שתף קטע נבחר

ישראל במקום השלישי בעולם בעליית מחירי הדיור

לפי נתוני חברת התיווך הבריטית נייט פראנק, במחירי הדיור בישראל נרשמה עלייה של 52.7% בחמש השנים האחרונות; זינוק המחירים הבולט ביותר בעולם נרשם בהונג קונג - 98.9%

ישראל מדורגת במקום השלישי בעולם מבחינת העלייה במחירי הדיור בחמש השנים האחרונות. כך עולה מנתוני מדד שוק הדיור של חברת הייעוץ ותיווך הנדל"ן הבריטית נייט פראנק (Knight Frank). לפי הנתונים, מחירי הדיור בישראל עלו ב־52.7% בחמש השנים האחרונות.

 

 

זינוק המחירים הבולט ביותר בעולם לפי נייט פראנק נרשם בהונג קונג, עם עלייה של 98.9% במחירי הדיור בחמש השנים האחרונות. בסין, המדורגת במקום השני בדירוג, נרשמה עלייה של 71.2% במחירי הדיור בחמש השנים האחרונות. את הנתונים לגבי סין אספו אנשי חברת הייעוץ רק בערים בייג'ין ושנגחאי. 

 

ב-25 מדינות מתוך 55 התגברו העליות במחירי הדיור (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ב-25 מדינות מתוך 55 התגברו העליות במחירי הדיור(צילום: רויטרס)

 

על פי חברת הייעוץ הבריטית, נרשמה עלייה של 1.1% ברבעון השני של 2012 במחירי הדיור בעולם, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. אולם, בשנה האחרונה נרשמה במחירי הדיור עלייה של 0.7% בלבד בעולם, בהשוואה ל־2011.

 

על פי נייט פראנק, במחירי הדיור בשוק הישראלי לא נרשם שום שינוי ברבעון השני של השנה, זאת לעומת עלייה של 1.9% שנרשמה בששת החודשים הראשונים של 2012 ועלייה של 0.8% בין יוני 2012 ליוני 2011. 

 

ב־25 מתוך 55 המדינות שסוקרת חברת נייט פראנק, נרשמה עלייה גדולה יותר במחירי הדיור השנה לעומת זו שנרשמה בשנה הקודמת. בשוק הדיור האמריקאי נרשמה ב־12 החודשים האחרונים עלייה של 1.2%, כשנתוני הרבעון מצביעים על עלייה מהותית הרבה יותר של 6.9% במחירי הדיור.

 

המדד מצביע על כך שהעלייה הגבוהה במחירי הדיור נרשמה בברזיל (18.4%), אוסטריה (11%) וטורקיה (10.5%). אולם כלכלני החברה טוענים שהסכנה להמשך השיפור במצב שוק הדיור העולמי טמונה בשווקים האירופיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניינים חדשים ברחובות
צילום: אבי מועלם
מומלצים