שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למה חיפש ה-CIA כלה למנהיג אל-קאעידה?
  על פי דיווח בעיתון דני, מרגל דני שהסתנן לאל-קאעידה בחצי האי ערב נשלח לאתר כלה מאירופה עבור אנואר אל-אוולקי, האיש החזק בארגון. הוא קיבל כסף מה-CIA, שביקש להתחקות דרכה על עקבותיו. השידוך הצליח, אך המזימה נכשלה

  ה-CIA שילם למרגל דני בתוך אל-קאעידה 250 אלף דולר כדי למצוא כלה אירופית למי שהיה מנהיג הארגון בחצי האי ערב, ואחד האנשים המבוקשים בעולם – אנואר אל-אלווקי. על פי הידיעה, שפורסמה בעיתון הדני "יילאנד פוסטן", מטרת המבצע הייתה לעלות על עקבותיו של אל-אוולקי ולחסל את הארכיטרוריסט יליד ארה"ב שהתמקם בתימן והיה אחראי למספר פיגועים קטלניים.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - כל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  הסוכן, שנחשף בפני העיתון, הוא מורטן סטורם, דני שהתאסלם. הוא סיפר שאל-אוולקי ביקש ממנו לחפש עבורו כלה מוסלמית מאירופה כדי שתהיה לאשתו השלישית. ב-2010 הוא מצא בפייסבוק את אמינה, מוסלמית קרואטית תושבת זגרב בת 32, והפך לשדכן בינה לבין אל-אוולקי כשהוא נעזר בכסף ומשאבים של ה-CIA.

   

  מתוך הסרטון על המרגל הדני והשידוך המסוכן 

   

  סטורם החל להעביר קלטות וידאו בין השניים, והן נחשפו בסרטון שפורסם באתר האינטרנט של העיתון. "זה מאוד מוזר מבחינתי, הקלטתי את זה כדי שתוכל לראות איך אני נראית", אומרת אמינה באחת הקלטות, כשהיא עטויה כיסוי ראש. אל-אוולקי שיגר לה מסר שמעיד על ביטחונו במרגל. "מיועד לאחות אמינה. האח שהעביר את הווידאו הזה, אפשר לסמוך עליו", אמר המחבל.

   

  אל-אוולקי התריע בפניה מפני תנאי החיים הקשים לצדו. "אם את יכולה לחיות בתנאים קשים, אם לא אכפת לך מבדידות ואת יכולה לחיות עם מגבלות על תקשורת עם אחרים, אז זה נהדר". התשובה של אמינה הייתה נחרצת: "אני מוכנה לדברים מסוכנים. אני מוכנה למות למען אללה".

   

  אך התוכנית נכשלה. לפי הדיווח, "האחות אמינה" הגיעה לתימן ונדרשה על ידי עוזריו של אל-אוולקי לנטוש את המזוודה שלה, שבתוכה הטמינו אנשי ה-CIA ציוד מעקב ללא ידיעתה. סטורם טוען כי השידוך שלו הצליח והשניים נישאו, אבל הניסיון של ה-CIA להגיע באמצעותה לאל-אוולקי נכשל.

   

  אל-אוולקי, שח בידי מל"ט אמריקני בתימן לפני כשנה, נולד במדינת ניו-מכסיקו

  שבארצות-הברית. בשנת 2009 שמו נקשר למחבל חג המולד, שניסה לפוצץ מטוס, שהיה בדרכו מהולנד לדטרויט. המחבל, אזרח ניגרי, ניסה להפעיל את חומר הנפץ - אך נכווה בפלג גופו התחתון.

   

  הוא גם קשור בנסיון לבצע פיגוע ב"טיימס סקוור" בחודש מאי בשנה שעברה ולתקרית ירי, בה נהרגו 13 בני-אדם, בבסיס צבאי אמריקני בנובמבר 2009. אל-אוולקי היה על הכוונת של צבא ארצות-הברית, ואנשי ה-CIA וחיילים אמריקנים ניסו לאתר אותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האח אל-אוולקי והאחות אמינה. "מוכנה למות למען אללה"
  סטורם. קיבל 250 אלף דולר
  מומלצים