שתף קטע נבחר

הפגנות במדריד נגד הצנע; האוצר: הקיצוץ הכרחי

בסוף השבוע הציגה ממשלת ספרד את תקציב 2013, הכולל בין השאר קיצוץ בהוצאות של 40 מיליארד אירו והקפאת המשכורות במגזר הציבורי. הפגנות גדולות נערכו גם בליסבון

עשרות אלפי מפגינים יצאו אמש (שבת) לרחובות מדריד, בירת ספרד, וליסבון, בירת פורטגל, ומחו על צעדי הצנע המתוכננים במדינה. במדריד צעדו המפגינים לפרלמנט בפעם השלישית השבוע, והביעו את זעמם על צעדי הממשלה המתוכננים, הכוללים בין השאר העלאות מסים וקיצוצים בהוצאות.

 

המפגינים צעקו "פטרו אותם, פטרו אותם", בהתייחסם לממשלתו השמרנית של מריאנו ראחוי. ההפגנות הקודמות, שנערכו בימים רביעי וחמישי, גלשו לאלימות.

 

משבר כלכלי באירופה   - כתבות נוספות:

 

 

בסוף השבוע הציגה ממשלת ספרד את תקציב 2013, הכולל קיצוץ בהוצאות של 40 מיליארד אירו, הקפאת המשכורות במגזר הציבורי, קיצוץ ההטבות למובטלים ואף הקטנת תקציב משפחת המלוכה ב-4%.

 

שר האוצר של ספרד, כריסטובל מונטורו, אמר היום כי הקיצוצים בתקציב 2013 הכרחיים, אם רוצים להפיג את המתח בשווקים ולהפחית את שיעורי הריבית הגבוהים שספרד משלמת לרוכשי האג"ח שלה.

 

הצעירים לא מוצאים עבודה

בסוף השבוע פורסמו תוצאות מבחני העמידות של הבנקים, מהן עולה כי הם זקוקים ל-60 מיליארד אירו (77 מיליאר דולר) כדי לכסות את חובותיהם. התוצאות תואמות את ציפיות האנליסטים. עמידה במבחן העמידות משמעה, שהבנקים יכולים לעמוד בהרעה כלכלית נוספת - אם זו תתרחש.

 

פבלו רודריגז, סטודנט לפיתוח חקלאי בן 24, אמר כי בעקבות צעדי הצנע והמיתון בספרד, הוא וחבריו אינם מוצאים עבודה או מועסקים במקצועות שלא הוכשרו להם. הוא הטיל ספק באפשרות למצוא עבודה במקצוע שהוא לומד עד גיל 35-40, ואמר כי סביר להניח שימצא עבודה מחוץ לספרד - ויישאר שם. "אין שום דבר בשבילי פה", הוא סיכם.

 

בליסבון, הבנקאי לשעבר אנטוניו טרינידייד אמר כי הקיצוצים בתקציב מדרדרים את הכלכלה במדינה למצב הגרוע אי פעם. לדבריו, צעירים רבים מעדיפים לעזוב את המדינה מאחר שאינם מוצאים עבודה.

 

"הממשלה והטרויקה (נציגי הבנק האירופי), הנציבות האירופית וקרן המטבע - שולטים בנו, כי תוכנית החילוץ דורשת עוד עוד קיצוצים ושודדת מאתנו כספים. לצעירים פה אין שום עתיד, והמדינה נמצאת על סף תהום", הבהיר.


פורסם לראשונה 29/09/2012 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפגנות בספרד בסוף השבוע
צילום: רויטרס
מומלצים