שתף קטע נבחר

צפו: קרא למגישה שמנה, היא החזירה לו בשידור

ג'ניפר ליווינגסטון, מגישת טלוויזיה מקומית בארה"ב, קיבלה מייל נזפני מצופה שכתב שהיא אינה מודל חיקוי חיובי בגלל משקלה. היא פנתה אליו בשידור, כינתה אותו בריון, והציתה דיון לאומי

היא בסך הכול מגישת חדשות בוקר בערוץ המקומי WKBT בוויסקונסין, אבל בזכות תגובתה הישירה לצופה בוטה שהעיר לה על משקלה, עלתה ג'ניפר ליווינגסטון לכותרות ברחבי ארה"ב. ליווינגסטון הקריאה בפני צופיה מייל שנשלח אליה מאדם שתקף אותה על כך שהיא מהווה מודל חיקוי רע בשל עודף משקלה ובמשך ארבע דקות שידור השיבה לו מנה אחת אפיים וכינתה אותו "בריון".

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

עוד חדשות מהעולם :

"מחאת הלחם" באיראן: הפעם אובמה יצטרף?

הזרים ששווים עשרות מיליונים לאל-קאעידה

תקרית ראשונה מסוגה: טורקים נהרגו מפגז סורי

 

הצופה, שערוץ הטלוויזיה זיהה כקנת' קראוס, כתב לליווינגסטון: "בדרך כלל אינני צופה בתוכניתך, אבל עשיתי זאת לזמן קצר הבוקר. הייתי מופתע לראות שמצבך הפיזי לא השתפר במשך שנים רבות. בוודאי אינך מחשיבה את עצמך דמות הולמת לחיקוי עבור הצעירים בקהילה הזו, במיוחד עבור נערות. השמנת יתר היא אחת מהבחירות הגרועות ביותר של אדם, וזהו אחד מההרגלים המסוכנים. אני כותב לך בתקווה שתשקלי את האחריות שלך בתור דמות ציבורית מקומית להפגין ולקדם אורח חיים בריא".

 

המגישה לא נשארה חייבת. היא כינתה את הדברים "התקפה על המראה החיצוני שלי, שנועדה להכאיב" ואמרה שניסתה לצחוק מהעניין אך עמיתיה לא היו מוכנים לעבור על כך לסדר היום. היא סיפרה שבעלה, שדרן באותו ערוץ טלוויזיה, פרסם את הדברים בדף הפייסבוק המקצועי שלו, והמוני תגובות הביעו בה תמיכה. "המון אנשים פינו מזמנם לא רק לעודד את רוחי אלא גם כדי לנקוט עמדה ולומר – התקפות כאלה הן לא אוקיי".

 

ליווינגסטון הודתה כי היא סובלת מעודף משקל, אבל פנתה לכותב ואמרה: "לאדם שכתב לי את המכתב הזה – אתה חושב שאני לא יודעת את זה? שהמילים האכזריות שלך מצביעות על משהו שלא שמתי לב אליו? אתה לא מכיר אותי, אתה לא חבר או משפחה ואפילו הודית שאתה לא צופה בתוכנית הזו. כך שאתה לא מכיר אותי בכלל מעבר להופעה החיצונית שלי, ואני הרבה יותר ממספר על המשקל".

 

"תוותרי על ההמבורגרים"

ליווינגסטון ציינה כי אוקטובר הוא "חודש נגד בריונות" בארה"ב. היא כינתה את הכותב "בריון", הודתה למשפחתה, לחבריה ולעמיתיה על התמיכה בה ובפנייה נרגשת ונחרצת לצופים קראה להם לא להיכנע לבריונות. "אנחנו טובים יותר מהבריונים שינסו להפיל אותנו. אל תתנו לבריונים לקבוע את הערך העצמי שלכם".

 

 

בתוכנית "גוד מורנינג אמריקה" הסבירה ליווינגסטון מדוע החליטה לנקוט את הצעד הישיר והחושפני. "לקרוא לי שמנה זה דבר אחד. לקרוא לי מודל חיקוי רע לקהילה שעבורה עבדתי במשך 15 שנים ובמיוחד לנערות, כשלי עצמי יש שלוש בנות – זו מכה מתחת לחגורה. הוא חושב שהוא עוזר. הוא לא רואה שהדרך שאותה הוא נוקט היא פוגענית. הוא מנסה לגרום לי לרזות על ידי כך שהוא מבייש אותי. זו לא עזרה, זו בריונות".

 

בעלה של ליווינגסטון, מייק תומפסון, הסביר כי כעסו הרב על הכותב נובע גם מכך שהאיש לא יודע דבר על אשתו. הוא סיפר שליווינגסטון סובלת מתופעה בריאותית שמקשה עליה להפחית את משקלה, אך היא רצה באופן קבוע במירוצים של כמה קילומטרים.

 

הפרסום של הדברים בפייסבוק הצית ויכוח נוקב בין הגולשים ויותר מ-1,500 בני אדם הגיבו. חלק מהם שיבחו את התגובה הנחרצת של ליווינגסטון, אך אחרים קראו לה "לוותר על כמה המבורגרים ולהתחיל לזוז!" ותהו: "ממתי משקל יתר הוא מעלה? אל תסתתרי מאחורי 'בריונות'".

 

תחנת הטלוויזיה WKTB דיווחה שקראוס מסר את תגובתו לדיון: "בהתחשב במגפת השמנת היתר שארצנו סובלת ממנה ולמחלות הקשורות אליה, ובהתחשב בעמדתה בקהילה, אני מקווה שהיא תנצל את ההזדמנות הנדירה והמשובחת הזו להשפיע על בריאותם ומצבם הפסיכולוגי של ילדי האזור על ידי כך שתשנה את עצמה באופן שכל הצופים יוכלו לחזות בו במהלך השנה. אני אשמח להציע לה כל עצה או תמיכה שהיא תהיה מוכנה לקבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליווינגסטון. "אתה חושב שאני לא יודעת את זה? שהמילים האכזריות שלך מצביעות על משהו שלא שמתי לב אליו?"
מומלצים