שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרשת: "אין למי להצביע - לכו להצביע"
  ראש הממשלה נתניהו הודיע על הקדמת הבחירות וכעת השאלה הפופולרית ביותר היא "למי נצביע?" ברשת מתעקשים: העיקר שתצביעו, והפוליטיקאים כבר התחילו להסביר למה כדאי לבחור בהם

  אמש הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקדמת הבחירות לכנסת ה-19, שיתקיימו בעוד כשלושה חודשים. בפתח דבריו התייחס נתניהו להסלמה האחרונה בעוטף עזה ומיד החל בתעמולת בחירות כשהוא מפרט את הישגי ממשלתו. עם ההודעה, הרשת החלה להתמלא באמירות פוליטיות ובדיחות גרפיות שהתמקדו בשני מסרים סותרים למדי: אין למי להצביע – אבל לכו להצביע.

   

  מאחר שהרשת היא לא באמת עולם נפרד, והטענות המובאות בפייסבוק ובטוויטר מייצגות (לעתים יותר, לעתים פחות) את הלכי הרוח בציבור הכללי, ניתן ללמוד שאנו ניצבים מול מערכת בחירות מאוד מורכבת. אזרחים שואפים לשינוי בתחום הכלכלי-חברתי, ומצד שני לא מרגישים שהם יכולים לסמוך על הפוליטיקאים המכהנים שאולי יחליפו מקומות ישיבה אבל לא אג'נדה. תחושת הייאוש מהמשחק הפוליטי מהווה השראה לגולשים ליצור ממים ולשתף באמירות סאטיריות, אך אולי דווקא ההצפה הזו של פוסטים ציניים וסרקסטיים תחזק את התפישה המזיקה שלנו האזרחים אין באמת השפעה.

    

  העם אומר את דברו

  מיש:

   

  עמיר שיבי:

   

   

   

  נדב רביב בוחר בסאטירה:

   

  80%:

   

  מי ל-ה אלי'  מציעים אלטרנטיבה שלטונים:

   

  ועידו קינן מוסיף: "אני קורא מכאן לכל עוקביו של העמוד הזה לשמוע בעצתו ולשים את הפתק הזה בקלפי".

   

  ניר פלאי ממשיך לקדם את מם הפינוקי, שמציב את הכלב בסיטואציות מודרניות או הזויות:

   

   

  אבל גם דץ רץ מטעם מעריציו:

      

  הפוליטיקאים

  הפוליטיקאים אינם ממתינים לישיבות עם יועצי התקשורת שלהם, וכבר התחילו את קמפיין הבחירות שלהם ברשת. יהיה מאוד מעניין לראות אילו מסרים הם יעבירו בפייסבוק לעומת אלו שימסרו בערוצי הטלוויזיה, ועד כמה יעמדו בהטחותיהם. כדי לעקוב אחר האמירות שיפזרו הפוליטיקאים בחודשים הבאים, אנו ממליצים לכם להתחבר לאתר "כחול" שמתעד את הבטחותיהם של אישי ציבור ובודק לאורך זמן למי מהם אפשר להאמין.

   

  רק התחלנו וכבר מירי רגב פונה אל הלב שלכם : "חברים יקרים שלום, כידוע לכם רוה"מ הודיע על הקדמת הבחירות לכנסת. הבחירות לפריימריז יערכו כפי הנראה לקראת סוף חודש נובמבר ואזדקק לסיוע שלכם בתחום הכספי. ארגון הפריימריז מחייב הוצאה כספית ואני מתכוונת להוציא את המינימום האפשרי בשקיפות מלאה וצניעות מירבית. חשבון הבנק שנפתח נעשה בהנחיית מבקר המדינה והוא יפוקח בידי שני רואי חשבון - גליה בר ואייל אנדלר. ניתן לתרום כל סכום עד 10,000 ש"ח, כל תרומה החל מ-100 ש"ח מכל אחד ואחת מכם תתקבל בברכה ובהערכה. מס' חשבון בנק לתרומות - 125615, בסניף 348 בבנק אוצר החיל (14)".

     

  אביגדור ליברמן  מבטיח להתרחב:" 'ישראל ביתנו' ערוכה ומוכנה לבחירות ותמשיך במגמה, שמאפיינת אותה מאז הקמתה, של גידול במנדטים בכל מערכת בחירות. ל'ישראל ביתנו' היה תפקיד חשוב בשמירה על אופייה הלאומי של הממשלה וחלק חשוב באחריות שגילתה הממשלה וביציבות שאפיינה אותה. 'ישראל ביתנו' תמשיך להיות גורם מרכזי, משפיע ואחראי גם לאחר הבחירות".

   

  בנימין נתניהו נשאר ממלכתי: "אני מודה לאזרחי ישראל על הזכות הגדולה שניתנה לי לשרת אתכם כראש הממשלה, ואני מבקש לקבל מהעם מנדט מחודש להמשיך להנהיג את מדינת ישראל".

    

  זהבה גלאון לא מאמצת את מדיניות העמימות הפולטית: "אני מקווה שנתניהו החליט סוף-סוף לגאול את אזרחי ישראל ממרותו אחרי 4 שנים גרועות לישראל. ראש הממשלה צפוי להקדים את הבחירות, כדי להימלט מלהגיש לציבור את החשבון על השעבוד המופקר של כל משאבי המדינה למתנחלים, לחרדים ולבעלי ההון באריזה של תקציב גזירות. מרצ בהנהגתי מוכנה לבחירות כמפלגת השמאל של ישראל, כדי להחליף את ממשלת הימין ולא כדי לחבור אליה, בניגוד לגורמי אופוזיציה מסוימים. מחאת אזרחי ישראל בקיץ 2012 צריכה לבוא לידי ביטוי בקלפי. הבחירות שיבואו הן הזדמנות נדירה שאזרחי ישראל יצביעו למפלגה היחידה שמבינה את הקשר ההדוק שבין הסדר מדיני וסיום הכיבוש וצדק כלכלי-חברתי. להמשך הפוסט.

   

  שלי יחמוביץ' פונה לעולם הממים:

   

   

  ומוסיפה : "...תזכרו: נתניהו הולך לבחירות כדי להעביר מיד אחריהן תקציב אכזרי וקשה שיגרום לפגיעה בחיים של כולנו, למעט בעשירים מאוד. הציבור יכריע בין שתי גישות זו של נתניהו וזו שלי. הבחירות האילו יהיו בין כלכלת ג'ונג'ל אלימה לבין כלכלה הוגנת וחברה צודקת".

   

  נפתלי בנט טוען שיחימוביץ' תפעל דווקא למען החזקים: "...נכנסים לעונת בחירות, ותיכף יישלפו כל הסיסמאות וכו יש נושא אחד שממעטים לעסוק בו, ויש לו השלכה כבירה על חיינו. ההסתדרות. נתפסת כמגנה על העובדים וכו. בפועל, ההסתדרות נשלטת על ידי הוועדים החזקים ביותר במשק: הרכבות, חברת החשמל, הנמלים וכו. על מי הם באמת מגינים? על החזקים ביותר. ומי משלם את המחיר על כך? כולנו. דוגמא: המדינה רוצה לשבור את מונופול הנמלים, לפתוח נמלים תחרותיים ופרטיים. הדבר יוזיל בצורה דרמטית את מחירי המוצרים המיובאים (כי מחיר הנמל מגולם בהם). כולנו נרוויח.

    

  "מי מונע זאת? נכון, ההסתדרות והוועדים החזקים. הסתדרות אמיתית הייתה צריכה לדאוג לחלשים ביותר במשק, לא לחזקים ביותר (מלגזן בנמל אשדוד מרוויח מעל 50,000 ש"ח בחודש). למה תומכים בחזקים? כי הכוח הפוליטי אצלם. ואיפה שלי יחימוביץ בעניין? עם החזקים. לעולם היא לא פועלת נגד הוועדים החזקים (...) למה שלי יחימוביץ לא פועלת לטובת אזרחי ישראל, אלא לטובת הוועדים החזקים? כי הם המליכו אותה לראשות מפלגת העבודה בפריימריז".

  לפוסט המלא.

    

  יאיר לפיד קורא להחליף את השיטה ומציע גם הוא "פוליטיקה אחרת": "זהו. עשרה חודשים של המתנה הסתיימו. אנחנו בתוך מערכת בחירות. היא תהיה סוערת, וכולם ינסו להסיח את דעתנו מן העיקר, אבל אנחנו לא ניתן להם לשכוח על מה באמת הבחירות האלה: העסק לא עובד! בשיטה הנוכחית, במקום שהממשלה תעבוד בשביל רוב הציבור, היא נכנעת פעם אחר פעם לסקטורים ולקבוצות האינטרסים (...) "יש עתיד" לא תשחק את המשחק הפוליטי הזה. אנחנו לא פה בשביל תיקים, או בשביל ג'ובים, אין איך לקנות אותנו ואין מי שיגרום לנו להסיר את העיניים מהמטרה. אם תתנו לנו את הקול שלכם הוא יוקדש למה שחשוב באמת: אנחנו נחליף את השיטה". לפוסט המלא.

    

  אלי ישי כלכלי: "בחודש מאי לאחר שהוחלט על פיזור הכנסת היה ברור שפני המדינה לבחירות, ש״ס גם לאחר הבחירות לא תתמוך בתקציב שירמוס את מעמד הבניים ואת השכבות החלשות. הבחירות הבאות יהיו על מצוקת הדיור, על אבדן הפנסיה, על מחירי המוצרים ששברו שיאים של חוצפה וחזירות. אין ויכוח על הצורך לטפל בנושא האיראני ולכן הויכוח היחיד יהיה על הסוגיות החברתיות"

   

  זה בדיוק הזמן להיזכר בסרטון האנימציה של מיש, "מכונת ישראל":

   

   

  אביב מזרחי השתתף בהכנת הכתבה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים