שתף קטע נבחר

רקטה פגעה בנתיבות, אין לימודים באשדוד ובב"ש

תושב שנמלט לשירותים עם הישמע האזעקה ניצל: "הבית קרס עליי". גראד נוסף התפוצץ בבאר שבע, והעירייה ביטלה את הלימודים. גם באשדוד לא לומדים. "נמאס לחיות בפחד", אמרו בדרום בלילה שבו מאות אלפים התעוררו בחשש

הפעם זה נגמר בנס. שתי רקטות גראד שוגרו הלילה (א') מעט לפני השעה 2:00 לעבר ערי הדרום. אחת הפגיעות הייתה ברחוב מיושב בעיר נתיבות, תושב העיר שביתו נפגע ניצל כשרץ לשירותים: "כל הבית קרס עליי". רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח בבאר שבע. העירייה בבירת הנגב הודיעה על ביטול הלימודים במוסדות החינוך בעיר בעקבות ירי הרקטה, וכך גם באשדוד. בנתיבות דווקא ילמדו הבוקר.  

 

לקראת הסלמה? דיווחים אחרונים על המצב בדרום:

שישי בבוקר: שתי רקטות התפוצצו באזור נתיבות

צה"ל סיכל הנחת מטען ליד הגדר, 3 נהרגו בעזה

חיל האוויר חיסל 3 מחבלים שעמדו לשגר רקטות 

ברק: אם הקבינט ירצה, אפשר לכבוש את עזה

 

הרקטה שהתפוצצה בנתיבות גרמה נזק כבד לשני בתים, אך לא היו נפגעים בנפש. בשתי זירות הפיצוצים דווח על נפגעי חרדה ואף תושבים שנפצעו במהלך ההימלטות לאזור ממוגן עם הישמע האזעקה. תושב נתיבות שגר בסמוך לזירת הפגיעה אמר אחרי הירי: "למרבה המזל איש לא נפגע, היה פה ממש נס".

 

שאריות הגראד בנתיבות. "לפעמים המזל משחק לטובתנו"  (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
שאריות הגראד בנתיבות. "לפעמים המזל משחק לטובתנו" (צילום: אליעד לוי)

נזקי הפיצוץ (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
נזקי הפיצוץ(צילום: אליעד לוי)

"בנס לא היו אנשים" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
"בנס לא היו אנשים"(צילום: אליעד לוי)

 

באחד המבנים שנפגעו ישן פיני אזולאי, שהתעורר כמו יתר התושבים לקול האזעקה. "רצתי לכיוון השירותים שהם יחסית ממוגנים", שיחזר אזולאי, "היה פיצוץ, כל הבית הלך". למרבה מזלו בשירותים יש תקרת בטון שהצילה את חייו. "יצאתי מבין ההריסות, וכל הבית קרס עליי", אמר אזולאי ל-ynet בדקות שאחרי האירוע, "זה מפחיד".  

 

בעל בית אחר שנפגע מרקטת הגראד, אליהו אביטן, סיפר בדמעות כי המבנה קרס לגמרי. "אנשים היו אמורים לישון בבית, אבל בסוף הם לא הגיעו - זה המזל שלהם". הוא תיאר את הנזק: "הבית מפורק לגמרי". ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, אמר בזירת הפיצוץ כי לשמחתו לא היו נפגעים אך הדגיש: "זה מזל, הוא משחק מעת לעת. יכול לשחק ויכול לא לשחק". צוותי מגן דוד אדום טיפלו בסך הכול בשישה נפגעי חרדה בבאר שבע, ובשלושה נוספים בנתיבות.

 

הלילה בנתיבות. הפיצוצים קטעו את שנת הלילה השלווה  (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הלילה בנתיבות. הפיצוצים קטעו את שנת הלילה השלווה (צילום: אליעד לוי)

 

בבאר שבע אמנם נשמו לרווחה כשהתברר שהפגיעה היא בשטח לא מיושב,

אך אחד מתושבי העיר סיכם את התחושה הרווחת: "מה אזעקות עכשיו, נמאס לחיות בפחד". תושבים סיפרו ל-ynet כי התעוררו לקול "שריקה ובום גדול". רק לפני יומיים, בבוקר יום שישי, התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים באזור נתיבות. הפגיעות לא גרמו לנפגעים או לנזק. הירי לעבר ישראל התחדש בסוף השבוע לאחר שבימים האחרונים הגביר צה"ל את התקיפות בעזה וחיסל שורת חוליות מחבלים.

 

ביום חמישי סיכל צה"ל ניסיון להניח מטען סמוך לגדר המערכת. כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר חוליית מחבלים בצפון הרצועה. הפלסטינים דיווחו כי מירי זה נהרגו שלושה חמושים. ביום רביעי חיסל חיל האוויר שלושה מחבלים שעסקו בהכנות אחרונות לשיגור רקטות ממרכז רצועת עזה. בצה"ל אמרו כי חוליה זו הייתה מעורבת גם בשיגור רקטות נוספות לעבר יישובי הדרום.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
אחד הבתים שניזוקו
צילום: אליעד לוי
צילום: אביעד לוי
אזולאי הלילה. "זה מפחיד"
צילום: אביעד לוי
צילום: אליעד לוי
שאריות הגראד
צילום: אליעד לוי
מומלצים