שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

לקראת הבחירות: קדימה בדרך לביטול הפריימריז

המפלגה הגדולה בכנסת ה-18 מתכוונת לחזור להליך של ועדה מסדרת לקביעת הרכבה בבחירות לכנסת ה-19. "ניתן יהיה להרכיב רשימה איכותית ולשריין שמות חזקים מחוץ לפוליטיקה"

שאול מופז הולך בדרכו של אהוד אולמרט ? שש שנים וחצי לאחר שראש הממשלה לשעבר קבע את רשימת מפלגת קדימה לכנסת ה-17, נראה כי גם היו"ר הנוכחי ינהג בדרך דומה לקראת הבחירות לכנסת ה-19. עם החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקדים את הבחירות העריכו הערב (יום ג') בקדימה כי בימים הקרובים יודיע מופז על תחילת ההליך לביטול הפריימריז לרשימה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

הבחירות לכנסת הוקדמו - עוד דיווחים ב-ynet:

שלי יחימוביץ': רוצה בחירות ב-29 בינואר

ההיסטוריה מלמדת: מי שהקדים בחירות - לא נבחר

 

באחרונה התקיימו התייעצויות בנושא עם חברי הכנסת של המפלגה שרובם תמכו במהלך. בסיעה אומרים כי מופז מעוניין לחסוך תסיסה קשה בשטח ויריבות בין חברי הכנסת שלדעתו תפגע בסיכוייה של המפלגה. בקדימה אישרו כי מדובר ביוזמה שתצא לפועל בקרוב. חברי כנסת מספרים כי באחרונה פנו אל מופז וביקשו את ביטול הפריימריז ולחזור לתקנון הסיעה שאפשר לוועדה מסדרת בראשותו של יו"ר המפלגה להרכיב את הרשימה.

 

חברי כנסת בקדימה שתומכים במהלך הסבירו כי "ההליך יחסוך מהסיעה קרבות קשים בין חברי הכנסת בשטח שיחלישו את הסיעה ויתרה מכך, ניתן יהיה להרכיב רשימה איכותית ולשריין בתוכה שמות חזקים מחוץ לפוליטיקה". בסיעה מנסים כעת לפעול להכנסת "כוכבים" חדשים שיסייעו בשיקום המפלגה שנכון לימים אלה ממשיכה לקרטע בסקרים.

 

המהלך של ביטול הפריימריז בקדימה מחייב שינוי של תקנון המפלגה והעברת הכוח מכ-100 אלף מתפקדי השטח, אל ועדה שתמנה את חברי הכנסת ותקבע את מיקומם ברשימה. גם המהלך הזה, ניתן להעריך, יגרור מתחים בסיעה בעיקר על המקומות הראשונים.

 

ח"כ יובל צלנר, שתומך במהלך לביטול הפריימריז והיה אחד ממוביליו, אמר כי "אני חושב שכדי שקדימה תחזור להיות מפלגה חזקה ורלוונטית היא חייבת לצרף לשורותיה אנשים חדשים ואיכותיים בנוסף לאנשים המצוינים שכבר קיימים. בלוחות הזמנים הקצרים שנותרו לנו עד לבחירות, הסיכויים שגורמים חדשים יצטרפו לסיעה ויעמדו בפריימריז הוא נמוך. לכן אני תומך בשינוי התקנון ורואה קודם כול את טובת הסיעה ומעדיף אותה על פני טובתי האישית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ועדה מסדרת. ח"כ מופז
צילום: מוטי קמחי
מומלצים