שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לוחמים על תנאי: מפקידים את הנשק לפני יציאה
  הקרב שמנהל צה"ל נגד גניבות כלי נשק התרחב גם לפלוגה המבצעית של גדוד נחשון, שלוחמיה חוזרים לביתם דרך צירי יהודה ושומרון - ללא אמצעי להגן על עצמם. "מדובר באבסורד, זה מצב ביזארי", התלוננו לוחמים. צה"ל: ירידה דרמטית בגניבות

  צה"ל מקצין את פעולותיו נגד גניבות נשקים, ומונע כעת גם מלוחמים שמשרתים ביהודה ושומרון לצאת עם נשקם האישי לביתם - כך נודע ל-ynet. הלוחמים, בני ישיבות שמשרתים בפלוגה המבצעית של גדוד נחשון מחטיבת כפיר, כבר הביעו תרעומת וטענו כי מדובר בהחלטה הזויה ומעליבה, כהגדרתם.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  המהלך יצא לפועל בשבועות האחרונים - לאחר שיושם כבר על חיילים תומכי לחימה וחיילים שמשרתים בשכונות מועדות לפורענות - וכלל כ-30 לוחמים בחטיבה, שמשרתים כעת בתעסוקה מבצעית בגזרת גוש עציון שביהודה.

   

  "מדובר באבסורד, זה מצב ביזארי", התלוננו לוחמים, "בטירונות אמרו לנו תמיד להיצמד לנשק בחופשות, ואפילו לצאת איתו החוצה במהלך החופשה, ופתאום, דווקא במהלך היציאה הביתה, בדרך שכוללת נסיעה בצירים ביהודה ושומרון, נהיה סטטיים לחלוטין. אנחנו מבינים שיש חשש שנשקים ייגנבו, אבל כלוחמים נתנו לנו אחריות מלאה עליהם".

   

  הרחבת המהלך הופעלה דווקא בתקופה שבה מתחדדות ההתראות על חטיפות חיילים ואזרחים בשטחי יהודה ושומרון, במקביל ללכידת פעילי טרור שהואשמו בחודשים האחרונים בניסיונות לחטוף אזרחים באותה סביבה.

   

  גורמים בצה"ל הדגישו כי לא מדובר בהחלטה ממוקדת נגד בני הישיבות, אלא בבחירה מקרית, שתורחב בהמשך, וכי הנוהל קיים גם בשאר היחידות הקרביות ובכל הגזרות. הם הבהירו כי הנוהל הביא לירידה במספר הנשקים שנגנבו. בנוסף, ציינו בצבא כי הנשק יוחזר לחיילים במהלך השבוע הקרוב, לאחר שאלו ימלאו שאלונים על אורח חייהם בבית.

   

  לדברי אמו של אחד הלוחמים, מדובר בחיילים איכותיים מאוד, בעלי משמעת גבוהה, וחלקם רוצים לשרת שלוש שנים

  מלאות בצבא - מעבר למסגרת שירות בני הישיבות. "אנחנו גרים בעיר מרכזית בגוש דן, כל הבנים עשו צבא בתפקידים קרביים, ולא שמענו על דבר כזה שלוקחים נשק ללוחם. אני חוששת ממה שיקרה לו במצב חירום בדרך הביתה".

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כמקובל בצבא, וכפי שפורסם מספר פעמים בעבר, נערך תהליך מיון מדוקדק לאישור לשאת נשק ביציאה לחופשה, וזאת על מנת למנוע את גניבת הנשקים מבתי חיילים. פעולות אלה הביאו לירידה דרמטית בשנים האחרונות של אירועי גניבת נשק. במקרה המדובר, הליך המיון צפוי להסתיים בימים הקרובים ורק בסיומו יוחלט מי מהחיילים זכאי לשאת נשק בחופשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לוחמים על תנאי: מפקידים את הנשק לפני יציאה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים