שתף קטע נבחר

כשאדון הקארמה פגש את אדון עקרב

מה קורה כשמזל עקרב נפגש בכוכב שבתאי? דניאל רועה בוחן את הקשר בין הכוכבים למזלות ובודק את השפעתו של שבתאי, הנכנס למזל עקרב, על המזלות השונים

כוכב שבתאי, המכונה אדון הקארמה, הולך להיכנס למזל עקרב ב-6 באוקטובר 2012 וישהה שם עד לתאריך 19 בספטמבר 2015. 

 

כוכב שבתאי הוא שליטו של מזל גדי, שמו הלועזי הוא סטורן והוא מתאפיין בטמפרטורה קרה, למעשה קפואה, ומסביבו טבעות הבנויות מסלעים - לא מקום שכייף לטייל בו. מזל גדי הינו מזל המשויך לנושאים של סמכות, מוסר, שלטון, משטר, מסגרות וחוקים, כל אלו מאפשרים למזל גדי ליצור סדר ושליטה על חיי היום-יום, ובעזרתם מתאפשר קיום של חברה תקינה ובטוחה. מזל גדי מסתמך על העבר ובעיקר על דברים שעובדים והוכיחו עצמם - "חוכמת הזקנים" - מה שנותן לו ביטחון, כל דבר חדש צריך להוכיח את עצמו במבחן המציאות כי כל דבר חדש יכול לערער את הביטחון והסדר שבן מזל גדי כל כך שואף אליו ומכאן השמרנות הגדולה באופיו.

 

כוכב שבתאי (צילום: AP) (צילום: AP)
כוכב שבתאי(צילום: AP)

 

הקואצ'ר האסטרולוגי

מזל גדי מסומל על יד עז ההרים המטפס באיטיות דרך מכשולים רבים עד שמגיע לראש ההר. גם בן מזל גדי הינו שאפתן מטבעו ומוכן לעבור דרך מכשולים רבים עד שיגיע למטרה שהציב בתחילת הדרך. טיפוס לעבר המטרה הנחשקת דרך מכשולים רבים ומגוונים גורמים לבן מזל גדי להתחשל יותר ומפתחים אצלו אופי חזק. בן מזל גדי מגלה מגיל צעיר מאוד, לעיתים דרך הבית, שהשגת מטרות נעלות והצלחה נותנות הכרה מהסביבה ומהקהילה והמון תשומת לב, ולכן הדבר הופך להיות, כבר בגיל צעיר, אמצעי לקבל הכרה ולפעמים גם אהבה. מכיוון שבאופיו ישנו גם רצינות ומשמעת הוא פועל ללא לאות לפעול ולעמוד בראש הפירמידה של כל דבר שהוא משויך אליו.

 

הרצון להגיע למטרה ולהצליח יכול, אצל גדיים מסוימים, לגרום לו למעוד וליפול בענייני מוסר, אתיקה או להתנהל במוסר כפול, אך בדרך כלל רובם ימלאו את תפקידם באחריות רבה ובהקרבה למען האחרים. הצורך לשמר דברים לכוון ולהדריך הופך אותם למחנכים ומורים גדולים. כמו כן, הרבה מהם הולכים לכיוון של פוליטיקה וניהול בכיר או רפואה ומדע.

 

כוכב שבתאי, כפי שאמרנו, משויך למזל גדי ומכיוון שאנחנו משייכים את מזל גדי למוסר ולשכר ועונש, כוכב שבתאי יכול להראות במפה האישית "שיעורים" שהאדם בא לתקן כאן ועם מה הוא בא להתמודד בחיים האלו. לדוגמה: אם שבתאי נמצא במפת לידה בצמידות לכוכב ונוס, המדבר בין היתר על מערכות יחסים ונושאים של משאבים וכסף, סביר להניח שהאדם יתמודד עם נושאים הללו בחיים האלה, אך האופן ששבתאי יגרום לו להתמודד הוא דרך שימוש יעיל במשאבים ובאופן רציני ואתי ובצורה שתוכיח את עצמה.

