שתף קטע נבחר

ביצע עבירת תנועה: שוטרים ירו בי באקדח טייזר

לטענת תושב טמרה, שוטרים שעצרו אותו לאחר שנהג נגד כיוון התנועה, ירו לעבר אזור חלציו באקדח חשמלי. הוא נפצע: "הם עשו לי חורים בגוף". המשטרה: "אם הוא נפגע - שיתלונן"

הוא לא שיער שעבירת תנועה תגרור ענישה כבדה כל כך: אמיר זידאן, בן 28 מטמרה שבגליל, נעצר ביום רביעי האחרון, לאחר שנסע בניגוד לכיוון התנועה בעיר מגוריו. לטענתו, בהמשך ירו לעברו השוטרים שבניידת באקדח חשמלי (אקדח טייזר) שכיוונו לאזור חלציו. 

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

מתדלק ערבי בי-ם: היכו אותי ואיימו להרוג ערבים

ערבים מפחדים: "אולי יתנפלו עליי בלי סיבה" 

 

זידאן שחזר את המקרה בפני ynet: "ביום רביעי בבוקר יצאתי לעבודה, וכדי לחסוך זמן נהגתי נגד כיוון התנועה בכביש הראשי בטמרה. שני שוטרים ראו אותי וביקשו ממני לעצור. אמרתי להם שטעיתי ושזכותם לתת לי דו"ח. הם התחילו לדבר אליי בצורה לא מקובלת וביקשו ממני לעלות לניידת. שאלתי אותם למה הם רוצים לעצור אותי ולא היה שום מענה".

 

"זה כאב מאוד". זידאן מציג את מקום הפגיעה ()
"זה כאב מאוד". זידאן מציג את מקום הפגיעה

 

"אחרי שהתווכחתי עם השוטרים התחילו להגיע הרבה אנשים. נלחצתי. החלטתי

לחסוך לעצמי בעיות ולעלות לניידת", הוסיף. לדבריו, השוטרים אזקו אותו, "והצמידו את האזיקים לשתי הידיים, בלי להשאיר מרווח אפילו של מילימטר. במהלך הנסיעה הם קיללו אותי, ובכניסה לטמרה עצרו את הניידת. אחד השוטרים דחף אותי אחורה והשני תפס אותי בצוואר, הוציא אקדח טייזר וירה לעבר האשכים. ביקשתי ממנו להפסיק אבל הוא המשיך. זה כאב מאוד".

 

זידאן סיפר כי כשהגיעה הניידת לתחנת שפרעם הוא נפל, לאחר שחש סחרחורת וכאבים. "לא הצלחתי להמשיך בהליכה. אחד השוטרים אמר לי, 'אתה צריך לקום אחרת יהיה לך עונש שלא תצא ממנו למשך שנתיים'. נאלצתי להמשיך אבל השוטרים לא התחשבו במצבי הבריאותי". לדבריו, לאחר שנחקר הועבר לבית משפט השלום בעכו, שם הוארך מעצרו בשלושה ימים.

 

נפצע גם בידיו ()
נפצע גם בידיו
 

בבית המשפט, לדבריו, לקחו אותו הסוהרים לבדיקה וביקשו ממנו לפשוט את בגדיו. "הם נבהלו ברגע שראו את הפציעות ואמרו לי שאני חייב ללכת לבדיקה בבית חולים. גם שמעתי שוטרת שאמרה לשוטרים שהם חייבים לקחת אותי לבית חולים, אחרת הם יהיו אחראים לכל נזק שנגרם לי".

 

לפיכך לדבריו נלקח לבדיקת רופא לאחר הארכת המעצר, וגם הרופא אמר לו כי עליו להיבדק בבית חולים. "אמרתי לשוטרים מה הרופא ביקש, אבל הם לא התייחסו. הם החליטו להכניס אותי למעצר בתוך תחנת שפרעם. ביום השני העבירו אותי לכלא אחר". זידאן הסביר כי "השוטרים עשו לי חורים בגוף מאקדח הטייזר. הגעתי למצב שהייתי יכול להכניס אצבע לתוך החורים. ביום ששוחררתי הלכתי לרופא המשפחה וגם הוא נבהל מהפציעות".

 

המקרה שאירע גרם לו לחוש שגילויי הגזענות עדיין מכוונים כלפי האזרחים הערבים בישראל. "ככל הנראה יש הוראה לשוטרים לפגוע בערבים באמצעות הטייזר. במקום להגן עלינו הם משפילים ותוקפים אותנו. אני לא אעבור על העניין בשתיקה ובכוונתי להגיש תלונה במח"ש נגד השוטרים וכן תביעה משפטית".

 

מפקד משטרת שפרעם, ניצב-משנה רמי ניימרק מסר בתגובה: "החקירה והבירור בנושא פלילי נגד שוטרים צריכה להיעשות על ידי המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש). אם הוא נפגע, שיגיש תלונה, ואם יתברר שהאירוע אמיתי, הוא יטופל. הסיפור מוזר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפצע בעת המעצר
זידאן. טוען לגזענות
"הוראה לפגוע בערבים"
מומלצים