שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחה מול העירייה וטוען: שלחו לי שוטרים בלילה

  אילן ערב, שהפגין על אי פינוי אשפה מול עיריית כפר סבא, גילה שיש לזה "מחיר": בלילה הגיעו שוטרים לביתו וזימנו אותו לחקירה. כשניגש לתחנה התברר לו שאיש לא שמע על כך. "מנסים להפחיד, זה ק.ג.ב", הוא מאשים. המשטרה: בודקים

  האם מישהו ניסה להפחיד את תושב כפר סבא שנקט יוזמה ומחה מול בניין העירייה? אילן ערב, איש עסקים בן 47, "זכה" לביקור משטרתי בשעת לילה מאוחרת במה שנראה כמו ניסיון להפחיד אותו, לאחר שהעז למחות מול עיריית כפר סבא. השוטרים מסרו לו זימון לחקירה, אך כשהגיע בבוקר למחרת לתחנת המשטרה התברר כי הוא כלל לא דרוש לחקירה. לטענתו, "תופרים לי תיק בגלל המחאה. בישראל פועל קג"ב שבאים באמצע הלילה. מישהו משתמש במשטרה כדי להתנכל לאזרח".

   

  בחירות בארה"ב 2012 - כל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  בתחילת ספטמבר הפגין ערב לאחר שקצה נפשו בערימת אשפה שלא פונתה מול ביתו. ''לאחר שיותר משבוע עמדה ערימת זבל גדולה ליד הבית שלי ולא פונתה למרות פניותיי החלטתי לעשות מעשה ולקחתי חלק קטן מהערימה והנחתי מול בניין העירייה. רציתי למחות על כך שהעירייה מציגה את העיר כעיר ירוקה אך לא מפנה ערימת אשפה הנמצאת בעיר", הוא סיפר.

   

  אילן ערב. עיר ירוקה? (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  אילן ערב. עיר ירוקה?(צילום: עידו ארז)

   

  עוד באותו הלילה הופתע לראות שוטרים בביתו בשעת לילה מאוחרת. ''השעה הייתה 12 בלילה, אני ובני משפחתי ישנו. נביחות הכלבים העירו אותי. ראיתי קצין ושלושה שוטרים שהגיעו עם שתי ניידות שמאירים על הבית. שכנים התעוררו וזה הביך אותי. הקצין אמר לי שאני כבר כמה ימים דרוש לחקירה, אמרתי לו שלא קיבלתי שום זימון לחקירה. במהלך השיחה התברר כי אין להם טפסים לזימון לחקירה ואחד השוטרים נסע לתחנה והביא לי את הזימון. לא אמרו לי במה אני חשוד ורק הורו לי להגיע בבוקר לתחנת המשטרה". יצוין כי בדרך כלל נוהגת המשטרה ליצור קשר טלפוני למי שדרוש לחקירה ולזמנו לתחנה. כמו כן, על טופס הזימון לא נכתב מדוע ערב דרוש לחקירה.

   

  ערב מספר כי כל הלילה לא ישן מכיוון שלא הבין מה עשה ולמה מזמינים אותו לחקירה. ''בבוקר התייצבתי במשרד החקירות. הצגתי את עצמי ואת הזימון אבל אף אחד לא ידע על מה מדובר", שחזר ערב. "בסוף, לאחר שנערכה בדיקה אמרו לי שאני יכול ללכת כי אני לא חשוד בדבר ולא צריך להיחקר. לאחר חמישה ימים ועל פי הצעת חבר הלכתי שוב לתחנה וביקשתי אישור על כך שאני אכן לא דרוש לחקירה ולא הייתי צריך להיחקר. קצין החקירות כתב וחתם על מסמך שאני אכן לא דרוש לחקירה".

   

  האישור המשטרתי: אינך דרוש לחקירה ()
  האישור המשטרתי: אינך דרוש לחקירה
   

  לטענת ערב, מנסים להפחיד אותו עקב המחאה שלו נגד העירייה. ''אין לי הסבר אחר. פשוט מנסים להפחיד ולאיים עליי והשתמשו במשטרה. יש לי מחשבות שמנסים לתפור לי תיק ואמרתי את זה גם לשוטר. מדאיג אותי יותר שבאים לזמן לחקירה בשעת לילה מאוחרת. יכלו להתקשר והייתי מגיע. אני אזרח שומר חוק".

   

  הוא הוסיף כי מאז המקרה הוא סובל מנדודי שינה. "הרגשות שלי מבולבלים. הביטחון האישי שלי התערער.

   פשוט השתמשו במשטרה על מנת לאיים עליי ולהפחיד אותי. אני לא מבין איפה אנחנו חיים ששולחים באמצע הלילה קג"ב לבית".

   

  בעקבות המקרה פנה סנגורו של ערב, עו"ד מנשה אליאס, במכתב תלונה למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו. ''מדובר במעשה חמור מאוד של ניסיון להרתיע , להפחיד, להלך אימים על מרשי באופן הדומה יותר להתנהגות של 'מאפיה' וכנופית פשע ולא של משטרה", נכתב במכתב. "נסיבות חמורות אלו, מחייבות בירור מקיף ויסודי של כל האירועים".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה: "הנושא בבדיקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילן ערב מפגין
  צילום: עידו ארז
  "שלחו משטרה באמצע הלילה". הניידת שנשלחה לערב
  מומלצים