 

חוסר התייחסות לנושא לפי המדדים השבתאיים יביא לקריסה או נפילה, ולכן שבתאי ישמש כמעין "מאמן אסטרולגי - קואצ'ר".

 

איפה שבתאי ממוקם במפה שלכם? (צילום: ויז'ואל/פוטוס) (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
איפה שבתאי ממוקם במפה שלכם?(צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

מיקומו של שבתאי במפת הלידה (הבית, המזל והזויות לכוכבים אחרים) מאפשר לנו לראות באיזה נושאים לא יהיו לנו, בדרך כלל, הנחות וחיים קלים. עם זאת, כשהאדם ייקח את הנושאים ששבתאי מייצג במפה האישית וישקיע בהם ברצינות, הוא יתחשל ויגיע להישגים ויצבור חוכמת חיים וניסיון, ויוכל להגיע למאסטריות והישגים באותו נושא בחייו.

 

ההגדרה של קארמה הינה פעולה ותגובה, כלומר לפי חוקי שבתאי והקארמה, לכל פעולה שאנחנו עושים יש גם תגובה בהתאם. בלשון פשוטה, טוב מביא טוב ורע מביא רע, או אם תרצו, עין תחת עין כחוק אדם או כחוק יקום, ומכאן הכינוי של שבתאי, "אדון הקארמה" .

 

על קצה הזנב - מזל עקרב

מזל עקרב משויך לשינויים וטרנספורמציות, וכן מוות ולידה מחדש. מזל עקרב שואף להתעצם ועל מנת לעשות זאת הוא נדרש להמציא את עצמו מחדש, ודרך היוולדות מחדש, כמו עוף החול, הוא יוצר משהו אחר חזק יותר. הכוח שהעקרב שואף אליו יכול להתבטא בעיקר דרך כסף, מעמד, יכולת השפעה, ידע, מין ויכולת משיכה.

 

שואף להגיע לעומקם של דברים - מזל עקרב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
שואף להגיע לעומקם של דברים - מזל עקרב(צילום: shutterstock)

 

עקרב שואף להגיע לעומקם של דברים, הדבר מאפשר לו הבנה להיווצרות של דברים וגם למניעים של אנשים, מה שיוצר אצלו יכולת לקרוא אנשים ולהבין את עולמם הפנימי והפסיכולוגי, וכמובן מעניק לו יתרון. לעקרב שמחובר לעוצמה שלו יש שפע של אפשרויות בחירה ולכן יצטרך פחות להתפשר. יחד עם זאת, עקרב מבין שכדי להתעצם עוד הוא צריך להתמזג עם גורם נוסף, אך יבחר גורם שיחזק אותו ויצור עימו סינרגיה.

 

מכיוון שחלק גדול בהתפתחותו של בן או בת מזל עקרב הוא התמודדות עם כוח ועצמה, על כל צורותיה, נוכל לראות הרבה מאוד התנסויות סביב כוח כשכוח, כפי שכבר נאמר, יכול גם להשחית. עקרב לא אוהב להיראות חלש ולכן ישתף וייחשף רק בפני אנשים שיכול לסמוך עליהם, וכשזה יקרה, הוא יהיה מאוד טוטאלי כלפיהם, אך עד אז מסוגל הוא לעשות הרבה מבחני נאמנות ולגלות הרבה קנאה ורכושנות כלפי אותם אנשים.

 

למה אנחנו יכולים לצפות מכניסתו של כוכב שבתאי למזל עקרב?

 

ברמה האישית והקולקטיבית נראה הרבה מבחנים הבודקים את יכולת העוצמה והכוח של אנשים, ארגונים וחברות. מכיוון שעקרב קשור גם לכספים ומשאבי הזולת, נוכל לראות גם הרבה מאוד אתגרים סביב נושא של משאבים משותפים ומערכות פיננסיות כמו בנקים, חברות ביטוח וארגונים כלכליים אחרים.

