שתף קטע נבחר

נתניהו מעביר מקדמה לרשות: 'כדי לצלוח המשבר'

כדי להקל את המשבר הכלכלי שפוקד את הרשות הפלסטינית והוביל לשורת מחאות בגדה, הורה רה"מ להעביר מקדמה של 250 מיליון שקל מהמסים שישראל גובה. נתניהו: אינטרס משותף

ישראל מסייעת לרשות הפלסטינית להתגבר על המשבר הכלכלי, על רקע המחאה הנרחבת בגדה: ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה אמש (יום ג') להעביר לרשות הפלסטינית מקדמה של 250 מיליון שקל מכספי המסים שישראל גובה עבור הרשות. "אנחנו עושים את המאמצים לסייע לרשות הפלסטינית לצלוח את המשבר הזה", אמר אתמול נתניהו במפגש עם ראש ממשלת בולגריה. "אני מקווה שהם יצליחו לצלוח אותו, זה אינטרס משותף שלנו".

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

נתניהו התייעץ בעניין עם שר האוצר יובל שטייניץ, ולאחר מכן העביר את ההנחיה באמצעות שליחו המיוחד, עו"ד יצחק מולכו, שתיאם זאת עם ההנהגה הפלסטינית. "אנחנו פועלים בכמה מישורים כדי לסייע לרשות הפלסטינית להתמודד עם הבעיות הכלכליות שלה", אמר ראש הממשלה.

 

נתניהו ציין עוד כי "עשינו כמה שינויים בהסכמי המסים, אנחנו מקדמים העברות מסוימות, סייענו גם בעובדים פלסטינים ובשורה של צעדים אחרים במטרה להקל עליהם. יש כמובן מציאות שהיא חובקת עולם והיא קשורה גם בדרך, בניהול הפנימי של כל כלכלה וכלכלה".

 

ההחלטה של ישראל מצטרפת להכרזתו אתמול של ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, על שורת החלטות שנועדו להקל את מצבם הכלכלי של תושבי השטחים. זאת, בהמשך להפגנות שניהלו בימים האחרונים נגד יוקר המחיה בגדה.

 

הפגנה ברשות הפלסטינית. בישראל מעוניינים בשקט (צילום: AP) (צילום: AP)
הפגנה ברשות הפלסטינית. בישראל מעוניינים בשקט(צילום: AP)

 

הבולטות שבהחלטותיו של פיאד הן הפחתת המע"מ ל-15% החל מהחודש הבא והחזרת מחירי הדלק והנפט למחיר של חודש אוגוסט. כמו כן, הוא התחייב לצמצם את הוצאות משרד הממשלה ומוסדות הממשל וכן את ההוצאות על נסיעות בכירים אל מחוץ לגדה.

 

בנוסף הוא ציין כי הממשלה הפלסטינית החליטה להדק את הפיקוח של משרד הכלכלה הלאומית למניעת עלייה לא מוצדקת במחירים של מוצרי יסוד, ולנקוט צעדים נוקשים כלפי מפרי החוק.

 

במסיבת עיתונאים קרא פיאד למדינות ערב להעביר סיוע לרשות הפלסטינית כדי לאפשר לה להמשיך במשימתה ובמאמציה להקמת מדינה פלסטינית עצמאית. הוא ציין כי הרשות מכבדת את חופש הביטוי של האזרחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו ונשיא הרשות אבו מאזן
צילום: AP
מומלצים