שתף קטע נבחר

הורים באילת נגד הזרים: כ-300 תלמידים נעדרו

ועד ההורים בביה"ס היסודי "היובל" ממשיך במחאה נגד ההחלטה לשלב מבקשי מקלט במערכת החינוך. בתיכון "רבין" ההורים לא נענו לבקשה להגיע לברך את התלמידים האפריקאים. העירייה: "כל התלמידים הזרים נרשמו כנדרש ושובצו בהתאם"

מחאת ההורים באילת נגד שילוב מבקשי המקלט בבתי הספר: כ-300 ילדים, כמחצית מתלמידי בית הספר היסודי "היובל" בעיר, לא הגיעו הבוקר (יום א') ללימודים בתגובה ליישום ההחלטה של בית המשפט העליון בנוגע לקליטת ילדי הזרים במוסדות חינוך. מנגד, בשאר בתי הספר באילת התנהלו הלימודים כרגיל.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בשבוע שעבר הודיע מינהל החינוך באילת על שיבוץ 30 ילדי זרים בארבעה בתי ספר בעיר. ב"היובל" שובצו עשרה ילדים, וכך גם ב"מצפה ים". חמישה נערים שובצו בתיכון "רבין" וחמישה נערים ביחידה לקידום נוער. על פי ההסכם, הילדים הזרים ישולבו ב"כיתות קלט" (בדומה לכיתות לעולים חדשים), בהתחשב בפערים הקיימים במקצועות הלימוד.

 

הורים ב"היובל" נגד התלמידים האפריקנים (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
הורים ב"היובל" נגד התלמידים האפריקנים(צילום: מאיר אוחיון)

 

כבר בסוף השבוע שעבר סימנו את עצמם ההורים של בית הספר "היובל" כמובילי המחאה נגד שילוב הילדים האפריקאים. ועד ההורים, בראשות רועי אפלבאום, אסף ביום שישי 300 חתימות לעצומה נגד יישום החלטת בית המשפט, ובמקביל קיים הפגנה בנושא. הורים רבים מבית הספר מתכוונים גם מחר לא לשלוח את ילדיהם ללימודים, אך לא ברור אם גם הפעם ייעדרו תלמידים כה רבים.

 

מנגד, בבית ספר "מצפה ים" התנהלו הלימודים כרגיל. ועד ההורים, בראשות גיא מלר, אמנם התנגד לשילוב מבקשי המקלט, אבל העדיף לא לפעול נגדו. "זה לא יעזור לנו", הסבירו שם. ביום שישי נפגשו נציגי ועד ההורים עם מנהל אגף החינוך, ד"ר דרורי גניאל, ועם מפקחת בית הספר, בת אל כספי. בפגישה הם דנו בין השאר במשאבים שיעמדו לרשות בית הספר ובטענות על מצבם הבריאותי. ד"ר גניאל הסביר להורים שכל הילדים במערכת החינוך חוסנו, והדגיש שאם יהיה צורך בפתיחת כיתה נוספת - היא תיפתח בבית ספר אחר.


מגיעים ללימודים ב"היובל". כל הילדים חוסנו (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
מגיעים ללימודים ב"היובל". כל הילדים חוסנו(צילום: מאיר אוחיון)

 

בעקבות זאת הודיע ועד הורי "מצפה ים" שהוא מכבד כל החלטה שהתקבלה במינהל החינוך: "אנחנו סומכים על הנהלת בית הספר וצוותו שייתנו לילדים המצטרפים את המענה הנחוץ ויפעלו עם כל התלמידים להעמקת הערכים, להכרת האחר, לאכפתיות חברתית, להכרת ריבוי תרבויות ומתן כבוד לכולם. כמו כן, אנו סומכים על משרד החינוך ועל עיריית אילת שידאגו להעביר לבית הספר את המשאבים הנחוצים כדי שילדינו לא ייפגעו".

 

תיכון רבין: מתכננים צעדים

בתיכון "רבין" באילת קיימו ההורים מחאה פאסיבית. ההנהלה ביקשה מההורים לקבל את פניהם של מבקשי המקלט בברכה, אך הם לא התייצבו לעשות זאת. מחר אמור ועד ההורים של בית הספר לכנס ישיבה דחופה בנושא.

ההערכה היא שרוב ההורים מתנגדים לשילוב מבקשי המקלט בבית הספר ומתכוונים לדון בצעדים עתידיים.

 

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "בהתאם להחלטת בית המשפט העליון מ-27 באוגוסט נקלטו היום 30 תלמידים בארבעה בתי ספר. הם ילמדו בכיתות קלט רב גיליות נפרדות. לטובת העניין הקצה משרד החינוך צוות מורים נפרד ומשאבים נוספים שיינתנו ככל שיידרש".

 

בעירייה הדגישו שכל התלמידים האמורים למדו בשנים האחרונות בבית ספר "נוף אילות": "מדובר בבית ספר שהיה בפיקוח משרד החינוך ופעל על פי תכניות המשרד. על פי פסיקת בית המשפט העליון נרשמו תלמידים אלה באגף החינוך כנדרש ושובצו בהתאם. פעילות הסברה נרחבת התקיימה עם פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר בכלל ובבתי הספר הקולטים בפרט, במטרה להבהיר לכלל התלמידים ולהדגיש מחדש את הנושא של סובלנות וקבלת השונה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבקשי מקלט חוזרים ללימודים באילת. משרד החינוך הבטיח משאבים
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים