שתף קטע נבחר

יוון: האיחוד בוחן החרמת מוצרים מהתנחלויות

דיפלומט יווני אמר כי ועדות של האיחוד עוסקות כעת בסוגיית מוצרי ההתנחלויות, ובחודש הבא יובאו המסקנות להכרעת הנציבות. לדבריו, הדיונים כוללים גם אפשרות לסימון מיוחד של סחורה שמקורה מעבר לקו הירוק, ואף סוגיה של איסור ייבוא

אחרי דרום אפריקה החרם עלול להתרחב? האיחוד האירופי שוקל לאסור ייבוא של מוצרים מהתנחלויות - כך אמר היום (ו') נציג יווני רשמי, שנשאל על עמדת ארצו, שנחשבת לאחת הידידות הקרובות לישראל באירופה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

דיפלומט יווני בכיר שעוסק בענייני המזרח התיכון ציין כי ועדות של האיחוד עוסקות כעת בסוגיית מוצרי ההתנחלויות, ובחודש הבא יובאו המסקנות להכרעת הנציבות. לדבריו, הדיונים כוללים גם אפשרות לסימון מיוחד של סחורה שמקורה מעבר לקו הירוק, ואף סוגיה של איסור ייבוא. בנושא זה, הזכיר הדיפלומט היווני את האיסור על ייבוא מוצרים מקפריסין הצפונית, החלק שנשלט בידי טורקיה והיא המדינה היחידה שמקשרת בינו לבין העולם.

 

הדיפלומט דיבר עם עיתונאים ישראלים ופלסטינים במסגרת סמינר של יוזמת ז'נבה בבירת יוון. הוא לא פירט את עמדת ארצו בסוגיית מוצרי ההתנחלויות, שעלתה לאחרונה לכותרות בשל החלטה רשמית של ממשלת דרום אפריקה, והחלטות מקומיות של איגודים בבריטניה ובדנמרק.

 

עוד על חרם נגד מוצרי התנחלויות:

סימון מוצרי התנחלויות: שגריר דרום אפריקה יינזף

רשת שיווק בריטית תחרים ספקי מוצרי התנחלויות

ומי מעדיף לקנות כחול לבן? הפלסטינים

 

לפני חודשיים דיווח העיתון "אינדפנדט" כי ממשלות באירופה, בהן בריטניה, קיבלו חוות דעת משפטית מגוף ייעוץ בינלאומי מוביל, שלפיה זכותן של מדינות להחרים מסחר עם התנחלויות ישראליות. על-פי הדיווח, חלקים מחוות הדעת של פרופסור ג'יימס קרופורד מאוניברסיטת קיימברידג', שעלולה

 לסלול את הדרך לסנקציות מקיפות על ההתיישבות הישראלית בשטחים. בידיעה העריך כתב העיתון כי המסמך המשפטי צפוי להעניק מומנטום לקמפיינים אירופיים לקידום חרם על ההתנחלויות.

 

בנוסף, הדיפלומט היווני אמר שבשנתיים האחרונות חלה התקרבות ביחסי מדינתו עם ישראל, ולכן היא מהבודדות שיכולה לומר לנתניהו את האמת. בנושא ההתנחלויות, "אנחנו שבים ומדגישים בפניו שהן בלתי חוקיות. הוא מקשיב, ולפעמים גם מפנה לבית המשפט כמו במקרה מגרון".הוא גם נדרש לנושא האיראני, ואמר כי עמדת יוון והאיחוד שונה מזו של ישראל וארה"ב - ויש צורך בפתרון דיפלומטי ולא צבאי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלסטינים עם מוצרי התנחלויות. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים