שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

מידד טסה עושה שבת

מידד טסה נקרע בין חיבתו הגלויה לשבתות בבית הוריו בזכרון יעקב - לישיבה הירושלמית של הרב אלבז. אבל חלומו הגדול הוא לעשות שבת בבית הרב עובדיה, וללבן אתו סוגיות הלכתיות. בינתיים, הוא מקפיד להכניס את השבת חצי שעה מוקדם יותר

1. השבת הטיפוסית שלי

 

השבת זה היום הכי חשוב בשבוע. יום שאני מרגיש בו את החופש, זמן לבלות עם משפחה, אחיינים וחברים מהשכונה שלי בזכרון יעקב. מדי פעם אני זוכה לעשות שבת בישיבת "אור החיים" של הרב אלבז בירושלים. סעודת השבת שם מיוחדת מאוד. במהלך הארוחה מתיישבים כל בחורי הישיבה במעגל, ושרים בהתרוממות רוח, באווירה יוצאת דופן של אחדות ושמחה.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 • גם אני יודע מה הבעיה של הדתיים/ ח"כ אורי אורבך
 • לא סולחת בסמס/ רחלי מלק-בודה

   

  מה שמייחד את הישיבה של הרב אלבז, זה שמגיעים אליה מדי שבת אורחים מכל מיני מקומות בארץ, כדי לחוות שבת של התעלות רוחנית וקדושה. הרבה אורחים מגיעים מבתים חילוניים לשבת אירוח בישיבה, כדי להכיר את יופיה של השבת.

   

  2. והשבת האידיאלית?

   

  שבת עם המשפחה, כשכל החברי הילדות מגיעים וכל אחד מספר מה למד ומה עשה במהלך השבוע. בכלל, ללמוד תורה עם חברים מהשכונה זו זכות עילאית בעיניי.

   

  3. מהי שבת בעינייך?

   

  השבת מעניקה לי כוח לכל השבוע, יש בה אנרגיות שמשפיעות על האדם לאורך זמן.

   

  4. המאכל שלי לשבת

   

  המרק התימני והחילבה זה האוכל הכי טעים שיש. התארחתי אצל המנהל האישי שלי, אביעד גיל, לפני 4 שנים ונהנתי אצלו מסעודה תימנית. התאהבתי במרק התימני. מאז הכנסתי אותו לבית שלי כמאכל מסורתי של סעודת שישי.

   

  5. עשה ואל תעשה שלך בשבת

   

  עשה - שינה בשבת תענוג, וגם ללמוד הלכות שבת וקריאה בחומש ותרגום.

   

  אל תעשה - להימנע מדברי חול בשבת, ולהיזהר מהכעס. יש מלאך מיוחד הממונה על הכעס בשבת, וכשכועסים הוא מאשר שכך יהיה גם שבת הבאה.

   

  6. זיכרון ייחודי משבת

   

  לפני שנתיים שהיתי עם המנהל האישי שלי בצרפת, ומצאנו עצמנו תקועים לפני כניסת שבת בפקק ארוך, שלא היה נראה שנצא ממנו כמה שעות. בניסי ניסים הצלחנו להגיע ליעדנו לפני כניסת השבת. מאז לקחתי על עצמי להכניס את השבת חצי שעה לפני הדלקת נרות. 

   

  7. איך צריכה להיראות בעינייך השבת הציבורית?

   

  הקדוש ברוך-הוא ציווה אותנו לשמור את השבת, כך שאיננו יכולים לעשות אחרת ממה שכתוב בתורה וממה שהורו לנו החכמים. כשיהודי טועם את טעמה של השבת, הוא מגיע לתכלית של עונג שבת. אותם שמעוניינים בפתיחת עסקים בשבת, צריכים לזכור שגם לעובדים ולבעלי העסקים מגיעה מנוחה. מי שחושב כי שמירת השבת מביאה אותו להפסד פרנסה - טועה, כי השבת היא מקור הברכה. 

   

  8. את מי היית רוצה לארח בשולחן השבת?

   

  הייתי רוצה לארח אנשים מעוטי יכולת. נוכחתי במקומות רבים שאנשים פותחים את הדלת ומכניסים אורחים, וזה מאוד ריגש אותי. הייתי רוצה לארח את אלה שידם אינה משגת לעשות שבת.

   

  9. ואיפה היית רוצה להתארח בשבת?  

   

  היה מסקרן אותי להתארח בשולחן השבת של הרב עובדיה יוסף, וללמוד מהלכות החיים שלו. אני מעריץ שלו ולומד את הספרים שכתב, וישנן כמה שאלות הלכתיות שהייתי רוצה לשאול אותו בכדי להעמיק יותר בסוגיות שכתב.

   

  10. התפקיד שלי בשבת

   

  אני המזמר המשפחתי, ומי שמוסר את דברי התורה בשולחן השבת. 

   

   

  11. רגע לפני כניסת השבת, רציתי לומר...  

   

  לאלה שלא זכו לטעום את טעמה של השבת אני מאחל שיזכו ליהנות מההנאה הכי גדולה - שמירת שבת כהלכתה, שמעניקה לנו את האפשרות לבניית התא המשפחתי ולחיזוקו.

   

  • בימים אלה יצא הסינגל "נשמה" מתוך אלבומו השמיני של מידד טסה . את המילים כתב הרב יעקב עדס באופן מיוחד למידד.

 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיני גרפיקס בע"מ
  שבת מנוחה. מידד טסה
  צילום: סיני גרפיקס בע"מ
  מומלצים