 

המבחנים והקשיים יכולים להתבטא בצורך לייעל את התפקוד שלהם, ומכיוון ששבתאי קשור לנושאים של אתיקה מקצועית ועקרב מעלה דברים על פני השטח, נוכל לצפות לגילוי של הונאות מסיביות וחריגה בהתנהלות של משאבים וכספים של הזולת ובצורך ליצור שינוי ותיקון.

 

מה קורה לכסף שלנו כששבתאי נכנס למזל עקרב? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מה קורה לכסף שלנו כששבתאי נכנס למזל עקרב?(צילום: shutterstock)

 

ברמה האישית נוכל לראות הרבה מאוד אנשים שישאפו לנהל את משקיהם הביתי בצורה טובה יותר על מנת לא לקרוס, או ליצור שיתופי פעולה רבים יותר על מנת להתחזק כלכלית. מכיוון ששבתאי שולט על מזל גדי, הקשור גם לממסד - ואם נוסיף את שליט מזל עקרב פלוטו הנמצא כבר בגדי (חתימה כפולה של עקרב וגדי) - נקבל חשיפה רבה יותר של פרשיות שחיתות בארץ ובעולם שיעלו לכותרות ועלולים להתאפיין בפגיעה חוקית מוסרית ואתית. מדינות וארגונים שלא יפעלו בצורה נכונה עלולים לפשוט רגל או לרדת מהשלטון. אנשים וגופים שיתמודדו בצורה אמיתית וכנה עם האתגרים יכולים להתחזק ואף לזכות להתעצמות וצמיחה כלכלית וארגונית.

 

עקרב מתקשר באסטרולוגיה למין מהמקום של התמזגות ופסיכולוגיה, ועם מעברו של כוכב שבתאי למזל עקרב נוכל לצפות לכך שהרבה נושאים יעלו על פני השטח על מנת ליצור ריפוי, שחרור וטרנספורמציה שיסייעו להתקדם הלאה. טראומות שישבו בעומק התת-מודע (עקרב) בשלות (שבתאי) לשחרור וריפוי, כולל נושא של ניצול מיני או אחר, ויוכלו להירפא כעת.

 

מערכות יחסים בהיבט הנפשי והמיני יוכלו להתחזק. הרבה מאוד מערכות יחסים זוגיות יתמודדו עם נושא של אמון וביטחון ביחסים שלהם והצורך לרפא פחדים כמו נטישה, דחייה או בגידה, גם בהיבט האישי של אדם עם עצמו ועברו. קשרים שישכילו לעבוד על נושאים אלו יוכלו לחזק את הקשר שלהם וליצור אמון רב יותר ואהבה ביניהם. לא מן הנמנע שיעלו לכותרות יותר פרשיות של ניצול מיני והטרדות שקשורות לאנשים בעלי מעמד וכוח בזמן שהותו של שבתאי בעקרב.

 

הסיכוי לרפורמות בתחום ביטחון הפנים והמלחמה בפשע צפויים לגדול במהלך 3 השנים הקרובות.

 

איך כניסת כוכב שבתאי לעקרב תשפיע על כל מזל?

 

בני ובנות מזל עקרב יושפעו בצורה ישירה ממעברו של כוכב שבתאי למזל שלהם בכל הנושאים שהועלו כאן. שאר המזלות הקבועים: שור, אריה ודלי, יושפעו גם כן בצורה מאתגרת, וכמובן כל מי שיש לו כוכבים במפתו האישים במזלות הללו בהתאם לבית ולזוויות שייווצרו במפה האישית של כל אחד.מזלות סרטן ודגים עשויים להתחזק ממעברו של כוכב שבתאי לדגים וגם בתולה וגדי. שאר המזלות יושפעו גם כן, אך בצורה פחות דרסטית.

 

מאחל שמעברו של כוכב שבתאי יעצים כל אחד ואחד מאתנו בצורה הטובה ביותר.

 

דניאל רועה : ייעוץ, אבחון וטיפול באמצעות אסטרולוגיה, תקשור והילינג

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזל עקרב פוגש בשבתאי
צילום: mct
מומלצים