שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בעליות; מדד הבנקים קפץ ב-4.9%

  מדד ת"א 25 עלה ב-2.28%, מדד ת"א 100 עלה ב-2.32%, מדד בלוטק 50 עלה ב-1.14% ומדד נדל"ן עלה ב-3.63%; החברה לישראל עלתה ב-1.7% לאחר שנודע כי שי אגסי עוזב את תפקיד מנכ"ל בטר פלייס; מחזור המסחר - 1.18 מיליארד ש'

  היום הראשון לרבעון השלישי של השנה בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות חדות על רקע המגמה החיובית בבורסות העולם ולאחר נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם לפני מספר ימים ודחיית התקיפה האפשרית באיראן עד לאחר החורף. מחזור המסחר הסתכם ב-1.18 מיליארד שקל וזאת למרות יום המסחר המקוצר בשל חג הסוכות.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-2.28% ל-1,216.35 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-2.32% ל-1,079.01 נקודות, מדד בלוטק 50 עלה ב-1.14% ל-341.45 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-3.63% ל-278.02 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו התייחס למסחר בבורסה וציין כי "התפשטות המחאה באירופה כנגד צעדי הצנע המתוכננים, מלמדת על עומק השבר בו נתונה כלכלת גוש האירו. הפער שנוצר בין המדינות התומכות בניהן גרמניה, אוסטריה וצרפת למדינות הנזקקות ובראשן יוון, ספרד ופורטוגל מלמד על חבית הנפץ הסוציו אקונומית האירופאית.

   

  "מנהיגי המדינות עשויים להידרש כבר בטווח הקצר להתמקד במשבר החברתי וכן עתיד האיחוד עשוי להיות מוכרע במישור החברתי-לאומי עוד לפני שיבשילו פירות המהלכים המבוצעים בזירה הכלכלית פיננסית".

   

  שר האוצר יובל שטייניץ ביטל את נסיעתו המתוכננת לכנס השנתי של קרן המטבע הבינלאומית בארה״ב. כך נודע ל״כלכליסט״. שטייניץ היה אמור להמריא לכנס במוצאי החג ולפגוש שם את נגיד בנק ישראל סטנלי פישר. עם זאת, באופן חריג ביטל שטייניץ את נסיעתו, ככל הידוע לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו. בסביבתו של שטייניץ הסבירו כי הוא ביקש להיות נוכח בדיון על תקציב הביטחון. בעקבות זאת גם מנכ״ל משרד האוצר דורון כהן ביטל את נסיעתו.

   

  באופן מסורתי, הן הנגיד והן שר האוצר מייצגים את ישראל בכנס השנתי של קרן המטבע. ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, ראש הממשלה לא ביקש משר האוצר לבטל את נסיעתו לכנס השנתי של קרן המטבע הבינלאומית".

   

  שוק האג"ח

  בעקבות הורדת הדירוג של אי.די.בי פתוח על ידי מעלות מוקדם יותר החודש, אג"ח ז', ט' ו-י' נגרעו החל מהיום מכל מדדי התל בונד. אג"ח אי.די.בי פתוח מסדרה י' עלתה ב-8.6% לתשואה של 46%, בעוד שאג"ח אי.די.בי פתוח מסדרה ח' בעלת מח"מ של פחות משנה ירדה ב-4.8% לתשואה של 159%.

   

  אג"ח פטרוכימיים מסדרה ו' בעלת מח"מ של 2.4 שנים זינקה ב-9% לתשואה של 47% וזאת על רקע הודעת פטרוכימיים כי השלימה את מכירת אחזקתה באבגול. פטרוכימיים תמכור ביחד עם בעלי מניות נוספים כ-45% ממניות החברה תמורת 107 מיליון דולר. אם הרווח המתואם של החברה יעלה על 65 מיליון דולר בשנת 2013 תקבל המוכרת 16 מיליון דולר נוספים.

   

  מניות במרכז

  שי אגסי הודח מתפקידו כמנכ"ל בטר פלייס העולמית. את אגסי יחליף הממונה על הפעילות של בטר פלייס באוסטרליה, אוון ת'ורנלי. דירקטוריון החברה החליט ברוב קולות למנות מנכ"ל חדש לחברה במקומו של אגסי. "אגסי התאים לחזון אבל לא לניהול השוטף", אמר גורם המקורב לחברה ל"כלכליסט". אגסי יעבור לכהן כדירקטור.

   

  אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה של צבא אוסטרליה לאספקת מערכות לניהול שדה קרב (מענ"ק) לאסדות נחיתה של חיל הים האוסטרלי. היקף החוזה אינו מהותי לאלביט מערכות, אשר מספקת את המערכות לניהול שדה קרב מתוצרתה לצבא אוסטרליה במסגרת התוכנית ללוחמה ברשת "יבשה 75/125".

   

  קבוצת דלק דיווחה כי החברות בנות פרעו הלוואות (חלקן בפירעון מוקדם), אשר הועמדו להן על ידי הקבוצת, בסכום כולל של 419 מיליון שקל. מדובר בחברות דלק אנרגיה ודלק US.

   

  כלכלני סיטי עדכנו היום את מחיר היעד של שותפויות לווייתן בעיקר כתוצאה מהורדת הסיכון במאגר. מחירי היעד של אבנר נקבע על 3.29 שקלים - פרמיה של 44% על מחיר השוק, בעוד שדלק קידוחים זכתה למחיר יעד של של 18.15 שקל - גבוה ב-42% ממחיר הבסיס עם פתיחת המסחר בתל אביב.

   

  שותפות חיפושי הגז והנפט, מודיעין אנרגיה וישראמקו הודיעו היום על פרסום דו"ח משאבים מותנים לרישיון "שמשון" שביצעה חברת הייעוץ הבינלאומית NSAI, לפיו האומדן הטוב ביותר לגז טבעי במאגר עומד על 0.55 TCF, כשהאומדן הנמוך עומד על 0.3 TCF והגבוה על 0.9 TCF.

   

  בעל השליטה בבילון, נעם לניר, רכש 40 אלף מניות החברה בהיקף של 1.3 מליון שקל במחיר דומה למחיר השוק. לניר רכש את המניות משלומי צייג, סמנכ"ל הטכנולוגיות. צייג הוא העובד השכיר הראשון של בבילון וזהו המימוש ראשון שלו.

   

  מניות הבנקים לאומי, פועלים, דיסקונט ומזרחי-טפחות מובילות את עליות השערים בבורסה ומרכזות מחזורים גבוהים מהממוצע. מדד מניות הבנקים זינק ב-4.9%.

   

  חברה בת בבעלות מלאה של כיל תמכור טבליות לטיהור מים לארגון ההצלה הבין לאומי UNICEF, שישמשו לטיהור מקורות מים וחיטוי מי שתייה בסוריה. את האישור הסופי לעסקה שהלקוח הסופי שלה היא סוריה - מתוקף "פקודת סחר עם האויב" - נתן ביום ראשון מטעמים הומאניטאריים שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ.

   

  אלווריון, ספקית פתרונות הווימקס, חתכה את תחזיותיה לרבעון השלישי. אלווריון צופה כעת הכנסות של 27 מיליון דולר בלבד לעומת תחזית מוקדמת להכנסות של 31-39 מיליון דולר. בנוסף, חוזה החברה כי ההפסד המתואם למניה יעמוד על 13 סנט לעומת תחזית מוקדמת להפסד של 6 סנט למניה עד רווח של 2 סנט למניה.

   

  HOT הודיעה בסוף השבוע לבורסה כי בעל השליטה בחברה, פטריק דרהי, העלה את המחיר להצעת הרכש המלאה למניות החברה ל-38 שקל למניה, וזאת בהשוואה למחיר הקודם שעמד על 37 שקל למניה. הצעת הרכש היא ל-30.76% מהמניות של HOT שדרהי לא מחזיק בהן דרך החברה הפרטית שבשליטתו קול.


  פורסם לראשונה 02/10/2012 10:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים