שתף קטע נבחר

סוכלה הברחת ענק: 700 ק"ג חשיש בגבול מצרים

לוחמי צה"ל שהוזעקו לאזור עזוז בגבול סיני בגלל אירוע ירי איתרו שני ג'יפים נטושים מסוג סופה ובהם 28 חבילות חשיש. המשטרה: זו התפיסה הגדולה ביותר השנה

צה"ל סיכל את הברחת הסמים הגדולה ביותר השנה: חיילים איתרו היום (שבת) 700 קילו חשיש באזור עזוז שבגבול ישראל-מצרים. הסם, ששוויו יותר מ-2.5 מיליון דולר, אותר ב-28 חבילות בשני ג'יפים נטושים מסוג סופה. ייתכן שמדובר בג'יפים גנובים שהשאירו המבריחים וחיכו ל"שליחים" שיגיעו וייאספו את חבילות הסם. צוות מבצעי של יחידת מג"ן (מודיעין גבולות נגב) מחפש כעת אחר חשודים.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בנושא ב-ynet:

 

המשטרה לקחה את חבילות הסם (צילום: דוברות משטרת מחוז דרום) (צילום: דוברות משטרת מחוז דרום)
המשטרה לקחה את חבילות הסם(צילום: דוברות משטרת מחוז דרום)

הסמים בחבילות ליד הגבול  (צילום: דוברות משטרת מחוז דרום) (צילום: דוברות משטרת מחוז דרום)
הסמים בחבילות ליד הגבול (צילום: דוברות משטרת מחוז דרום)

 

בעקבות אירוע ירי בצד המצרי, הגיעו כוחות הצבא לאזור ומצאו את הסמים. במשטרה אומרים שקיבלו מידע מודיעיני הנוגע להברחה, אך לא ידעו מתי והיכן תתבצע. 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי ההערכות, הגורמים המצרים היו אמורים לחבור למבריחים הישראלים ולהעביר אליהם את הסמים. מסיבה כלשהי כשלה ההברחה והמבריחים חזרו כל אחד לצד שלו.

 

"זו הברחה גדולה בכל קנה מידה", סיפר מפקד יחידת מג"ן, רב פקד נועם קייז, וציין כי זו הברחת הסמים הגדולה ביותר השנה. "הגדר קורמת עור וגידים, דב המשפיע על כמות ההברחות. היקף ההברחות הצטמצם בצורה משמעותית מכמה סיבות. האחת היא נושא המכשול הפיזי, ושתיים, בשנה האחרונה פעלנו בגבול והיו מעצרים של חיילים שסייעו להברחות, דבר שתרם להתרעה בקרב המבריחים".

 

לדבריו, "המצב בגבול מסוכן. זה כבר לא מה שהיה פעם. הברחות רבות מסתיימות בירי, כך שהשילוב של כל הגורמים האלה ביחד גורם להם לחשוב פעמיים. אנו מזהים שאם כבר נכנסים להברחה הם מרכזים את כל ההברחות יחד, ושמדובר בהברחות גדולות, כמו ההברחה של היום". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התפיסה בגבול
צילום: דוברות משטרת מחוז דרום
מומלצים