שתף קטע נבחר

דומיניק שטראוס-קאהן: "התאווה איננה חטא"

יו"ר קרן המטבע העולמית לשעבר מסביר את מעורבותו במסיבות חשק, שבגינן הוא מואשם בסרסור זונות. "הייתי מנותק מדי מהחברה הצרפתית. זמן רב חשבתי שאני יכול לנהל את חיי כפי שרציתי. וזה כולל התנהגות חופשית בין מבוגרים המסכימים לכך"

יותר משנה לאחר שהתפטר בבושת פנים מתפקידו כיו"ר קרן המטבע העולמית, דומיניק שטראוס-קאהן מתמודד עם החקירה הפלילית נגדו בדרך שאותה ה"ניו יורק טיימס" מכנה "הגנה צרפתית ייחודית". טענתו של שטראוס-קאהן לנוכח ההאשמות על מעורבותו בסרסור זונות בארצו: "התאווה איננה חטא".

 

שטראוס-קאהן בדרכו לחקירה בליל (צילום: AP) (צילום: AP)
שטראוס-קאהן בדרכו לחקירה בליל(צילום: AP)

הכלכלן הבכיר, בן 63, שבעבר היה מועמד מוביל במרוץ לנשיאות צרפת, ראה בשנה האחרונה כיצד המוניטין שלו נפגע קשות מאז הואשם באונס חדרנית בבית מלון בניו יורק. התיק נגדו נסגר לאחר שבית המשפט הטיל ספק במהימנותה של המתלוננת נפיסטו דיאלו. היא הגישה נגדו תביעה אזרחית לפיצויים. שטראוס-קאהן נמצא במרכזה של חקירה נוספת בעיר ליל, ובה הוא מואשם בסרסור לזנות במסגרת רשת מאורגנת. הוא מכחיש את כל האישומים נגדו והודה כי היה מעורב בפעילות "מופקרת", אך הוסיף כי לא היה מודע לכך שמישהו שילם עבור יחסי מין. בסוף החודש הבא יתקיים שימוע מרכזי בנושא בבית המשפט בצרפת.

 

האורגיות האקסקלוסיביות, שעלותה של כל אחת מהן הגיעה ל-13 אלף דולרים, אורגנו על ידי אנשי עסקים מפריז ועד וושינגטון, שביקשו את קרבתו של שטראוס-קאהן. בסוף השבוע הוא שבר את שתיקתו בראיון לעיתון הצרפתי "לה פואה" ואמר: "הייתי מנותק מדי מהחברה הצרפתית, טעיתי".

 

"זמן רב חשבתי שאני יכול לנהל את חיי כפי שרציתי. וזה כולל התנהגות חופשית בין מבוגרים המסכימים לכך. יש המון מסיבות כאלה בפריז, ותופתעו לראות את האנשים שתפגשו שם. הייתי נאיבי", אמר שטראוס-קאהן.

 

ממשיך הלאה

עורכי דינו של שטראוס-קאהן טוענים כי בהתנהגותו לא היה דבר פלילי. סרסור מנוגד לחוק בצרפת, אולם קיום יחסי מין עם זונה איננו עבירה. הם מתארים את התנהגותו והתנהגותם של הגברים האחרים המעורבים בנושא כ"ליברטינית".

 

הפגנה נגד שטראוס-קאהן ויחסו לנשים (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הפגנה נגד שטראוס-קאהן ויחסו לנשים(צילום: MCT)

 

"ליברטינים הם אנשים כמוך וכמוני, שיש להם חיים נורמליים", הסביר עורך הדין קרל ונדאם, סנגורו של פבריס פשקובסקי, בעלים של חברת תרופות שהיה ממארגני מסיבות החשק. הוא סיפר שמרשו השקיע 65 אלף דולרים במסיבות.

 

בזמן שהוא ממתין להתפתחויות המשפטיות, שטראוס-קאהן מפתח את הקריירה שלו.

הוא הקים חברת ייעוץ כלכלית בשם "פארנס", על שם שכונת מונפארנס הידועה, שאליה עבר לאחר שנפרד מאשתו, העיתונאית אן סינקלר. הוא הרצה בדרום קוריאה, מרוקו, בריטניה ואוקראינה.

 

בינתיים, גם יזמים מקוריים מבקשים להרוויח מהפרשה. שני אנשי עסקים צרפתים מבקשים לקדם משקה מוגז בטעם זעפרן לשימוש בקוקטיילים בברים הנחשבים של פריז. הם משווקים אותו כמעורר תשוקה, תחת השם DSK – ראשי התיבות של דומיניק שטראוס-קאהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטראוס-קאהן. "הייתי נאיבי"
צילום: AFP
מומלצים