחריות כלפי אזרחי ישראל וביטחון המדינה ועל כן אני מפזר את הישיבה הזאת".

 

שלשום נכתב ב-ynet כי הקבינט המדיני-הביטחוני התכנס לדיון שבו עסק בין היתר בתוכנית הגרעין של איראן. "המידע שהוצג מטריד מאוד אך עדיין לא מפחיד", אמר גורם בכיר שהשתתף בפגישה. מהדיון עולה כי לובנו חילוקי הדעות בין הגורמים המקצועיים לגבי הנקודה שבה האיראנים למעשה "נעלמים מהרדאר" ולא יהיה ניתן לפגוע בתוכנית הגרעין יותר, אבל עדיין ישנם חילוקי דעות לגבי המועד. לפי המידע המודיעיני שהוצג, האיראנים ממשיכים בנחישות ובקצב מוגבר בתוכנית הגרעין. השרים לא קיבלו החלטות אופרטיביות בדיון. 

 

בקבינט המדיני-ביטחוני חברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן, שר הביטחון אהוד ברק, שר המשפטים יעקב נאמן, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שר האוצר יובל שטייניץ, השר אריאל אטיאס, השר בני בגין, השר משה יעלון, השר אלי ישי, השר עוזי לנדאו, השר דן מרידור, השר גדעון סער והשר סילבן שלום. בישיבה השתתף כמשקיף גם השר להגנת העורף אבי דיכטר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר האופוזיציה שאול מופז. "הפקרות"
צילום: גיל יוחנן
השר כץ. "מישהו צריך לתת את הדין"
צילום: פלאש 90
מומלצים