שתף קטע נבחר

מהפכה של אהבה: מי אחראי לבהלה בדיזנגוף?

הם סבורים שאפשר ליצור גן עדן עלי אדמות, מטיפים לעבור מנפרדות לאחדות ולא רוצים שתחשבו שהם תמימים. 8 פעילי תנועת "מהפכה של אהבה" איימו לקפוץ מדיזנגוף סנטר ועוררו את השאלה: מי הם האנשים שמבטיחים ש"זאת רק ההתחלה"

"'מהפכה של אהבה' היא תנועה של אנשים בכל רחבי העולם שמבוססת על רעיון שינוי כיוון". במילים אלה מתארים אנשי התנועה את עצמם באתר אינטרנט מושקע ומוקפד שהם מפעילים. בנוסף, מתפעלת התנועה דף פייסבוק שמונה לא פחות מ-4,000 חברים. אתמול (יום ד') איימו שמונה מאנשי התנועה לקפוץ מהגשר של דיזנגוף סנטר, צעד שהסתיים ללא נפגעים, אך עורר תשומת לב רבה כלפי התנועה. "זו רק ההתחלה", הבטיח חבר התנועה אוהד מורג בשיחה עם ynet.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

תרגיל פתע ענק בגולן: "כשירות משביעת רצון" 

 

מורג, שלא עלה אתמול לגשר, מרוצה מהתנהלות חבריו. "סחטיין עליהם, אני מאוד מעריך את מה שהם עשו", אמר, "ממש לא הייתה להם כוונה לקפוץ. הרעיון בסופו של דבר היה לטלטל, לעורר, לגרום לכולנו לעצור לרגע אחד. אם לא היה האקט הזה לא הייתם מתקשרים אליי, נכון? אז הנה ההוכחה לכך שזו הדרך היחידה להעביר את המסר".

 

בתשובה לשאלה מה פירוש "מהפכה של אהבה", כתבו ראשי התנועה באתר האינטרנט: "כל מי שמאמין שצריך להפוך כיוון מנפרדות לאחדות, ומאנוכיות לאהבה הוא מהפכן של אהבה. כל מי שערכים של אכפתיות, ערבות הדדית ושלווה מדברים אליהם הם מהפכני אהבה. זו מהפכה של מהות, של חשיבה, של שינוי עמוק שמתחיל מבפנים. זה לא ממסד או שיטה כלכלית או תאגיד שישנו אותנו, אנחנו נשנה את העולם".

 

פעילי התנועה אוחזים ידיים בירושלים. מתוך עמוד הפייסבוק של "מהפכה של אהבה" ()
פעילי התנועה אוחזים ידיים בירושלים. מתוך עמוד הפייסבוק של "מהפכה של אהבה"

חוגגים ברחובות ()
חוגגים ברחובות

מטביעים חותם ()
מטביעים חותם

 

כשנשאל אם הוא לא חושש שאקט כזה יעודד מקרי התאבדות, השיב מורג כי הוא מבין את המחשבה, "אבל הם לא קפצו, והם גם לא התכוונו לעשות זאת. קדושת החיים כל כך חשובה לנו. אלה בסך הכול אנשים שעמדו על הקצה, ואנחנו כאנושות עומדים על הקצה".

 

ומה החזון? באתר נכתב כי "חזון 'מהפכה של אהבה' הוא סוג של גן עדן עלי אדמות, בו אנחנו חוגגים יחד את החיים, ולומדים לחיות יחד זה עם זה ועם בעלי החיים והסביבה. עולם מבוסס 'ואהבת לרעך כמוך', עולם של שגשוג יחד, של שלום ושל אחדות. זה נשמע תמים, אך זה בר השגה, במיוחד בכפר הגלובלי של ימינו. התרגלנו לחלום בקטן על ירידת מחירים וקצת יותר נוחות. החיים שלנו יכולים להיות הרבה הרבה יותר טובים. מעבר לכל דמיון".

 

על השאלה איזה נושא הכי חשוב, נכתב: "'מהפכה של אהבה' עוסקת בכל תחום - שלום, כלכלה, צדק חברתי, זכויות אדם, זכויות בעלי חיים, אקולוגיה, שלום, אמנות, חינוך, אנרגיה ברת קיימא ועוד. הכול חשוב. אין נושא חשוב יותר מאחר. כל הענפים של העץ חולים, כי השורש האחד חולה, והריפוי להכול הוא לשנות כיוון לאהבה".

 

מה הם מתכננים למחר?  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מה הם מתכננים למחר? (צילום: מוטי קמחי)

פעילי התנועה חוסמים את הכביש, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פעילי התנועה חוסמים את הכביש, היום(צילום: מוטי קמחי)
  

בתשובה לשאלה המטרידה, אם מדובר בכת, נכתב: "Cut the bullshit :) אין לאן להצטרף ואף אחד לא מבקש ממך כלום. זה רעיון שהבשיל, שהגיע זמנו. הוא היה קיים עשרות שנים ועכשיו זמנו לפרוץ. הרעיון גדול יותר מכל אדם או קבוצה".

 

בשיחה עם ynet טען מורג כי "לא היה פה שום דבר אלים. הם הלכו למעצר מלווים בשוטרים בשקט ובשלווה". הוא הוסיף והדגיש כי "לא מדובר במחאה חברתית. מדובר פה על תנועה בינלאומית, על משהו ערכי ופנימי שכולנו עוברים יחד".

 

נראה כי אנשי התנועה מתכננים אירוע גדול נוסף הלילה. "בחצות בלילה שבין חמישי לשישי, כשהתאריך יתחלף ל-21.9.2012 זה יקרה!", נכתב באתר בהבלטה. "זה לילה שיירשם בדפי ההיסטוריה בתור 'הלילה שבו התעוררנו'. בחצות ניפגש בכיכר הגדולה שבכל עיר ונצא למסע ברחובות ובסמטאות, נקרא לאנשים לקום, לצאת מהמיטה ולנקוט עמדה ולחבור איש לרעהו".


פורסם לראשונה 19/09/2012 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילי התנועה בפעולה
צילום: אביב מזרחי
מומלצים