שתף קטע נבחר

חשד: תקפו שוטרים שהתחזו לרועי צאן פלסטינים

שוטרים סמויים התחזו לרועי צאן פלסטינים והתקרבו לאזור חוות הר סיני. מתנחלים הורו להם לעזוב את השטח וכשהם סירבו היכו אותם באלות. מהעמותה המטפלת בעניינם נמסר כי המשטרה הכניסה אותם ל"מציאות של פיקוח נפש"

שלושה צעירים חשודים כי תקפו שוטרים שהתחזו לפלסטינים וגרמו לפציעתו של אחד מהם. לטענת המשטרה, שלושת החשודים היכו באלות ובאגרופים את השוטרים כיוון שחשבו שהם ערבים שמתקרבים לחווה שבה שהו בדרום הר חברון. היום (א') האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרם עד יום שלישי. המשטרה הגישה היום הצהרת תובע, ובימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד השלושה. חשוד רביעי שהיה מעורב במקרה טרם נתפס.

 

 

אזור דרום הר חברון נחשב לאחד מאזורי החיכוך הרגישים בין יהודים לפלסטינים. בתקופה האחרונה אירעו בו כמה קטטות ותקיפות בין פלסטינים למתנחלים. במטרה ללכוד כמה מן התוקפים התחפשו בשבוע שעבר שוטרי יס"מ ממחוז ש"י לרועים פלסטינים, והתקרבו לאזור חוות הר סיני, שבה שהו החשודים.

 

לטענת המשטרה, אחד הצעירים החשודים ניגש אל השוטרים המחופשים והתריע בפניהם כי עליהם לעזוב את השטח מיידית. משלא נענה, הזעיק החשוד את חבריו, והם הגיעו כשהם רעולי פנים ומצוידים באלות והחלו להכות את השוטרים ללא הרף. אחד השוטרים נפצע. בשלב זה הם הזדהו כשוטרים, ועצרו את התוקפים, מלבד אחד אשר הצליח להימלט.

 

דרום הר חברון         (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
דרום הר חברון (צילום: צפריר אביוב)

 

בבית המשפט טענה המשטרה כי השוטרים לא התגרו בחשודים אלא עמדו במקומם.

עוד קבלה המשטרה בפני בית המשפט על כך שבהארכת המעצר הקודמת לא ניתנו לחוקרים מספיק ימים להתקדם בחקירה.

 

החשודים מצדם טענו באמצעות עורכת הדין רוזה אהרון כי חשדו שהשוטרים הם מחבלים, וכי טרם העימות פנו למשטרה ולצבא וביקשו שיגיעו למקום כדי לסלקם, אך פניות אלו לא נענו. לטענתם, הדבר אילץ את החשודים לפעול בעצמם. השופט דב פולוק לא השתכנע מטענות אלו, והאריך את מעצר השלושה. כמו כן, קבע כי ישנן ראיות לכאורה נגד החשודים, וכי הם עלולים להיות מסוכנים.

 

מעמותת "חננו" המטפלת בעניין החשודים נמסר בתגובה להחלטה: "לצערנו, המשטרה ממשיכה להתייחס למתיישבי יו"ש כאויב ומשתמשת נגדם באמצעים המשמשים נגד הגרועים שבאויבנו. במקרה המדובר הכניסה המשטרה בחוסר אחריותה את המתיישבים למציאות של פיקוח נפש מצד אחד והסתכנות במעצר מצד שני".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרום הר חברון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים