שתף קטע נבחר

צילום:  AP

צייר לי פצצה. כל איורי ראש הממשלה

ראש הממשלה, שנעזר בנאומו באו"ם באיור פצצה שמחוברת לפתיל השהיה, שוב עשה שיעורי בית בעזרת כישוריו הגרפיים. ynet מציג מבחר מתרשימיו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפתיע את מי שצפה בו נואם בעצרת האו"ם, כשבמהלך הסבריו על האיום האיראני שלף שרטוט של פצצה, שבו נעזר כדי להבהיר עד כמה חשוב להציב קו אדום שאם יעברו אותו האיראנים, תידרש תגובה חריפה. שימוש באיורים אינו חדש אצל נתניהו, והוא עשה בו שימוש גם לצורכי פנים.  

 

 

על הפודיום בעצרת האו"ם (צילום: רויטרס, AP, AFP) (צילום: רויטרס, AP, AFP)
על הפודיום בעצרת האו"ם(צילום: רויטרס, AP, AFP)
 

נדמה כי מדובר בדפוס פעולה שאימץ ראש הממשלה במטרה לתת תוקף לדבריו, או להוסיף להם ממד ציורי. כך עשה לאחרונה, כשפגש ילדים בגנים ברחובות, לרגל יישומו של חוק חינוך חינם לגילאי 3-4. הוא שמע מהילד ברק שהוא חולם להיות רופא, ואחרי שזכה לבדיקה ברגל הפצועה, צייר לו פיל.  

 

הפיל של נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
הפיל של נתניהו(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

שנה טובה לכולם (איור: בנימין נתניהו) (איור: בנימין נתניהו)
שנה טובה לכולם(איור: בנימין נתניהו)
 

בראש השנה בירך נתניהו את אזרחי המדינה ב"שנה טובה" פרי עטו, כשפרסם את האיור בפייסבוק. ולפני צאת המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בחודש יולי האחרון, כיבד ראש הממשלה את הספורטאים הישראלים בציור פרי עמלו:

 

הקדשה לנבחרת האלופות (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
הקדשה לנבחרת האלופות(צילום: משה מילנר, לע"מ)
 

בחודש מאי האחרון הפליא ראש הממשלה לצייר את עיר דוד לרגל יום ירושלים. לשכת העיתונות הממשלתית פרסמה תמונות של נתניהו כשהוא מצייר את החומות ואת מגדל דוד במטוסו בדרך לפראג. בנאומו  באותו יום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לשלמות העיר ולעתידה, ואמר: "אם נפקיד את הריבוע הזה של הר הבית בידי כוחות אחרים, אני בספק אם לא נידרדר מהר מאוד למלחמה דתית. אני יודע את לקח הדורות: רק תחת ריבונות ישראל נשמרו השקט והשלום בין הדתות".

 

עיר דוד, גרסת ראש הממשלה (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
עיר דוד, גרסת ראש הממשלה(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
 

חודש לפני כן ציין נתניהו שלוש שנות כהונה, וליווה את דבריו באיורים שצייר תוך כדי הנאום ושהוקרנו על המסך. בין היתר, הוא צייר עץ שאותו השווה למדינת ישראל. "בסיכום שלוש שנים, העץ הזה יציב בצורה יוצאת דופן. הוא צומח, הוא מניב פירות", אמר. "אנחנו מתחילים שנה רביעית, לא שכיחה. בדרך כלל הממשלות החזיקו מעמד פחות זמן".

 

העץ כמשל. נתניהו רושם (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
העץ כמשל. נתניהו רושם(צילום: נועם מושקוביץ)

 

מגיש ציור ליו"ר גוגל העולמית (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
מגיש ציור ליו"ר גוגל העולמית(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

לפני כחודשיים וחצי העניק נתניהו ליו"ר גוגל, אריק שמידט, את ציור ה"דודל" Google Doodle - לוגו גוגל, בעיצוב מותאם, שצייר בהתאם להצעות שקיבל מגולשים בישראל. הציור מורכב מ’דגל ישראל’, אדם היושב תחת שמשייה וגבישים אותם גילה פרופ’ שכטמן שזכה בפרס נובל, כסמל לכך שמדינת ישראל עומדת בחזית המדע והטכנולוגיה. נתניהו, הסביר כי "זוהי ישראל - מדע, שמש ו...גוגל". יו"ר גוגל העולמית, ציין בדבריו, כי נתניהו הוא המנהיג הראשון בעולם שצייר "דודל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו באו"ם. עזרים טקטיים
צילום: רויטרס
פרי עטו של רה"מ
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים