שתף קטע נבחר

שבוע ללא חשמל בכפר סבא: "מזל שבלילה קר"

קצר בארון החשמל הוביל לניתוק מוחלט של הזרם לשמונה דירות בבניין בעיר. רוב הדיירים - קשישים שידם אינה משגת אפילו את עלות התיקון. "פנינו לעירייה, אף אחד לא עוזר", סיפרו

כבר שבעה ימים שבשמונה דירות בבנין ברחוב השקמה 2 בכפר סבא אין חשמל. מדובר בדירות שבהן מתגוררים קשישים שאין באפשרותם לשלם עבור תיקון התקלה. אחת הקשישות, ניצולת שואה בת 90, סיפרה ל-ynet: "אי אפשר להחזיק אוכל במקרר, אין לנו מים קרים, אין מים חמים. אי אפשר להדליק מזגן ואפילו לא להטעין את הטלפון".

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

ביום רביעי שעבר אירע ככל הנראה קצר בארון החשמל. "שמענו רעש בחוץ, פתחתי את הדלת והיה הרבה עשן. ראינו שריפה בארון חשמל, עשינו טעות כשניסינו לכבות את זה במים. לבניין הגיע צוות כיבוי שכיבה את האש", סיפרה מ'.

 

בעקבות הקצר נותקו כל הדירות בבניין מאספקת החשמל, ומאז נותר המצב כמות שהוא. "כולנו פה קשישים, כולנו פה חיים מקצבת ביטוח לאומי. אין לנו כסף לשלם עבור התיקון, רוצים הרבה כסף", הסבירה. "בעלי חולה אונקולוגי ואני כבר לא צעירה".

 

השקמה 2. "מזל שמביאים לנו קרח" ()
השקמה 2. "מזל שמביאים לנו קרח"
 

על הקושי בהתמודדות היומיומית ללא חשמל, סיפרה מ': "אי אפשר לאכסן שום דבר במקרר כי הכול התקלקל וצריך לזרוק. אי אפשר להפעיל את המאוורר או המזגן. למזלנו, ב-02:00 בלילה מתחיל להיות קריר. אך בכל שעות היום אנחנו סובלים מהחום הכבד. ואחרי השעה 19:00 הכול חשוך. יש לנו פנס קטן שאיתו אנחנו מסתובבים בחושך בבית".

 

מ' אמרה כי הם פנו לחברת החשמל אבל אנשיה הסבירו שהתקלה לא קשורה אליהם. "פנינו גם לעירייה ולאגודה לתרבות הדיור אבל אף אחד לא עוזר לנו. עוד מעט ראש השנה ונראה שגם את החג נחגוג ללא חשמל בדירות". לדבריה, המזל הוא ששכנים אחרים מביאים להם בקבוקי קרח, "כך לפחות יש מים קרים לשתות".

 

בחברת החשמל מבהירים כי ארונות החשמל הינם ציוד בבעלות ובאחריות דיירי הבניין. "נציגי חברת החשמל הגיעו לבניין מיד לאחר השריפה והסבירו לדיירים כי עליהם להזמין חשמלאי פרטי לתיקון הנזק. לחברת החשמל אין כל קשר לעיכוב חיבור החשמל כיוון ואין בסמכותה או באחריותה לתקן מתקני חשמל פרטיים כמו במקרה זה".

 

המידע הראשוני לכתבה זו התקבל במייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקלה בארון החשמל. הבית ברחוב השקמה
מומלצים