שתף קטע נבחר

המשטרה על מוטי מלכה: מישהו בפרקליטות פחד

הודעת הפרקליטות כי תאשים את ראש העיר קריית מלאכי בלקיחת שוחד ובביצוע מעשים מגונים הובילה למסיבה ספונטנית בביתו. הסיבה: סעיפי האונס הושמטו מכתב האישום. "אנחנו אוהבים את כולם", אמר מלכה שהונף על כתפיים. גורמים במשטרה: "מישהו בפרקליטות פחד ללכת צעד אחד קדימה"

חגיגה מביכה: הפרקליטות הודיעה אמש (יום ד') כי ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, לא יואשם באונס, אך כן יואשם, בכפוף לשימוע, בביצוע מעשים מגונים, במעשה מגונה נגד שתי מתלוננות ובלקיחת שוחד. זמן קצר לאחר ההודעה, התארגנה מסיבה ספונטנית בכיכובו של מלכה שהבטיח: "כל האמת תצא לאור". במשטרה, לעומת זאת, נשכו שפתיים: "נראה שמישהו בפרקליטות פחד ללכת צעד אחד קדימה".

 

ארה"ב בוחרת 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

מוטי מלכה - כתבות נוספות

 

על הכתפיים. מוטי מלכה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
על הכתפיים. מוטי מלכה(צילום: רועי עידן)

 

החגיגה בביתו של מלכה בקריית מלאכי (צילום: זאב טרכטמן) (צילום: זאב טרכטמן)
החגיגה בביתו של מלכה בקריית מלאכי(צילום: זאב טרכטמן)
 

כמאה חברים ותומכים הגיעו לביתו של מלכה כדי לחגוג את הבשורה. הם קיבלו אותו בבלונים ובפרחים, הניפו אותו על הכתפיים וקראו: "הוא זכאי, הוא זכאי". מלכה אמר לנוכחים: "בסך הכול אנחנו לא רוצים לפגוע באף אחד. אנחנו נמשיך לקדם את העיר הזאת. מצד שני אני לא אשכח את האהבה ואת התמיכה שלכם ואני רוצה להגיד לכם תודה".

 

ראש העיר שחשוד בפלילים הוסיף: "לנו אין אויבים, אנחנו אוהבים את כולם, למרות שאנחנו יודעים שיש כמה אנשים שעשו דברים שאסור לעשות אותם. אנחנו נסלח ונמחל להם לפני הימים הנוראים. אני יודע שמה שנעשה לי זה נזק בלתי הפיך, הרצח-אופי שנעשה לי וכל מה שהלך מסביב זה לא דברים פשוטים, זה דברים שנשארים ואני אסחוב אותם עוד הרבה זמן, אבל אנחנו חזקים ובשביל אנשים כמוכם אני חזק שבעתיים וכבר מתכונן לבחירות הבאות".

 

מלכה הוסיף והבטיח: "לא נפגע באיש, גם במי שהתלונן נגדנו. אני ידעתי כל הדרך למה אני צפוי ואני אמרתי כל הדרך שאלו יהיו התוצאות ואני בטוח שכשנגיע לשימוע נצליח להוריד גם את הסעיפים האלה. יש לי היום הרגשה מצוינת, למרות שלעתים הרגשתי כאילו יש עליי סלע על הראש, וכשהורדתי אותו אני בוודאי שמרגיש הרבה יותר טוב".

 

הוא הוסיף והודה לפרקליטות מחוז דרום, "שעמדה בלחצים של משטרת ישראל כי הם ידעו שלאמת יש משמעות אחת". ראש העיר סיכם ואמר: "אני חושב שמהמאה אחוז של התיק הזה נשארו 25 אחוז וזה רק לפני שימוע. אמור להיות לנו שימוע אצל לדור ואני בטוח שהדברים שלנו לא יעברו על אוזניים ערלות. אני בטוח שגם הדברים האלה יתמוססו ויתפוגגו".

 

"יום עצוב למתלוננות"

מנגד, במשטרה נרשמה אכזבה, אך קשה לומר שמישהו שם הופתע. כבר תקופה ארוכה שחוקרי היחידה הכלכלית הרגישו שבפרקליטות לא מאמינים בתיק, בין היתר על סמך ההשלמות שהתבקשו להגיש כל הזמן.

 

ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', היה מעורב בתיק וחתם על ההמלצה שלפיה יש תשתית ראייתית להגיש כתב אישום בגין מעשה אונס נגד מלכה. גם במהלך היום, כאשר הודיעו בפרקליטות למשטרה על החלטתם, סגלוביץ' לא נסוג ולא הצטער על החלטתו, אך החליט לשמור על כבודה של הפרקליטות והעדיף שלא להביע את דעתו בנושא.

 

מלכה וסולימני (משמאל) חוגגים (צילום: זאב טרכטמן) (צילום: זאב טרכטמן)
מלכה וסולימני (משמאל) חוגגים(צילום: זאב טרכטמן)

 

חוקרי היחידה הכלכלית בראשותו של המפקד הקודם, תת-ניצב אבי נוימן, היו משוכנעים שהעדויות של המתלוננות חזקות דיין כדי לבסס כתב אישום, אולם בפרקליטות חששו מקריסת העדויות במהלך המשפט. "יכול מאוד להיות שאם התיק היה במקום אחר, גם סעיפי האישום היו נראים אחרת", אמרו גורמים במשטרה.

 

כזכור, פרשת מוטי מלכה התפוצצה לאחר חקירה סמויה שניהלה היחידה הכלכלית בעקבות תלונות שהגיעו אליה בנוגע למלכה ולבכירים אחרים. לנוכח רגישות העבירות והעובדה שמדובר בראש עיר, הקצונה הבכירה של היחידה וראש אגף החקירות היו צמודים לתיק הזה מראשיתו ועד סופו.

 

במשטרה, כאמור, החליטו שלא להתייחס להחלטת הפרקליטות, אולם גורמים שונים שם הדגישו כי "זה לא יום עצוב למשטרה, זה יותר יום עצוב למתלוננות". עם זאת, במשטרה הדגישו כי הם מכבדים את העובדה שהפרקליטות היא המחליטה ובסופו של דבר היא זו שמופיעה במשפט.

פורסם לראשונה 12/09/2012 23:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי מלכה. "רוצה להגיד תודה"
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים