שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוחמד העירום: 20 שגרירויות צרפת בעולם ייסגרו
  אחרי שהשבועון "שארלי הבדו" פרסם קריקטורות של מייסד האיסלאם, החליט שר החוץ הצרפתי שלא לקחת סיכונים והורה על סגירת הנציגויות ביום שישי: "פרסום הקריקטורות - הוספת שמן למדורה". פקיסטן הכריזה: יום ו' - חג לאומי לנביא מוחמד
  אפקט מוחמד: שגרירויות צרפת ב-20 מדינות שונות ובתי ספר בשטחן שפועלים בחסות צרפת ייסגרו ביום שישי הקרוב, מחשש למהומות בעקבות פרסומן היום (יום ד') של קריקטורות של הנביא מוחמד בשבועון הסאטירי הצרפתי "שארלי הבדו".

   

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  שר החוץ של צרפת, לורן פביוס, אמר כי הנחה את הדיפלומטים מסביב לעולם לנקוט אמצעי בטיחות ולהתרחק ממקומות שבהם עלולות להתקיים הפגנות. לדבריו, "פרסום הקריקטורה הוא בגדר הוספת שמן למדורה".

   

  עורך השבועון שארב והגיליון האחרון שמעורר סערה (צילום: AFP )
  עורך השבועון שארב והגיליון האחרון שמעורר סערה(צילום: AFP )

   

  לא הפעם הראשונה שהעיתון הצרפתי "מסתבך" עם מוסלמים (צילום: ליאן ליהי אורן)
  לא הפעם הראשונה שהעיתון הצרפתי "מסתבך" עם מוסלמים(צילום: ליאן ליהי אורן)

   

  אזרחים צרפתים בפקיסטן קיבלו הודעת טקסט ובה התרעות לגבי "איומים ספציפיים על אינטרסים צרפתיים וקהילות צרפתיות", בעקבות פרסום קריקטורות של הנביא מוחמד בשבועון הצרפתי. במקביל, פקיסטן הכריזה כי יום שישי הקרוב יהיה חג לאומי לנביא מוחמד.

   

  "אסור ללעוג"

  בקריקטורה שהופיעה הבוקר על שערו הראשי של "שארלי הבדו" נראה יהודי חרדי דוחף מוסלמי בכיסא גלגלים שחובש לראשו טורבן. לידם הופיע הכיתוב "אסור ללעוג".

   

  את ההשראה לקריקטורה לקחו עורכי העיתון הצרפתי מהדרמה הקומית המצליחה "מחוברים לחיים" (intouchables), שמגוללת את מערכת היחסים בין עשיר צרפתי שמרותק לכיסא גלגלים לבין המטפל שלו - צעיר שחור ממוצא אפריקני.


  אבטחה גדולה מחוץ למשרדי העיתון בפריז (צילום: AFP )
  אבטחה גדולה מחוץ למשרדי העיתון בפריז(צילום: AFP )

    

  ואם בזה לא די, בכמה קריקטורות שפורסמו בתוך העמודים הפנימיים נראה מוחמד ללא בגדים. זמן קצר לאחר הפרסום נחסם אתר השבועון הצרפתי לגישת גולשים ואנשיו מסרו כי הוא הותקף על ידי האקרים.

   

  מוסלמים: עוד פגיעה של המערב באמונה שלנו

  מנהיגים מוסלמים גינו את פרסום הקריקטורות בעיתון הצרפתי ואמרו שמדובר בפגיעה נוספת של המערב באמונה שלהם. הם גם קראו לממשלת צרפת לנקוט עמדה קשוחה נגד הפרסום. "אנו דוחים ומגנים את הקריקטורות הצרפתיות שלא מכבדות את הנביא ומגנים כל פעולה שפוגעת בקדושה של המאמינים", אמר אחד מראשי תנועת האחים המוסלמים במצרים, עיסאם אריאן.

   

  בשבוע שעבר הוביל פרסום הסרט "תמימות המוסלמים", שמציג את הנביא מוחמד כרודף שמלות התומך בניצול מיני של ילדים, להתפרעויות והפגנות אלימות בעשרות מדינות ולמותם של יותר מ-30 בני אדם.

   

  יהודי דתי גורר מוסלמי בכיסא גלגלים על שער השבועון הצרפתי (צילום: AFP )
  יהודי דתי גורר מוסלמי בכיסא גלגלים על שער השבועון הצרפתי(צילום: AFP )

   

  בלוב, נרצח השגריר האמריקני. השלטונות בצרפת חוששים כי פרסום הקריקטורות בשבועון "שארלי הבדו" רק ילבה את האש בעולם הערבי.

   

  משרדי העיתון "שארלי הבדו" הוצתו בחודש נובמבר האחרון אחרי שפרסמו קריקטורה שלועגת למוחמד. העיתון הסאטירי שינה את שמו באופן חד פעמי ל"שריעה הבדו" ופרסם איור של מייסד האיסלאם עם הכיתוב "100 מלקות למי שלא ימות מצחוק". צעד זה בא בתגובה לניצחונה של המפלגה האיסלאמית "א-נהדה" בבחירות האחרונות בתוניסיה ולהודעת השלטונות החדשים בלוב כי יתאימו את חוקי המדינה לחוק השריעה האיסלאמי. 

   

  בעמוד האחרון של העיתון הוצגו הצעות לשער שעליהן המערכת ויתרה לכאורה, בהן מופיעה דמותו של הנביא מוחמד עם אף אדום של ליצן ומעליה הכיתוב "כן, האיסלאם מבין הומור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מוחמד העירום: 20 שגרירויות צרפת בעולם ייסגרו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  הסערה הבאה. קריקטורת מוחמד בשבועון "שארלי הבדו"
  צילום: AFP
  הזהיר את הדיפלומטים הצרפתיים. שר החוץ פביוס
  צילום: AFP
  מומלצים