שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  י-ם: חרדים יידו אבנים, צלם עיתונות נפצע בראשו
  ארבעה פעילים של עמותת "ישראל חופשית" הגיעו למאה שערים כדי לתעד הדרת נשים בחגיגות שמחת בית השואבה. צלם "ידיעות אחרונות" שסיקר את האירוע נפצע קל וקיבל טיפול

  עימות חרדי-חילוני סביב נושא הדרת נשים הידרדר אמש (יום ב') ליידוי אבנים ולפציעה של צלם עיתונות. במהלך חגיגות שמחת בית השואבה מול ישיבת תולדות אהרון בירושלים, השליכו חרדים אבנים אל עבר פעילים של עמותת "ישראל חופשית" ולעבר עיתונאים שסיקרו את האירוע. צלם "ידיעות אחרונות", עטא עוויסאת, נפצע באורח קל בראשו.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  הצלם עטא עוויסאת מקבל טיפול, אמש בירושלים ()
  הצלם עטא עוויסאת מקבל טיפול, אמש בירושלים

   

  לטענת אנשי "ישראל חופשית", שפועלת לחופש דת ולהפרדת דת ומדינה, הם הגיעו לשכונת מאה שערים על מנת לבדוק אם אכן בוטלה ההפרדה בין גברים לבין נשים, בהתאם להחלטת בג"ץ מהשנה שעברה. בשנים עברו הוצבו במקום סדרנים שדאגו להפריד בין גברים לנשים. בשנה שעברה עתרה חברת המועצה רחל עזריה לבג"ץ ובעקבותיה הודיעה בשבוע שעבר חסידות "תולדות אהרון" שהשנה לא יוצבו סדרנים מטעמה לאכיפת הצניעות ולא יכפו בה הפרדה מגדרית. 

   

  פעילים של "ישראל חופשית" סיפרו שעם הגעתם החלו אנשי החסידות ליידות לעברם אבנים, חפצים ושקיות אחרות.

  "הייתה שם המולה שקשה לתאר והצלם נפל על הרצפה", סיפר מנהל הפעילות של "ישראל חופשית", אייל אקרמן. "הצלם ועיתונאית נוספת נשארו שם לקבל טיפול רפואי והצלם נלקח לבית החולים".

   

  לטענת אקרמן, אנשי "ישראל חופשית" הגיעו לשם בקבוצה של ארבעה - שני גברים ושתי נשים: "אחזנו במצלמות וכשנכנסנו לרחוב ראינו מיד שבפועל יש הפרדה מלאה בין גברים לנשים במסווה של גדר ביטחון".

   

  מנכ"ל "ישראל חופשית", מיקי גיצין, הוסיף: "לפני כשנה קבע בג"ץ שאין מקום לאירועים שבהם מתקיימת הדרת נשים. אנחנו מצפים שראש הממשלה יבהיר שקווים אדומים יש גם בנושאים כמו הדרת נשים. איומים יש לא רק חיצונית לישראל, כמו הפצצה האיראנית. הפצצה קיימת גם בתוך גבולות המדינה".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הצלם עטא עוויסאת מקבל טיפול, אמש במאה שערים
  מומלצים