שתף קטע נבחר

קצין לשוטריו בפינוי מגרון: "תהרגו אותם". צפו

ניצב משנה בעז גולדברג שהשתתף בפינוי המאחז בתחילת השבוע דרבן את פקודיו בצורה יוצאת דופן בעת שניסו להוריד נערים מגג אחד הקרוואנים. "עלו למעלה תהרגו אותם", הוא תועד. המשטרה: הפינוי היה כחוק, אם תוגש תלונה נטפל בה

התנהגות לא הולמת של קצין משטרה בכיר כלפי מתנחלים: ניצב משנה בעז גולדברג, שהשתתף בפינוי מגרון, תועד כשהוא מדרבן את שוטריו "תהרגו אותם" במהלך השתלטות על גג שעליו התבצרו נערים במהלך פינוי המאחז בתחילת השבוע.

 

ניצב משנה גולדברג המשרת כקצין תיאום במנהלת תיאום פעילות אכיפה (מתפ"א) של המשטרה נראה בסרטון שצולם בעת הפינוי כשהוא מדרבן את פקודיו לנהוג באלימות כלפי הנערים ששהו על הגג, בנוסף נראה שוטר אחר בסרטון כשהוא אומר לאחד הנערים שנעצרו כי יש לו מזל שהוא מצולם.

 

לצפייה בסרטון המלא

 

פינוי מגרון עבר בצורה שקטה וללא אלימות, למעט כמה עשרות נערי גבעות שהתבצרו בקרוונים. באחד הקרוונים עלו הנערים על הגג וסירבו לרדת ממנו. במשטרה המתינו להשלמת פינוי יתר בתי המאחז ורק לאחר מספר שעות הציבו סולמות בתחתית הקרוון ועלו עליו.

 

על פי התיעוד, בזמן שהשוטרים ניסו להגיע לגג קרא להם גולדברג מספר פעמים "עלו למעלה תהרגו אותם, להוריד אותם להרוג אותם". הקצין הבכיר גם צעק על אחד הנערים שעל הגג "אתה מת, אתה תמות".

 

לאחר שהורדו הנערים מהגג הועבר אחד מהם לטיולית שהוכנה מראש, ואחד השוטרים אמר לו בלשון מאיימת "תאמין לי, יש לך מזל שאתה מצולם", רמז לכך שהנער היה זוכה לטיפול מחמיר יותר אם לא היו מצלמות בשטח.

 

בימין הביעו זעם נוכח התמונות וארגון זכויות האדם ביש"ע אף הגיש היום תלונה למחלקה לחקירות שוטרים נגד נצ"מ גולדנברג. במכתב שכתבה מנהלת הארגון אורית סטרוק למפכ"ל ולמנהל המחלקה לחקירות שוטרים הוזכר כי הנערים לא נהגו באלימות כלפי השוטרים ולא סיכנו אותם בשום שלב, למעט ניסיון להזיז את הסולם מגג הקרוואן.

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה: "פינוי מגרון מתושביו בוצע בשיתוף פעולה מלא עם אנשי המקום, תוך שמירה מרבית על כבודם ופרטיותם של המתיישבים. ערב הפינוי פלשה קבוצה של קטינים, והתבצרה במבנה ובגג של אחד הקרוואנים, ולמרות התנגדות שכללה שפיכת שמן ומים מהגג, פונתה הקבוצה אף היא כחוק וללא נפגעים. במידה ויוגשו תלונות על התנהלות לא נאותה של שוטרים הם יטופלו בצורה עניינית ומקצועית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים