שתף קטע נבחר

שיקרה בתביעת אבהות - ותפצה ב-12 אלף שקל

תושבת הצפון טענה כי לא הייתה בקשר "עם כל גבר אחר" בתקופה שלגביה ציינה כי קיימה יחסי מין עם הנתבע, אך אז התברר כי היא אינה דוברת אמת. השופט: "שתישא במחיר הסתרת העובדות"

כך ייעשה לאישה ששיקרה בתביעת אבהות: בית המשפט לענייני משפחה בנצרת קבע כי תושבת הצפון תשלם 12 אלף שקל פיצויים לגבר שטענה שהוא אבי בנה. בבדיקת אבהות התברר כי הגבר אינו אביו של הילד וכי האישה לא אמרה אמת כשסיפרה שלא הייתה בקשר עם גבר אחר. האישה הגישה במהלך 2011 תביעת מזונות ותביעת משמורת ולאחר שהגבר הכחיש את אבהותו, הגישה גם תביעת אבהות.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אקדח וגם טיל: כך הצילה המשטרה את חיי דומרני

'לכי הביתה': מרקל התקבלה באתונה בצלבי קרס

 

הגבר טען כי לא קיים יחסי מין מלאים עם הנתבעת וכי אין כל סיכוי שהוא אביו של בנה. האישה טענה כי קיימה יחסי מין בהזדמנות אחת עם הנתבע, ו"לא היה לה קשר עם כל גבר אחר באותה תקופה ואף לא לאחריה", ובתשובה לשאלה כיצד ידעה שהרתה מאותם יחסי מין חד-פעמיים עם הנתבע, השיבה, כי הרגישה שהיא "נכנסת להריון".

 

בדיקת אבהות העלתה כאמור כי הנתבע אינו אביו הביולוגי של הילד. "ברור כי במקום אחר נמצא אביו הביולוגי של הקטין ואב זה הוא אשר קיים יחסים עם התובעת. עובדה זו הוסתרה מעיני בית המשפט והנתבע", קבע השופט אסף זגורי.

 

השופט הוסיף כי "העובדה שאין מדובר בהצהרות אמת מצדיקה לבדה חיוב הולם בהוצאות משפט. מי שאינו אומר אמת ותביעתו נדחית לאחר שהתגלה הדבר, צריך גם לשאת במחיר הכרוך בהסתרת העובדות האובייקטיביות מעיני הצד שנגד ומעיני בית המשפט".

 

עוד ציין השופט כי "לא תזיק צניעות וזהירות לבעלת דין המגישה תביעת אבהות. גם בעלת דין הבטוחה במאת האחוזים כי הנתבע הוא אבי בנה הקטין (כבענייננו) צריכה להיזהר בדבריה ולומר לכל היותר, כי היא סבורה שמרב הסיכויים שהנתבע הוא אביו הביולוגי של הקטין". האישה תשלם לנתבע 12 אלף שקלים שחלקם שכר טרחת עורך דין וחלקם פיצוי.

 

עיון בתיק תקיפת ילדים 

במקביל, בתיק משפחה אחר שבו דן השופט זגורי הוא

קבע כי סנגורו של בעל דין יוכל לעיין בתיקים פליליים סגורים שבהם הוא נחשד בתקיפת ילדים. מדובר באדם שבמהלך הליך הגירושין שלו טענה פרודתו כי היכה באלימות את בנם, ותקף מינית את בתם. התיק בגין תקיפת הבן נסגר מחוסר ראיות ואילו התיק על התקיפה המינית של הבת נסגר בשל חוסר אשמה. האב תובע כעת את האם על סך 100 אלף שקל, כתביעת לשון הרע, ובגין מניעת האפשרות לפגוש את ילדיו.

 

מאחר שמדובר בתיקים סגורים, לא אפשרו המשטרה והפרקליטות לאב לעיין בחומרי החקירה - דבר שהקשה עליו לנהל את התביעה. השופט קבע כי מי שיעיינו בחומרי החקירה יהיו עורכי הדין של הצדדים, והעיון ייערך בבית המשפט, מבלי שהחומר יועבר לידי הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"במקום אחר נמצא אביו הביולוגי של הקטין" (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים