שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כוכב ה-BBC ניצל מינית ילדות?
  ג'ימי סאביל, כוכב הטלוויזיה המנוח שהנחה תוכניות ילדים ומוסיקה, עסק בפעילות צדקה ענפה וקיבל תואר אבירות מהמלכה, ניצב במרכז שערורייה לאחר שמספר נשים התלוננו שהתעלל בהן מינית ואף אנס אותן כשהיו ילדות. הן תיארו "תרבות של ניצול מיני" ברשת היוקרתית

  שערורייה שבמרכזה רשת BBC מעסיקה את התקשורת בבריטניה בשבוע האחרון. כוכב הטלוויזיה סר ג'ימי סאביל, שעבד במשך שנים ברשת השידור הציבורית והלך לעולמו בשנה שעברה, חשוד שניצל מינית ילדות במהלך הקריירה שלו. משטרת בריטניה הודיעה היום (יום ג') כי ייתכן שסאביל פגע ב-25 ילדות, חלקן בנות 13, במשך 40 שנים.

   

 1. בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

   

  סאביל האקצנטרי התפרסם בכל בית בבריטניה בזכות תוכניות הטלוויזיה שלו, בהן תוכניות לילדים, ובזכות מחויבותו לצדקה. הוא אף זכה לעיטור אבירות מהמלכה ב-1990, לפני שמת, בגיל 84. אך לפני שבוע טענו מספר נשים כי סאביל התעלל בהן מינית, והציתו סערה תקשורתית שבמוקדה רשת השידור הציבורית הבריטית היוקרתית. לטענתן, חלק מהפשעים בוצעו באולפני BBC.


  סאביל לצד סאני ושר (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  סאביל לצד סאני ושר(צילום: Gettyimages)

   

  שמונה נשים התלוננו נגד סאביל. שתיים מהן הגישו תלונות בגין אונס ושש בגין תקיפה. החוקר העומד בראש החקירה, פיטר ספינדלר, אמר כי הוא צופה בסך הכול 20 עד 25 תלונות, שכן עוד ועוד נשים מספרות על התנהגותו של איש הטלוויזיה כלפיהן. הוא סיפר כי השמונה שהתלוננו היו בנות 13 עד 16 בזמן שהמעשים נעשו לכאורה. התלונה הראשונה נוגעת למעשים שנעשו ב-1959.

   

  סאביל, המפורסם בסיגר הנצחי בפיו, בשערו הבלונדיני ובתלבושותיו הססגוניות, חשוד שניצל את מעמדו כידוען כדי לנצל את הילדות. הוא נהג להתנייד ברחבי לונדון ברולס רויס ונחשב לדיג'יי הראשון. הוא נקבר בבגדי הריצה שלו, בארון שנצבע זהב והוצג לציבור.

   

  "תרבות של ניצול מיני"

  חלק מהקורבנות לכאורה טענו כי בזמן שסאביל נהנה משיא תהילתו, בשנות ה-70 וה-80, פשה ב-BBC תרבות של ניצול מיני, ושכוכבים אחרים היו מעורבים בה. עם זאת, חוקר המשטרה ספינדלר אמר כי לא מתנהלת חקירה נגד BBC והביע שביעות רצון משיתוף הפעולה של הרשת.

   

  סאביל בחגיגות יובל הזהב למלכה. רץ למען גיוס כספים לצדקה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  סאביל בחגיגות יובל הזהב למלכה. רץ למען גיוס כספים לצדקה(צילום: AFP)

   

  מאחר שסאביל מת, הוא לא יכול לעמוד במרכז החקירה.

  ספינדלר הסביר שהמטרה העיקרית היא להשיג הכרה בקורבנות ולחשוף את הנושא, והדגיש כי לא מדובר בחקירה רשמית אלא בהערכה משטרתית.

   

  בשנה שעברה התכוונה אחת מתוכניות הדגל של BBC, "ניודסייט", לשדר תחקיר על החשדות נגד סאביל, אולם הוא נגנז. מבקרי הרשת טענו כי היה זה ניסיון של הרשת לטייח את הפשעים, אך עורך התוכנית טען שהחשדות לא היו מבוססים דים. אפילו ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון התערב סקנדל וקרא ל-BBC לנהל חקירה פנימית בנושא.
 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כוכב ה-BBC ניצל מינית ילדות?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים