שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ליכודניק? יש לך סמס מדני דנון
  ריח הבחירות נישא באוויר ובליכוד מתכוננים לפריימריז בכל הכוח. חברי הכנסת דנון ולאה נס שלחו מסרונים למתפקדי הליכוד כדי שיצביעו בשבילם וזכו למענים שנונים וכמובן בדיחות רשת, בעיקר מצד "הליכודניקים החדשים". אנחנו באמת לא יודעים איך ייגמר הקטע עם המדינה, אבל ברשת בטוח שיהיה מצחיק

  הכרזתו של ראש הממשלה על הקדמת הבחירות היתה יריית הזינוק לתחילתה של תעמולת הבחירות, הן מבחינת המפלגות והן מבחינת המתמודדים לרשימות. בליכוד קיבלו בימים האחרונים המתפקדים לליכוד הודעת טקסט מח"כ דני דנון ("אודה לך על תמיכתי בפריימריז הקרובים") ואחת מח"כ לאה נס ("נמשיך יחד לחזק את הליכוד"). מספר גולשים החליטו לנצל את ההזמדנות ולנסות לענות לסמסים אלו.

   

  למרות שהסמסים נשלחים ככל הנראה ממערכת ממוחשבת, והח"כים או מי מטעמם לא יושבים ושולחים אותם מהטלפונים האישיים שלהם, התגובות אינן נעלמות באוויר. לפחות במקרה של ח"כ דנון, יש מי שמקבל אותן. המערכת הממוחשבת שאחראית על שליחת הסמסים גם אוספת את התגובות לדו"ח מסודר המסופק לצוות הקמפיין. אבל הקשר עם הח"כים במקרה זה הוא לא לב העניין. גולשים שבוחרים לענות להם עושים זאת כדי לתעד את ההתכתבות ולהפיץ אותה בפייסבוק.

   

  ליאור מאירי ()
  ליאור מאירי

   

  הרשת חוגגת

  קבוצת "הליכודניקים החדשים" משתמשת בהודעות שקיבלו חבריה, כדי לנהל קמפיין פייסבוק שמטרתו להגביר את המודעות להשפעתם של הפריימריז בליכוד על חייהם של כלל האזרחים, ולחזק את המודעות לגבי החשיבות של השתתפות בבחירות. מאז שליחת הסמסים על ידי שני חברי הכנסת, חברים בקבוצה מעלים צילומי מסך של התגובות שלהם ומפרסמים את התמונות ברשת.

   

  שמה של הקבוצה "הליכודניקים החדשים" עלול להטעות שכן לא מדובר כאן בהכרח באזרחים שתומכים בליכוד ומתכוונים להצביע למפלגה, אלא למי שרוצים להשפיע על הרשימה של המפלגה השלטת, שלפי סקרים תמשיך להנהיג את המדינה גם אחרי בחירות 2013.

   

   

  "חברי הכנסת של כל מפלגה נבחרים במסגרת הבחירות המקדימות (הפריימריז) - ואלו בעצם הבחירות הכי חשובות", נכתב באתר הקבוצה. "הבחירות הכלליות הן בעצם השאריות העבשות של הפריימריז, כאשר כלל הציבור יכול לבחור רק במי שחברי המפלגה כבר בחרו לפני כן עבורו. ככה השיטה עובדת - מה שחשוב זה מה שהמתפקדים בוחרים, לא מה שהמצביעים בוחרים". על רקע זה נציין כי הליכוד בקרוב תהיה בין המפלגות הגדולות הבודדות שמפעילות פריימריז, לאור הערכות כי יו"ר קדימה שאול מופז מתכנן לבטל את הפריימריז ולחזור לשיטה של ועדה מסדרת.

   

  "קמפיין הסמס נועד להמחיש ולהדגיש שמרגע שאזרח מתפקד למפלגה, למעשה הוא הופך להיות הבוס בפועל של כל חבריי הכנסת והשרים, הזקוקים לו למעשה, כדי להיבחר בפריימריס שוב ושוב", מסביר ליאור מאירי מהליכודניקים החדשים. "הח"כים צריכים לרצות את מי שבחר בהם או להסתכן בכך שבפריימיס הבאים הם יהיו ממוקמים במקום ה-69 או 121 ברשימה. הבחירות האמיתיות במדינת ישראל, מתקיימות בשקט בשקט, במיעוט משתתפים באותם פריימריז אפרוריים לכאורה שאיש לא טרח אף פעם לברר איך הם עובדים".

   

  "יתרה על כך", הוא מוסיף, "במפלגות כמו הליכוד, המתפקדים החדשים נדרשים לעבור תקופת אכשרה במהלכה הם לא יכולים להשפיע על רשימת המפלגה, אבל הם כן יכולים להשפיע על ידי תקשורת, בין היתר סמסים. כי אולי המועמדים אינם זקוקים להם עכשיו - אבל הם יזדקקו להם בפריימריז הבאים.

   

  רונן ברלינר ()
  רונן ברלינר

   

   

  דורון נחמיה
  דורון נחמיה

   

  דורון שמיע ()
  דורון שמיע

   

  ליאור מאירי ()
  ליאור מאירי

   

  מעבר לתגובות שמתייחסות להודעות הטקסט המקוריות, ברשת כמו ברשת יש כמובן גם בדיחות,חלקן משעשעות, חלקן חסרות טעם. אתם תשפטו.

   

  דן קופר ()
  דן קופר
   

   

  דרור נובלמן ()
  דרור נובלמן
   

   

  צבי הירש ()
  צבי הירש
   

   

   

  עמיר שיבי ()
  עמיר שיבי

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ער? יש לך אלפי הודעות חדשות
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים