שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אופיר בת ה-9 הסתרקה - ונותרה משותקת

  כבר חצי שנה שאופיר עובדיה לא הולכת לבית הספר ומתקשה אפילו לאכול, רק בגלל תנועה לא נכונה בפעולה הכי יומיומית שיש: תסרוקת. במשפחתה מאשימים את סורוקה בטיפול לקוי. בית החולים לידיעות אחרונות: "ניתן לה הטיפול המקובל"

  בחצי השנה האחרונה הספיקו חבריה של אופיר עובדיה בת ה‭9-‬ מדימונה לצאת לחופש הגדול ולחזור לספסל הלימודים. אך חייה של אופיר נעצרו לגמרי - והכל בגלל תנועה לא נכונה אחת.

   

  חדשות בריאות נוספות ב-ynet:

   

  הכל התחיל יומיים לפני חג הפסח, כשאופיר התכוננה לצאת לבית הספר. היא סירקה את שיערה, ובמהלך התסרוקת עשתה כנראה תנועה חדה מדי והרגישה שצווארה נתפס. למעשה היה מדובר בפציעה חמורה הרבה יותר: מאז אופיר משותקת מהחזה ומעלה. היא נזקקת לעזרה כדי לאכול, שותה דרך קשית ולא הולכת לבית הספר.

   

  במשפחתה מאשימים את בית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם לדבריהם טופלה אופיר באופן לקוי.

   

  עוד ביום הפציעה הלכו אופיר ואמה אושרית לרופא בדימונה, שהמליץ על משככי כאבים. יומיים לאחר מכן, כשהכאבים לא עברו, הן פנו לסורוקה. אופיר אושפזה לשלושה‬ ימים והרופאים, לדברי האם, רשמו לה ואליום למשך שבועיים כדי להרפות את שרירי הצוואר.

   

  אלא שלאחר שבועיים הכאב רק החמיר. הוחלט לאשפז שוב את אופיר ואובחן אצלה "טורטיקוליס", עיוות כרוני של חוליות הצוואר.

   

  מסתבר שתנועת המשיכה בזמן התסרוקת גרמה לאופיר לפריקה סיבובית של שתי חוליות בעמוד השדרה הצווארי. הרופא המליץ על טיפול במכשיר "גליסון", שבאמצעות חבישה ומשקולות אמור ליישר את הצוואר. בסיום אותו שבוע בישר הרופא בשמחה שהצוואר הסתדר, אלא שכבר במעלית של בית החולים תקפו את אופיר כאבים עזים והצוואר חזר למצבו הפגוע.

   

  האם אושרית התפרצה בכעס על הרופאים. "מנהל המחלקה לא הבין למה אני צועקת וביקש לראות אותי‭,"‬ היא אומרת, "סיפרתי לו מה קרה ומיד עשו לאופיר MRI ו‭,CT-‬ הפסיקו את הוואליום ושמו לה מדבקה מיוחדת שרשם רופא המתמחה בכאב‭."‬

   

  לאחר כמה שעות הגיעה אבחנה חדשה למצבה של אופיר - שהיכתה את המשפחה בתדהמה. "אמרו שחייבים לנתח מיד‭,"‬ נזכרת אושרית, "ושלאחר הניתוח יכול להיות שהתנועה בצוואר תרד ב-60%".‬ במשפחה החליטו לבחון חלופות אחרות לפני שייגשו לניתוח המסוכן.

   

  בחודשים האחרונים עברה המשפחה בין רופאים ובתי חולים בחיפוש פתרון אחר. לטענת האם רופא בכיר בתחום שפגש אותם הופתע לשמוע על הטיפול שניתן לאופיר, ועל כך שהומלץ לנתחה בשלב כה מוקדם. "יש דברים נוספים שניתן לבצע בין משיכת צוואר לבין ניתוח‭,"‬ אמר להם.

   

  לבסוף, לפני כשבוע עברה אופיר ניתוח "פשוט" יותר. בפלג גופה העליון הותקן קיבוע למשך שלושה חודשים, כדי לנסות ליישר את צווארה - אולם אם הניתוח ייכשל, תיאלץ אופיר לעבור את הניתוח המורכב שעליו המליצו בבית החולים.

   

  "לא כיף לי‭,"‬ אמרה אתמול אופיר הקטנה, "אני מגעגעת לבית הספר ולחברים, וזה כואב ומציק. לא נוח לאכול, לא נוח לשתות ואני לא ישנה בלילה‭."‬

   

  מסורוקה נמסר בתגובה: "אופיר נבדקה על ידי מומחי עמוד שדרה ועל ידי אורטופד מומחה בילדים. כמקובל במקרים אלה ההנחייה הרפואית היא להמתין לשחזור עצמי ללא התערבות חיצונית. בחלק קטן מהמקרים יש צורך בטיפול שמרני שכולל מתיחה וטיפול תרופתי להרפיית שרירים, כפי שהיה במקרה זה.

   

  "משהתברר שהטיפול השמרני לא השיג את התוצאות הנדרשות, הומלץ על התערבות ניתוחית. המשפחה בחרה לקבל חוות דעת רפואית נוספת ומאז, לפני כחמישה חודשים, לא חזרה לטיפול בסורוקה". ‬
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  לא ישנה בלילה. אופיר עובדיה
  צילום: חיים הורנשטיין
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים