שתף קטע נבחר

"ארמסטרונג לא רק צרך, אלא גם סיפק סמים"

הדו"ח המלא של הסוכנות האמריקנית למניעת סמים בספורט, חושף תמונה רחבה יותר על התנהלותו של רוכב האופניים האגדי שתאריו נשללו ממנו. "זו הייתה שיטת נטילת הסמים המתוחכמת, המקצוענית והמצליחה ביותר בתולדות הספורט"

לפני כחודשיים, עולם הספורט ספג רעידת אדמה חזקה. לאנס ארמסטרונג – אלוף הטור דה פראנס 7 פעמים ואחת מאגדות הספורט הגדולות בהיסטוריה – נמצא אשם בשימוש בסמים ממריצים על ידי הסוכנות האמריקנית למניעת סמים בספורט, וכל תאריו נלקחו ממנו.

 

ים שערים בעמודי התקצירים של ynet ספורט:

  

אמש (ד') נחשפו העדויות במלואן – על פני 1,000 עמודים שכללו חקירות של 26 אנשים, מתוכם 15 רוכבים ו-11 חברים לשעבר בקבוצתו של ארמסטרונג, אפשר לגלות מעט על שגילתה החקירה המאומצת.

 

"לא רק צרך, גם סיפק סמים". לאנס ארמסטרונג (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"לא רק צרך, גם סיפק סמים". לאנס ארמסטרונג(צילום: רויטרס)

 

"הראיות מראות בלי שום צל של ספק, כי הקבוצה בה רכב ארמסטרונג ניהלה את שיטת נטילת הסמים המתוחכמת, המקצוענית והמצליחה ביותר אי פעם שהספורט ראה. הראיות מוכיחות תשלומים, מיילים, בדיקות מעבדה עם תוצאות בלתי ניתנות לערעור והוכחה לשימוש, החזקה והפצה של סמים משפרי יכולת על ידי לאנס אמרסטרונג".

 

חשיפת העדויות באה בעיקר סביב הביקורת העזה שספגה הסוכנות, נוכח הטענות הקשות שעלו על פרק כמו הזמן הרב שעבר מאז ההאשמות לכאורה, אי מציאת סמים בגופו של רוכב האופניים במהלך המרוצים, ועוד טענות על ניסיון "להעלות על הצלב" את לאנס.

 

תארים שכבר לא שלו. לאנס ארמסטרונג (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
תארים שכבר לא שלו. לאנס ארמסטרונג(צילום: איי פי)

 

עו"ד של הרוכב, טים הרמן, כינה את דו"ח הוועדה כ"עבודה של צד אחד, על חשבון משלם המיסים שבסיסה הוא בצהובונים, עם טענות ישנות, לא מהימנות שמבוססות על חצאי אמיתות, עדויות שנויות במחלוקת וסיפורים לא נכונים".

 

על פי הדו"ח, לארמסטרונג היתה שליטה בלעדית לא רק לגבי השימוש העצמי שלו בסמים, שהיה נרחב, אלא גם לגבי תרבות השימוש בסמים של קבוצתו", נכתב בדו"ח, "העדויות מציגות באופן חד משמעי שארמסטרונג לא רק השתמש בסמים ממריצים, אלא גם סיפק אותם לחברי קבוצתו.

 

הוא לא רק דרש מהם להראות מקסימום יכולת על האופניים, אלא גם חייב אותם לפעול במדויק על פי תכנית הסימום של ד"ר מיקאלה פרארי (רופא שהורשע בפרשיות סימום רבות) או שיוחלפו. תכנית הסימום של קבוצתו, שנועדה בעיקר כדי לשרת את מטרותיו של ארמסטרונג, היתה משמעותית ונרחבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים