שתף קטע נבחר

איראן: איש דת קיבל מכות מאישה "לא צנועה"

חוג'ת אל-אסלאם עלי בהשתי, איש דת בעיר שמירזד, העיר לאישה ו"ביקש ממנה בנימוס לכסות את עצמה". היא היכתה אותו בתגובה ואמרה: "אתה צריך לסגור את העיניים"

שתי צעירות איראניות שכנראה לא ממש מקפידות על חוקי האיסלאם נתקלו באיש דת שהעיר לאחת מהן. בתגובה, הן היכו אותו וגרמו לו לחבלות שאילצו אותו להתאשפז בבית החולים. המקרה אירע בחודש שעבר, סמוך לעיד אל-פיטר, בעיר שמירזד שבמחוז סמנאן, מזרחית לטהרן. הצעירות עדיין לא נתפסו.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

עוד חדשות מהעולם :

תשכחו מניו יורק: המדינות שיכתירו הנשיא הבא

צרפת: פצוע קל בתקיפה של חנות ליהודים

איי המחלוקת: סין נגד יפן - זה ייגמר במלחמה?

 

בהשתי. "דחפה אותי והעליבה אותי" ()
בהשתי. "דחפה אותי והעליבה אותי"

 

"ביקשתי ממנה בנימוס שתכסה את עצמה", סיפר חוג'ת אל-אסלאם עלי בהשתי (חוג'ת אל-אסלאם היא דרגה בממסד הדתי האיסלאמי, נמוכה מאייתוללה - ד.כ.), איש דת בשמירזד. האישה, שלטענתו כיסתה את ראשה באופן לא הולם, היכתה אותו בתגובה ואמרה: "אתה צריך לסגור את העיניים".

 

איש הדת, שסיפר על המקרה לסוכנות הידיעות האיראנית "מהר", אמר שהוא חזר על הערתו לאישה, אך היא לא נענתה. "לא רק שהיא לא כיסתה את עצמה, היא העליבה אותי. ביקשתי ממנה לא להעליב אותי יותר, אך היא התחילה לצעוק ולאיים עליי. היא דחפה אותי ונפלתי על הגב. מנקודה זו אני לא יודע מה קרה. רק הרגשתי את הבעיטות של האישה שהיכתה אותי והעליבה אותי".

 

לדבריו, בעקבות התקיפה הוא אושפז במשך שלושה ימים בבית חולים.

 

בשנים האחרונות הועלו ליוטיוב מספר סרטונים המתעדים לדברי מפרסמיהם מקרים שבהם נשים התנגדו לאכיפת קוד הלבוש האיסלאמי הנוקשה על ידי המשטרה. נשים באיראן זוכות לא פעם להערות גם מצדם של אנשי דת כמו בהשתי, אולם הפעם מישהי החליטה לא לשתוק.

 

מאז המהפכה האיסלאמית ב-1979 נשים באיראן חייבות על פי חוק לכסות את שער ראשן במרחב הציבורי ולהתלבש על פי חוקי "צניעות" שהגדירו אנשי הדת. בשנים האחרונות החלו נשים, בעיקר הצעירות שבהן, לבחון את גבולות הלבוש המותר – הן נראות בפומבי כשקצוות שער מציצות מבעד לכיסוי הראש ומתקשטות בציפורניים משוחות בלק, באיפור כבד ובכיסויי ראש צבעוניים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בהשתי החבול. "היא דחפה אותי ונפלתי על הגב"
מומלצים