שתף קטע נבחר

חיזבאללה מציג: סיור וירטואלי לפני כיבוש הגליל

אתר אינטרנט המזוהה עם הארגון הכין מצגת מפורטת של צפון ישראל תחת הכותרת: "הגליל - היכן שיתקיים העימות הבא עם ישראל". המצגת מפרטת את מאפייניו הטופוגרפיים של האזור וכן רשימות יעדים צבאיים ותיירותיים

בחיזבאללה מציגים סיור וירטואלי בגליל לקראת העימות הבא. כבר לפני כשנה וחצי הצהיר מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, שבמלחמה הבאה יורה לאנשיו לפלוש לצפון ישראל, והיום (שני) ניסו באתר האינטרנט של העיתון "אל-אינתקד" לשרטט את המהלך בדרך יצירתית עבור הגולשים. לחצו כאן לצפייה במצגת. 

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

מפת היעדים הצבאיים לקראת העימות הבא ()
מפת היעדים הצבאיים לקראת העימות הבא

 

חסן נסראללה. הבטיח לפלוש לישראל בעימות הבא (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חסן נסראללה. הבטיח לפלוש לישראל בעימות הבא(צילום: EPA)

 

באתר, המזוהה עם חיזבאללה, הוצג תרשים גרפי עם מפת הגליל, מידע על מאפייני האזור, על היישובים, הערים והיעדים האפשריים במלחמה הבאה. בין השאר דנה הכתבה גם בשאלה: מדוע ההתקדמות לעבר הגליל מפחידה את הציונים במידה כזו?

 

כותרת התרשים היא "הגליל - היכן שיתקיים העימות הבא עם ישראל", והוא כולל קטגוריה של "ערים פלסטיניות בולטות", ובהן עכו, צפת, נצרת, טבריה וחיפה. בקטגוריה "יישובים ציוניים בולטים" מצוינים מטולה, משגב עם, אביבים, מעלות, נהריה, חיפה ונצרת. בקטגוריה של מאפייני הגליל מצוינת העובדה שהוא דומה מאוד להרי הלבנון ברכס המזרחי. מחברי המאמר מדגישים שהגליל נהנה מעושר אדיר במקורות מים, למשל בחוות שבעא, ולכן הוא מכונה "ארמון המים".

 

בנוסף כוללת הכתבה גם קטגוריה של יעדים אפשריים במלחמה הבאה, ובראשם "בסיס ההאזנה הגדול ביותר של צה"ל באזור שנמצא בפסגת הר החרמון". בנוסף צוינו נמל חיפה, בתי זיקוק הנפט בעיר,

כוחות חיל אוויר רבים שנמצאים באזור, שדות תעופה קטנים וריכוזי כוחות גדולים של צה"ל בחלק הצפוני של הגליל. כמו כן משורטטים במפה יעדים תיירותיים באזור.

 

מחברי הכתבה טוענים ש"שחרור של כל חלק מהגליל יטיל אימה מוחלטת על ישראל כיוון שיישובים רבים קרובים לגבול עם לבנון". הכתבה התבססה על הטענה שחיזבאללה מסוגל לחצות את הגבול ושגם ישראל יודעת זאת, ולראיה, במהלך מלחמת לבנון השנייה פונו יישובים בצפון למרות האפשרות להשתמש במקלטים הממוגנים.

 

כבר בפברואר 2011 שלח נסראללה מסר מאיים לישראל בטקס שנערך בביירות: "אני רוצה להגיד לברק, לאשכנזי ולבני גנץ, שעכשיו צריכים להתרגל לשם שלו: אם תיכפה מלחמה על לבנון, לוחמינו ישתלטו על הגליל". בסוף אוגוסט האחרון דיווח העיתון הלבנוני אל-ג'ומוהריה שחיזבאללה ערך תרגיל חריג בהיקפו שדימה עימות עם ישראל ואפשרות של כיבוש אזורים בגליל. באותו דיווח נמסר כי עשרת אלפי לוחמים נטלו בו חלק וכי נסראללה וקצינים איראנים פיקחו עליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגליל כפי שהוא מוצג באתר המזוהה עם חיזבאללה. "למה הציונים כל כך מפחדים?"
מומלצים