שתף קטע נבחר

נשמנו לרווחה: בכמה ירד זיהום האוויר בכיפור?

תנועת כלי הרכב בכבישים השתתקה, המכוניות התחלפו באופניים - ורמת זיהום האוויר ברחבי הארץ צנחה ביום כיפור. איפה האוויר היה הכי נקי?

יום כיפור עשה טוב לאוויר שאנחנו נושמים: המשרד להגנת הסביבה הודיע היום (ה') כי בכל תחנות הניטור של המשרד נרשמה "איכות אוויר טובה" ביום כיפור, שבו התנועה בכבישים עמדה כמעט על אפס והמכוניות התחלפו באופניים. בעיר התחתית בחיפה, למשל, ריכוז תחמוצות החנקן באוויר עמד היום על 203 לעומת 1-4 חלקיקים למיליארד אתמול.

 

 

במשרד להגנת הסביבה הסבירו כי ריכוזי תחמוצות החנקן מהוות סימן לזיהום אוויר מכלי רכב. "השיפור המשמעותי באיכות האוויר ביום הכיפורים מדגים את ההשפעה של התחבורה כמקור העיקרי

לזיהום האוויר בערים הגדולות", נמסר, "נדגיש כי הירידה הדרסטית חלה רק בתחמוצות חנקן ולא בחלקיקים העוברים בדרכי הנשימה, מאחר ולחלקיקים יש זמן שהות ארוך באטמוספירה (כ-10 ימים) עד לסילוקם".

 

בגוש דן נמדדו אתמול 1-9 חלקיקים למיליארד, לעומת 188 שנמדדו היום. במרכז ירושלים נמדדו הבוקר 177 חלקיקים למיליארד, לעומת 1-8 שנרשמו ביום כיפור. מהנתונים שפורסמו, עולה כי מבין הערים הגדולות, מצב זיהום האוויר בבאר שבע הוא הטוב ביותר. היום נמדדו שם 23 חלקיקים למיליארד לעומת 2 עד 10 אתמול - הבדל לא גדול מאוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
זה טוב לריאות. רוכבי אופניים בכיפור
צילום: EPA
מומלצים