שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קבילה וסערה ברבנות הצבאית: קצין גלש לפורנו
  סגן נ' הגיש קבילה נגד מפקדו ברבנות הצבאית ונגד בכירים נוספים ובהם גם הרב הצבאי הראשי. "הוא גלש מהמחשב שלי לאתרי פורנו, ודווקא אותי ניסו להדיח מהתפקיד", טען הקצין

  מבוכה ברבנות הצבאית: בפרקליטות הצבאית הראשית צפויים להכריע כיצד לפעול נגד קצין ממטה הרבנות הצבאית, שגלש מספר פעמים באתרי פורנוגרופיה בעת האחרונה. על פי החשד, הוא עשה זאת בבסיס שבו הוא משרת ממחשבו האישי של קצין אחר, פקוד שלו, ללא רשותו וללא ידיעתו. כך נודע ל-ynet.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  הערכה: 'נתניהו יודיע תוך שבוע - הולכים לבחירות'

  מחיר הגירוש לדרום סודן: 2 אחים מתו תוך חודש

   

  בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

   

  המקרה נחשף בעקבות קבילה שהגיש לפני כשבועיים הקצין הזוטר, סגן נ', נגד מפקדו המשרת בתפקיד בכיר יותר ברבנות. התלונה הוגשה לנציב קבילות חיילים במשרד הביטחון, האלוף יצחק בריק. הקצין טען כי ברבנות הצבאית דרשו ממנו לעזוב את החיל על רקע המקרה המביך, למרות כוונתו להמשיך לשרת ברבנות. לפיכך, התלונה מכוונת גם נגד בכירים נוספים ברבנות, בהם הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ וראש מטה הרבנות הצבאית אל"מ אורי הורוביץ.

   

  לפי הנטען בקבילה, הקצין הבכיר יותר בדרגת רב סרן, פעל בניגוד לפקודות צה"ל שאוסרות באופן מוחלט כניסה לאתרי פורנו או צפייה בסרטים פורנוגרפיים. מאחר שמדובר בקצין מטה ברבנות הצבאית, בפרקליטות אמורים להחליט אם לטפל במקרה במישור הפלילי, המשמעתי או הפיקודי.

   

  לדברי הקצין שהתלונן, יש בידיו הוכחות חד משמעיות לכך שמפקדו צפה בסרטים במשרדם בבסיס. מנציב קבילות החיילים שבמשרד הביטחון נמסר כי "קבילה בנושא הועברה לנציב קבילות החיילים האלוף במיל' יצחק בריק. בקבילה התעורר חשד לביצוע עבירה שאינה בתחום סמכות טיפולו של הנציב, ולפיכך הקבילה תועבר לטיפול הפרקליטות הצבאית". 

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים