שתף קטע נבחר

אין משחק: תל-אביב כבר יותר מחודשיים ללא סלים

זמן קצר לאחר האסון שבו נהרג נער מקריסת סל, החלה העירייה בהסרת הסלים בעיר עד לבדיקות בטיחות. לכדורסלנים החובבים נגמרה הסבלנות, גם ההורים חוששים: "חוסר המעש יוביל לאלימות". העירייה: פרסמנו מכרז

בחודש אוגוסט נהרג הנער אלון רונן, בן 15, כשעמוד כדורסל קרס עליו במהלך משחק במגרש בית הספר "אביב" בתל אביב. בעקבות המקרה עיריית תל אביב-יפו, האחראית על תחזוקת מגרשי הספורט בעיר, סגרה את כל מגרשי הספורט בבתי הספר שנמצאים תחת אחריותה עד לסיום ביצוען של בדיקות בטיחות בידי מומחים. בנוסף, הסירה העירייה את הסלים בפארקים הציבוריים, כגון הספורטק.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

גם לאחר תחילת שנת הלימודים, לא הספיקה העירייה לסיים את הבדיקות והמורים והתלמידים הופתעו לגלות שמגרשי הספורט בבתי הספר העירוניים עדיין סגורים וגם באלה שפתוחים אין עדיין סלים חדשים.

 

אין סלים, הספורטק (צילום: אסף רוזן) (צילום: אסף רוזן)
אין סלים, הספורטק(צילום: אסף רוזן)

 

בינתיים, כך נראה, אזלה הסבלנות של תושבי העיר שנהגו לשחק באותם מגרשים. "אנחנו קבוצה, נהגנו לשחק בפלורנטין ויום אחד גילינו שאין סל", סיפרה יעל סיני. "הלכנו לחפש מקום אחר ומצאנו מגרש בפארק דרום, אבל שבוע אחר כך גם הסל שם נעלם. כך קרה גם לסל בבית דני. כל פעם אנחנו מוצאות מגרש עם סלים ושבוע אחר כך הם נעלמים". יעל מתוסכלת מכך שהעירייה לא מעדכנת באתר האינטרנט שלה היכן יש סלים והיכן אין. "איפה שכבר יש סלים, יש תורים וצפיפות", היא הוסיפה.

 

"היה מספיק זמן לבדיקה" 

אם לילדים בעיר רשמה בדף הפייסבוק של העירייה: "כאמא לבנים בבית ספר בעיר, אני רוצה להתריע בשם הורים רבים שחוסר המעש והפעילות, בגלל שלא נותר סל אחד שבו ניתן להוציא את האנרגיה המצטברת, יוביל בסופו של דבר לפרץ אלימות". לדבריה, "היה מספיק זמן מובן לבדיקה רצינית של הנושא. אורך הזמן שהעירייה לוקחת על עצמה גובל באטימות ולא בגדר הסביר".

 

הסל שקרס והרג את אלון רונן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הסל שקרס והרג את אלון רונן(צילום: מוטי קמחי)

 

מהעירייה נמסר בתגובה כי "העירייה מבינה את האי נוחות הזמנית ולכן מנסה, תוך מאמצים רבים, להתקין את מתקני הסל ושערי כדור יד וקט רגל המדוברים בכל המגרשים הרלוונטיים, בהקדם. יצוין כי רוב המתקנים שיוצרו עד היום, כולל אלה שהותקנו לאחרונה, בכל הארץ אינם עומדים בתקן ההתקנה של מכון התקנים.

 

"לפני כחודש פרסמה העירייה מכרז שייסגר ביום חמישי הקרוב עם בחירת המציע. חשוב לציין כי אחת מדרישות המכרז הייתה עמידתם של מתקני הספק בתקן המחמיר של מכון התקנים, והעירייה ממתינה לאישור מכון התקנים למתקני הספורט שהוצעו במכרז. לאחר אישור ההתקשרות, פרישת המתקנים תחל מיידית ותיעשה באופן מדורג, בהתאם לקצב התקדמות הספק".

 

במכון התקנים הישראלי הסבירו כי "עד כה המכון ביצע בדיקות למתקני כדורסל באתרים שבהם הוזמן, בהתאם לדרישות התקן. אבל לאחרונה החל מהלך של יצרנים לקבל תו תקן בפס הייצור עצמו, דבר המבטיח בין השאר שכל הסלים יתאימו לדרישות התקן של המכון.

 

"העירייה ממתינה לסיום תהליך אישור היצרנים על ידי מכון התקנים ליצור והתקנה של מתקני הסל. תהליך זה הוא תלוי ביצרנים כי מתן אישור מותנה בהשלמת תהליכי התכנון ובדיקות הדגם ומערכת האיכות שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערימת סלים לא בטיחותיים סמוך לספורטק. מתי יעלו המחליפים מהספסל?
צילום: אסף רוזן
מומלצים