שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קליפורניה: איסור על "טיפול המרה" לנוער גאה

  מושל קליפורניה אישר את החוק הראשון מסוגו האוסר לשלוח בני נוער לטיפולים שנועדו "להמיר" נטיות הומוסקסואליות, במטרה לשים קץ להשפעות השליליות של "ניסיונות התיקון" מהם מסתייגים איגודי בריאות הנפש בעולם, בהן התאבדויות

  יעילות הטיפולים ל"תיקון" נטייתם המינית של בני נוער הומוסקסואלים הופרכה כבר מזמן, אולם רק עתה אושר חוק ראשון שימנע הליכים מסוג זה. קליפורניה הפכה אתמול (יום א') למדינה הראשונה בארצות הברית שאסרה על טיפולים שמטרתם "להמיר" זהותם המינית של בני נוער, מחשש שאלו יגרמו להם נזקים פסיכולוגיים קשים.

   

   

  חקיקה זו מסמנת ניצחון חשוב עבור הפעילים למען זכויות הומוסקסואלים ולסביות, שחזרו ואמרו כי ל"טיפול ההמרה" אין שום בסיס רפואי, שכן הומוסקסואליות אינה הפרעה קלינית. מושל קליפורניה, ג'רי בראון, שאישר אתמול את נוסח החוק, כתב בחשבון ה"טוויטר" שלו כי מדובר בטיפולים "לא מדעיים, שגרמו לא פעם לדיכאון ולהתאבדויות בקרב צעירים".

   

  עוד בחדשות בעולם:

   

  לפי החוק החדש, ילדים ובני נוער מתחת לגיל 18 לא יוכלו לעבור טיפולים מכל סוג שהוא שנועדו לשנות את נטייתם המינית. בחוק תמכו בין היתר איגוד הפסיכולוגים בקליפורניה והוועדה למדעי ההתנהגות במדינה. "בני הנוער יהיו מוגנים כעת מטיפולים שהוכחו כבעלי השפעות שליליות קשות על צעירים", אמר מנהל ארגון "קמפיין לזכויות אדם", צ'אד גריפין, שקרא למדינות נוספות לאמץ את החוק.

   

  במסגרת הליכי החקיקה, הובאו עדויות של אנשים שעברו את הטיפולים

  האלו כנערים, והם הסבירו מדוע חשוב לאסור על כך. "כשהייתי נער צעיר, ה'טיפול האנטי-הומוסקסואלי' הרס את חיי ופירק את משפחתי", סיפר אחד מהם, ריאן קנדל. גם כמה מהמחוקקים, הומוסקסואלים מוצהרים בעצמם, נאמו בפני עמיתיהם והביעו תמיכה בחוק, לאחר שסיפרו כיצד סבלו מהצקות בתקופת התבגרותם.

   

  מנגד, המתנגדים לחוק טענו כי הוא מגביל את זכויותיהם של הורים להחליט על עתיד ילדיהם, והוסיפו כי אין תפקידם של המחוקקים להכריע בעניין היעילות של טיפולים מסוג זה - אלא זה מקומן של ועדות רפואיות מוסמכות. עם זאת, התנגדותם לא השפיעה על ההחלטה הסופית ועתה צפוי החוק להיכנס לתוקפו ב-1 בינואר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נפגעי הטיפולים העידו: "זה הרס את חיי"
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים